Home > Relacje meczowe > 4 miejsce rocznika 2003

4 miejsce rocznika 2003

Luty 5th, 2018

Na silnie obsadzonym turnieju SuperDrob Cup rocznik 2003 FT zajął wysokie 4 miejsce. To dobry wynik biorąc pod uwagę udział 12 drużyn oraz fakt, że trafiliśmy do zdecydowanie najtrudniejszej grupy. Z niej sam awans był już dużym wyzwaniem.

Z 4-zespołowej grupy białej, do której przydzielone było FT, w finałowej czwórce były aż 3 zespoły. Nam do wyższej pozycji zabrakło niewiele, szczególnie że w półfinale przegraliśmy z drużyną, którą pewnie pokonaliśmy w fazie grupowej.

Pierwszym meczem FT była rywalizacja z WBS 04. Po dobrym początku i wyjściu na prowadzenie za sprawą strzału głową Franka Słoniewskiego, który dobił uderzenie Kajtka Kyrcza w poprzeczkę, niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę. Popełniliśmy proste błędy i po 7 minutach przegrywaliśmy 1:3. W 9 minucie Kajtek Kyrcz zmniejszył prowadzenie rywala po podaniu Szymona Dobiegały ale zabrakło czasu byśmy doprowadzili do remisu.

Druga gra toczyła się przeciwko Vulcanowi Wólka Mlądzka. Zaczęliśmy znakomicie. Po 2 minutach prowadziliśmy 2:0. Najpierw bezpańską piłkę przejął Janek Winiarski i pięknym strzałem lewą nogą trafił do siatki. Po chwili rzut wolny precyzyjnie w dalszy róg bramki wykonał Szymona Dobiegała i było 2:0. W 5 minucie Vulcan zdobył bramkę kontatkową, czym potwierdził słuszność powiedzenia o niewykorzystanych sytuacjach w piłce nożnej, bowiem chwilę wcześniej mieliśmy dwie okazje sam na sam z bramkarzem.

Ostatecznie jednak w 11 minucie trzeciego gola dla FT zdobył Maks Dobrowolski wykorzystując błąd bramkarza Vulcanu, oraz podanie Janka Winiarskiego.

Przed 3 meczem byliśmy pewni awansu do ćwierćfinału. Sytuacja w grupie tak się skomplikowała, że 3 drużyny miały 3 punkty, a o awansie decydowała mała tabela i bilans bramkowy. Ten najlepszy miało FT, więc zajęliśmy 2 miejsce w tak trudnej grupie.

Ostatni mecz grupowy graliśmy z najlepszym zespołem grupy białej, późniejszym triumfatorem całego turnieju, Mazurem Karczew. Mimo dobrego początku przegraliśmy 0:3. Na szczęście bez konsekwencji.

W ćwierćfinale spotkaliśmy się z faworyzowanym zespołem gospodarzy o nazwie SuperDrob ( w rzeczywistości był to inny zespół Mazura Karczew, w sumie reprezentowanego na turnieju przez aż trzy zespoły). Rywal, który w swojej grupie  zajął pierwsze miejsce miał psychologiczną przewagę oraz wsparcie trybun, ale my do meczu podeszliśmy bez presji. Zagraliśmy niemal doskonale. Wreszcie też prawidłowo poruszaliśmy się po boisku w fazie obrony. Do tego stwarzaliśmy okazje. W 5 minucie pierwszy i jedyny raz w tym meczu zgubiliśmy krycie co pozwoliło rywalom na objęcie prowadzenia. Ale już 60 sekund później było 1:1. Szymon Dobiegała zamarkował strzał, by po chwili podać do Kajtka Kyrcza. Ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza SuperDrobu.

Kolejne minuty rezultatu nie zmieniły, choć znacznie bliżej zdobycia gola był nasz zespół. Szczególnie warta odnotowania była akcja Szymona Dobiegały, który minął dwóch rywali po czym przelobował bramkarza rywali, ale niestety piłka trafiła w poprzeczkę. Po 12 minutach było więc 1:1. O awansie do najlepszej czwórki decydowały rzuty karne. Jako pierwsi strzelali przeciwnicy, a broniący bramki Wojtek Malicki nie miał szans. Dla FT jako pierwszy strzelał… Wojtek Malicki i również nie dał szans swojemu vis’a vis. W 2 serii rywal trafił w poprzeczkę, a „jedenastkę” dla FT wykorzystał Janek Winiarski. Trzecia seria zakończyła się już po strzale jednego z gospodarzy, który kopnął wysoko nad poprzeczką. Wyznaczony do trzeciego karnego Szymon Dobiegała nie musiał już strzelać. Byliśmy w półfinale.

Tam czekał na nas … Vulcan, z którym w grupie wygraliśmy 3;1.

Wówczas to my świetnie zaczęliśmy mecz, teraz było odwrotnie. Po 3 minutach Vulcan prowadził 2:0 a my musieliśmy gonić wynik. Z każdą minutą graliśmy lepiej aż wreszcie w 9-tej po składnej akcji Franek Słoniewski podał do Bartka Kusyka, który strzelił kontaktowego gola. Ostatnie 3 minuty to obstrzeliwanie bramki Vulcanu. Najlepszą okazję miał Franek Słoniewski, ale niestety jego potężny strzał minął bramkę rywala.

W ostatnim meczu turnieju zagraliśmy więc o 3 miejsce. Trochę zeszło z nas powietrze, bo byliśmy o krok od finału, ale chcieliśmy powalczyć o brązowe medale. Rywalem był zespół Mazura Karczew I. Niestety już w pierwszej minucie straciliśmy gola i choć kolejne minuty były bardzo wyrównane, i wcale nie byliśmy gorsi od Mazura to nie daliśmy rady pokonać ich bramkarza. Fantastyczny, ogłuszający doping dla gospodarzy nam nie pomagał, a uskrzydlał za to naszych przeciwników.

Byliśmy bardzo blisko finału, a później trzeciego miejsca, ale musieliśmy zadowolić się czwartym. Na pocieszenie, za miejsce tuż za podium organizatorzy przewidzieli medale i okazały puchar.

To był ostatni wspólny halowy turniej rocznika 2003, teraz czekają nas już tylko mecze sparingowe i rywalizacja ligowa. Dobrym wynikiem zamknęliśmy więc halową historię tej grupy. Na różnych parkietach zdobyliśmy mnóstwo pucharów, medali i wyróżnień. Cieszy, że i tym razem nie było inaczej.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny oraz wybranym przez organizatorów do drużyny TOP 4, został Szymon Dobiegała. Wyróżnienie dla Wojtka Malickiego, który w turnieju puścił tylko jednego gola i to dopiero w ostatnim meczu.