Home > Relacje meczowe > Podsumowanie meczowego weekendu (3/3) (aktualizacja)

Podsumowanie meczowego weekendu (3/3) (aktualizacja)

Ft 2007 varsoviaW rozwinięciu znajdą Państwo krótkie relacje ze wszystkich trzech sobotnich meczów naszych zespołów. Po dodaniu ostatniego wpisu pojawi się też nowość, czyli wybierzemy Najlepszego Zawodnika Weekendu. Zapraszamy do lektury!

Varsovia – Football Talents r.2007/8, „Bardzo trudna lekcja”

Rocznik 2007 w pierwszym meczu tego roku pojechał do najlepszej drużyny mazowsza w roczniku 2008 – Varsovii by rozegrać aż 100 minutowy sparing. Poziom rywala był nieprawdopodobnie wysoki, dzięki czemu doświadczyliśmy bardzo trudnej lekcji. Trudnej ale co najważniejsze cennej. Mimo bardzo wysokiej porażki cieszy fakt, że z każdą kwartą graliśmy lepiej, a na zaangażowanie naszych zawodników nie możemy narzekać.

To ostatnie jest najważniejsze, bo wiele osób wysoko przegrywając pewnie by odpuściło, a my z każdą kwartą graliśmy na coraz większej ambicji, co w ostatniej części przełożyło się na najlepszy rezultat. Przegraliśmy ledwie 2:1. Honorowego gola dla naszej drużyny  pięknym lobem zdobył Karol Klimek, a asystę zanotował najlepszy tego dnia w naszej drużynie Kuba Janus.

Wcześniejsze kwarty były słabsze, choć trzecia była do czwartej zbliżona. Jednak rywal grał na tak wysokim poziomie, że każdy nasz błąd natychmiast kończył się utratą bramki. Dodatkowo w naszej drużynie dokonywaliśmy wielu zmian i eksperymentów. Dość powiedzieć, że w bramce reprezentowało nas aż trzech bramkarzy, a na innych pozycjach długimi fragmentami grali zawodnicy, którzy nigdy wcześniej tam nie występowali.

Nie zamierzamy jednak szukać wytłumaczeń, tylko chcemy docenić klasę rywala, bo mimo niekorzystnego wyniku, przyjemnie patrzyło się na pomysłowość, szybkość i umiejętności techniczne rywali. Dawno nikt nas nie zmusił do tak ogromnego wysiłku.

Naszym zawodnikom gratulujemy ambicji i zapewniamy że Wasz dzisiejszy wysiłek na pewno na marne nie poszedł!

Jak już wspomnieliśmy najlepszym zawodnikiem został wybrany Kuba Janus, który imponował ambicją, wolą walki, odwagą i skutecznością w poszczególnych zagraniach.

Ft 2007 varsovia

Foto;Tata Tomka Pilarka – dziękujemy

FT reprezentowali:

 1.  Igor Kyrcz, bramkarz w I kwarcie
 2. Julek Sveen, bramkarz w II kwarcie
 3. Szymon Wolak
 4. Mikołaj Brela
 5. Igor Wydmański
 6. Kuba Janus, 1 asysta
 7. Michał Ciechan
 8. Mikołaj Warnawin
 9. Szymon Kazana
 10. Szymon Kyrcz
 11. Kuba Kusyk
 12. Łukasz Sadowski
 13. Karol Klimek, 1 gol
 14. Tomek Pilarek
 15. Wojtek Budzyński, bramkarz w III i IV kwarcie

 

Przyszłość Włochy – Football Talents r.2009/10, „Udane Testowanie”

Zawodnicy z grupy 2009/10 rozpoczęli rok 2020 od towarzyskiej rywalizacji z Przyszłością Włochy. Celem tego spotkania z pewnością nie było osiągnięcie jak najlepszego wyniku, ale drużynowe oraz indywidualne podnoszenie piłkarskich i taktycznych umiejętności naszych młodych piłkarzy.

Pod tym pozornie skomplikowanym stwierdzeniem kryją się bardzo proste rzeczy. W sobotnim meczu nasi zawodnicy, jako drużyna, zaprezentowali się w dwóch różnych ustawieniach a wielu z nich w ciągu 60 minut pojawiło się na słabo znanych dla siebie pozycjach. To wszystko ma na celu rozwój świadomości taktycznej oraz piłkarskiej inteligencji naszych chłopców. Cztery kwarty przyniosły wiele różnych sytuacji, ciekawych ataków i pomysłowego budowania akcji ale nie jeden raz byliśmy również świadkami niewymuszonych błędów czy złych rozwiązań pod własną bramką.

Pierwszy kwadrans zakończył się remisem 2-2, a dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Franek Stańczak. Biorąc pod uwagę grę w defensywie, o drugiej części meczu wolelibyśmy szybko zapomnieć bo nie zagraliśmy w niej najlepiej tracąc trzy gole i ani razu nie znajdując sposobu na skierowanie piłki do bramki przeciwnika. W trzeciej i czwartej kwarcie zmieniliśmy ustawienie przechodząc na grę dwójką środkowych obrońców. W tym okresie meczu nasi zawodnicy potrafili dość skutecznie neutralizować ataki rywali, a do tego dołożyli również trzy zakończone trafieniami akcje. Poskutkowało to wygraną 1-0 (gol Łukasza Gąsiewskiego) trzecią częścią gry oraz zremisowaną 2-2 (gole Michała Jaroszewicza oraz Stasia Leszkowicza) czwartą.

