Home > Relacje meczowe > 2 miejsce rocznika 2007

2 miejsce rocznika 2007

Styczeń 8th, 2018

Niezwykłe zawody zanotował rocznik 2007 w niedzielne przedpołudnie podczas Turnieju o Puchar Prezesa KS Raszyn. Emocje jakich dostarczyła nam nasza drużyna są nie do opisania. Po wielu trudach, momentach gorszych i lepszych zajęliśmy bardzo wysokie drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju, w którym prawie wszystkie uczestniczące zespoły na co dzień grają w wyższych ligach od FT.

Przez kilka godzin turnieju zobaczyliśmy niemal wszystkie oblicza Football Talents. Potrafiliśmy grać pięknie, widowiskowo, skutecznie, ale też ujrzeliśmy chaotyczne akcje, wiele błędów i momenty bezradności. I taki właśnie jest rocznik 2007, który gdy wreszcie zacznie grać na równym poziomie, może zagrażać wielu najmocniejszym ekipom. Na razie jednak zbyt często przytrafiają się nam chwile słabości, w których brakuje lidera potrafiącego zapanować nad sytuacją i wziąć odpowiedzialność za zespół na siebie. Wiele więc w naszej grze zależy od tego jak mecz się ułoży.

Był to wartościowy turniej, dzięki któremu mamy nadzieję, nasi zawodnicy zrozumieją jak powinni podchodzić do swoich piłkarskich obowiązków.

W zawodach wzięło udział 6 zespołów. Rozegraliśmy więc 5 meczów w systemie każdy z każdym aż po 16 minut. Pierwszym spotkaniem była rywalizacja z Deltą Warszawa. Początek spotkania należał do rywali, którzy przejęli inicjatywę a w jednej z pierwszych akcji uderzyli w poprzeczkę. Im dłużej trwał mecz, tym FT grało coraz lepiej. W połowie spotkania osiągnęliśmy już wyraźną przewagę, ale wciąż utrzymywał się remis 0:0. Wreszcie w 14 minucie meczu na bramkę Delty popędził Kuba Błaszyk i pokonał bramkarza rywala. Niestety z zasłużonego prowadzenia cieszyliśmy się tylko kilkadziesiąt sekund, bowiem zaraz po rozpoczęciu ze środka boiska pięknym strzałem popisał się zawodnik Delty. Broniący w niedzielę naszej bramki Szymon Kazana nie dał rady odbić tej piłki. Mimo to Szymon należał w tym meczu do osób, które w pełni zasłużyły na pochwały. Kilkoma interwencjami, szczególnie w początkowej fazie meczu uratował FT od straty bramki. Organizatorzy najlepszym zawodnikiem wybrali Kubę Błaszczyka – gratulujemy!

W drugim meczu graliśmy z gospodarzem turnieju KS Raszyn. W naszym odczuciu nie był to zły mecz w wykonaniu zawodników FT, niestety ułożył się źle. Już w pierwszej minucie straciliśmy przypadkowego gola. Potem kilka razy zagroziliśmy bramce gospodarzy. Najlepsze sytuacje miał Igor Wydmański – trafił w słupek i Julek Sveen – trafił w bramkarza. Raszyn imponował skutecznością dzięki czemu wbił nam jeszcze trzy gole, tak więc przegraliśmy 4:0.

Trzecie spotkanie to rywalizacja z Unią. Zagraliśmy słabiej niż w poprzednim meczu, ale tym razem to my wygraliśmy. Jedyną bramkę zdobył Szymon Wolak, który pięknym lobem w trudnej sytuacji pokonał bramkarza Unii. Doskonałą asystą popisał się w tej akcji Julek Sveen. Znów świetnie między słupkami naszej bramki spisywał się Szymon Kazana. Organizatorzy najbardziej docenili Szymona Wolaka i to właśnie Jego wybrali najlepszym zawodnikiem meczu.

