Udany Trójmecz

W zimne sobotnie przedpołudnie rozegraliśmy wewnętrzny trójmecz, pomiędzy rocznikami 2010 – 2011 – 2012. Emocji było mnóstwo, wiele pięknych akcji i dużo jakości. W dwóch pierwszych spotkaniach niemal przez 60 minut nie padła ani jedna bramka!

Pierwsi do boju stanęli zawodnicy z roczników 2011 – 2012. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem 0:0 lecz nie oznacza to że nie był on emocjonujący. Dość powiedzieć, że w bramce ‘starszych’ fantastycznie interweniował Janek Gizowski broniąc między innymi dwa rzuty karne oraz wiele innych akcji.

W tym spotkaniu z obu stron dominowała jednak zawziętość, a jeśli tej jest tak wiele, to wówczas ciężko o dogodne okazje do zdobycia gola. Tak właśnie wyglądało pierwsze sobotnie spotkanie. Okazji było sporo, ale żadna nie była tak dobra by mówić o zmarnowaniu jej przez napastników. Bardzo blisko zdobycia gola było gdy do rzutu wolnego podszedł Oskar Waliszczak. Jednak Jego potężne uderzenie zatrzymało się na spojeniu słupka z poprzeczką ‘młodszych’.

10. Wojtek Woźniak

Nadszedł czas na drugi mecz tego dnia. Tym razem pomiędzy rocznikami 2010 – 2011.  Pojedynek zacięty lecz na nieszczęście kibiców również z małą ilością goli. Zakończył on się wynikiem 1:0 dla rocznika 2010.

Młodsi koledzy skapitulowali dopiero w samej końcówce meczu gdy po podaniu od Tomka Salskiego znakomitym strzałem z przed pola karnego popisał się Borys Małecki. Wbrew wynikowi końcowemu to zawodnicy urodzeni w 2011 roku mieli więcej korzystnych sytuacji podczas meczu. To właśnie oni mieli widoczną przewagę na boisku. Niestety w niektórych uderzeniach na bramkę starszych kolegów zwyczajnie zabrakło szczęścia.

Dobrze w bramce ‘starszych’ radził sobie Dawid Nowak. W ekipie młodszych ciężko kogoś wyróżnić, bo cały zespół na to zasługuje. To była drużyna walcząca, mająca wspólny cel i mimo że naprzeciw siebie miała większych rywali nic sobie z tego nie robiła. Dążyła do zwycięstwa i w sumie tylko dzięki pechowi w przedostatniej minucie meczu przegrała.

Cieszyć na pewno może postęp jaki rocznik 2011 wykonał w tak krótkim  czasie!

10. Antek Szcześniak

W ostatnim meczu pomiędzy rocznikami 2010 a 2012. goli było już znacznie więcej. Strzelanie rozpoczęło się już w 6 min meczu kiedy to Igor Elwartowski pokonał bramkarza przeciwników. Kolejno w 8 min bramkarza pokonał Borys Małecki a w 11 min Sebastian Klotz. Pięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę do głosu doszli zawodnicy rocznika 2012. Swoją nieustępliwością oraz niesamowitym zaangażowaniem od samego początku meczu zmusili przeciwnika do błędu i udało im strzelić gola na 3:1. Na listę strzelców wpisał się Stefan Słoniewski. Chwilę po stracie bramki 2010 odpowiedział strzelając bramkę na 4:1. Tym razem precyzyjnym strzałem na bramkę popisał się Olaf Twarowski.

Zawodnicy urodzeni w 2012 roku nie poddawali się jednak i cały czas z tym samym zaangażowaniem atakowali. W 12 min drugiej połowy Szymon Rogoziński po wprowadzeniu piłki z autu obsłużył podaniem swojego kolegę Adama Haft- Szatyńskiego. Po minięciu obrońcy 2010 rocznika Adam oddał strzał na bramkę który zmienił wynik meczu na 4:2. Minutę później bramkę celebrował Borys Małecki, który przejął niecelne podanie bramkarza rocznika 2012.  14 min drugiej połowy i tym razem po dośrodkowaniu Tomka Salskiego piłka odbiła się od Bartka Majera i wpadła do bramki. Mecz zakończył się wynikiem 6:2.

3. Bartek Miszczenko
    7. Stefan Słoniewski

We wszystkich spotkaniach wynik nie był sprawą pierwszorzędną. Wiedza oraz doświadczenie zdobyte przez grę ze starszymi (w przypadku roczników 2011 oraz 2012 jest bezcenna). Rocznik 2010 również odbył wielką lekcje podczas gry z młodszymi kolegami doskonaląc wiele elementów w pojedynkach ze swoimi młodszymi kolegami.

Jak na dłoni można było w sobotę zauważyć rozwój całych drużyn jak i poszczególnych zawodników. Niezmiernie nas to cieszy bo pokazuje, że regularna, sumienna praca przynosi pożądane efekty. Oby tak dalej! 🙂