Jesteśmy zadowoleni z postawy naszego zespołu w tym meczu. Nie można mieć pretensji do drużyny, w której nie brakuje zaangażowania i odwagi. Nie oceniamy przez pryzmat wyniku, ale patrzymy na to w jaki sposób nasi zawodnicy starają się wykonywać powierzane im zadania. Ten element, z minuty na minutę wyglądał coraz lepiej i to pozwala nam ze spokojem patrzeć w kierunku kolejnych przeciwników :)

Najlepszym zawodnikiem tego meczu wybieramy Michała Jaroszewicza, który imponował ruchliwością i pomysłowym budowaniem ataków naszego zespołu. Na wyróżnienie zasłużyli bardzo aktywny na skrzydłach Rysio Woda oraz debiutujący w barwach FT Mateusz Warnawin, który zagrał tego dnia na kilku pozycjach i na każdej z nich prezentował się bardzo dobrze.

FT reprezentowali:

1. Łukasz Gąsiewski   - 1 gol
2. Michał Jaroszewicz - 1 gol, 1 asysta
3. Staś Leszkowicz    - 1 gol
4. Igor Makowski
5. Adrian Nowicki
6. Borys Redeł (bramkarz w I i II kwarcie)
7. Franek Stańczak    - 2 gole
8. Mateusz Warnawin
9. Rysio Woda         - 2 asysty


Football Talents r.2011 – Polonia Warszawa, „Wygrana z Polonią”

W sobotę 11 stycznia rocznik 2011 rozegrał sparing z drużyną Polonii Warszawa S.A. Mecz odbył się o godzinie 9:30 na boisku przy ul. Na uboczu 9 pod balonem. Spotkanie zostało rozegrane na sztucznej nawierzchni w systemie 4+1.

Od początku spotkania wyraźnie można było zobaczyć przewagę naszych zawodników. W 5 minucie spotkania rywal strzelił bramkę samobójczą. W pierwszej kwarcie nasza drużyna próbowała zaskoczyć bramkarza strzałami Wojtka Ciećwierza, a w sytuacji sam na sam nie trafił Antek Kubicki.

Druga odsłona to podobny obraz gry Football Talents. Zawodnicy mieli kilkanaście sytuacji jednak wszystkie strzały padały obok bramki lub w środek, a jak mawia klasyk ,,niewykorzystane sytuację się mszczą”. Tak było i podczas sobotniego meczu. Rywal zdobył bramkę wyrównującą, więc po 30 minutach mieliśmy 1:1.

Po rozmowie na trzecią kwartę wyszliśmy bardziej skoncentrowani, co poskutkowało dwoma trafieniami. W 37 minucie Antek Drózd pokonał bramkarza, a tuż przed końcem kwarty gola strzelił Antek Kubicki. Oprócz dwóch zdobytych bramek  nasz zespół miał jeszcze sporo sytuacji, w których to górą z konfrontacji wychodził bramkarz Polonii Warszawa.

Ostatnie 15 minut w wykonaniu naszych zawodników było najlepsze. Bardzo dobrze rozgrywaliśmy piłkę na dwa kontakty, wykorzystywaliśmy szerokość boiska, a po jednej z akcji Dominik Lipski strzelił bramkę.

Na plus w tym meczu oceniamy pojedynki 1v1 w ofensywie, które były często bardzo udane. Drugim pozytywnym aspektem jest mała liczba straconych bramek. Nieskuteczność w tym spotkaniu była bardzo duża, jednak cieszy, że potrafimy stworzyć sobie sytuację strzeleckie. Zawodnikiem meczu wybieramy Dominika Lipskiego, który wygrywał pojedynki 1v1, strzelił bramkę oraz podawał kolegom lepiej ustawionym w danej sytuacji. Na wyróżnienie zasługuję Oskar Waliszczak, który bardzo dojrzale rozgrywał piłkę, w odpowiednim momencie grał 1v1, a także wiedział kiedy podać piłkę do kolegi z drużyny. Cała drużyna jednak rozegrała bardzo dobre spotkanie, a podziękowania kierujemy także do rodziców, których doping momentami słyszeliśmy bardzo głośno :)

W meczu wystąpili:
1.Ciećwierz Wojciech
2.Drózd Antek (1 bramka)
3.Gizowski Jan (bramkarz w II i IV kwarcie)
4.Kubicki Antoni (1 bramka)
5.Lipski Dominik (1 bramka, 1 asysta, zawodnik meczu)
6.Pyzel Jan
7.Słysz Marcin (bramkarz w I i III kwarcie)
8.Tokarski Antoni
9.Waliszczak Oskar (wyróżnienie)
10.Łukaszewski Maksymilian

r.2011

Football Talents – Polonia

 


Zawodnikiem weekendu wybieramy Michała Jaroszewicza z rocznika 2009/10. Gratulujemy!

 

Kategorie:Relacje meczowe Tagi:
                                                                                                                                                                                                                                                                                                
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.