Czwarty mecz był czymś przedziwnym. Ciężko opisać wydarzenia, których się nie rozumie. Tak właśnie można podsumować to spotkania. Graliśmy z ATP, z drużyną, która w poprzednich meczach nie zdobyła nawet jednego punktu. Znów źle ułożył się mecz, bo już w pierwszej minucie straciliśmy gola. Umieliśmy jednak odwrócić losy spotkania. Najpierw w 3 minucie Szymon Kazana wyrzucił piłkę do Kuby Błaszczyka, a ten wyrównał stan meczu. W 8 minucie faulowany w polu karnym był Kuba Janus, a „jedenastkę” wykorzystał Kuba Musialik. Osiągnęliśmy przewagę i wydawało się, że nic złego nie powinno nam się przydarzyć. Przydarzyło się jednego coś strasznego. W 7 minut straciliśmy aż 6 goli -więcej niż w poprzednich trzech meczach. Niemal każda akcja ATP kończyła się golem tego zespołu. My potrafiliśmy zdobyć jeszcze tylko jedno trafienie, którego autorem ponownie był Kuba Musialik po podaniu Szymona Wolaka. Niestety przegraliśmy 7:3 w stylu przynoszącym nam wstyd.

Przed nami było jeszcze jedno spotkanie z drużyną, która w ostatnich latach nas ogrywała - Rakovią. Tego meczu na pewno długo nie zapomnimy. Zaczęło się znakomicie. Świetne zachowanie Szymona Wolaka (asysta) i Julka Sveena(gol) i prowadziliśmy 1:0. Chwilę później w swoim stylu rywalem zakręcił Kuba Janus i było 2:0 dla FT. W kolejnych minutach Igor Wydmański podał do Kuby Janusa, który znów dał pokaz swoich technicznych umiejętności podwyższając wynik na 3:0. Niedługo później Kuba Błaszczyk walecznie zaatakował bramkarza Rakovii, czym zmusił go do błędu i było już 4:0.

Wiedzieliśmy jednak, że Rakovia do końca się nie podda i trzeba zachować czujność. Niestety wreszcie i Rakovia zdobyła bramkę. Po 2 minutach drugą. A na półtorej minuty przed końcem meczu trzecią i dopiero zaczęły się nerwy. Te utrzymaliśmy jednak na wodzy i ostatecznie wygraliśmy 4:3.

Wynik ten ku zaskoczeniu samych zawodników i kibiców dał nam aż 2 miejsce, spychając z niego właśnie Rakovię. Przed nami uplasował się tylko gospodarz turnieju, czyli KS Raszyn.

Podsumowując możemy być zadowoleni z naszych zawodników oraz z tego, że zawody pokazały jak wiele mankamentów mamy do poprawienia.

Najlepszym zawodnikiem FT został wybrany Szymon Kazana, który odważnie podjął się zastąpienia naszych bramkarzy i z obowiązków wywiązał się bez zarzutu!

Wyróżnienie dla najskuteczniejszego w naszej drużynie Kuby Błaszczyka - 3 gole.

FT reprezentowało:

 1. Szymon Kazana, bramkarz – 1 asysta
 2. Julek Sveen, kapitan – 1 gol i 1 asysta
 3. Szymon Wolak – 1 gol i 2 asysty
 4. Igor Wydmański - 1 asysta
 5. Kuba Janus – 2 gole i 1 asysta
 6. Kuba Błaszczyk – 3 gole
 7. Kuba Musialik – 2 gole
 8. Mikołaj Brela

PS> Nie wszystkie asysty udało nam się zanotować  – jeśli ktoś podpowie, będziemy wdzięczni.

Kategorie:Relacje meczowe Tagi:
                                                                                                                                                                                                                                                                                                
 1. Adam Najdzik
  Styczeń 8th, 2018 at 10:05 | #1

  BRAWO chłopaki, świetnie się spisaliście!!!
  Trenerów to też dotyczy ;)

Komentarze są zamknięte

Panel logowania