ZWAR – FT 2011

W ostatni weekend tylko rocznik 2011 rozegrał mecz sparingowy. Był to ostatni etap przygotowań przed pierwszym meczem ligowym. Jak poszło naszym zawodnikom?

Początek pierwszej połowy meczu był zdominowany przez klub Zwar, który od samego początku starał się narzucić swój styl gry. Ciężko pracował w ataku, co skutkowało częstymi interwencjami naszego bramkarza. Celem drużyny w obronie było przede wszystkim zachowywanie odpowiednich odległości między sobą co nie do końca nam się udawało. Staraliśmy skupić się na kontratakach, aby zaskoczyć rywala. Mimo paru szans, nasza drużyna zdecydowanie nie potrafiła postawić kropki nad i zdobywając bramkę. Głównym czynnikiem braku bramki dla naszego zespołu okazywał się aspekt finalizacji ataku, w którym brakowało nam pomysłu.

W głównej mierze tracone przez nas gole w pierwszej połowie były indywidualnie spowodowane przez błędy naszych zawodników.

W drugiej połowie drużyna wyglądała zdecydowanie lepiej, wyszła z przerwy zmotywowana i zaczęła stwarzać więcej sytuacji bramkowych.

Nasz środek pola zaczął zdecydowanie lepiej funkcjonować w defensywie i ofensywie. Drużyna, rozgrywając piłkę zdecydowanie częściej, niż w pierwszej połowie korzystała z naszych środkowych pomocników. Jednak mimo lepszej gry, dalej nie byliśmy w stanie wykorzystać swoich szans. Niestety większość naszych strzałów kończyła swój bieg na bramkarzu lub nad poprzeczką. Świetnie na środku obrony radził sobie Antoni Tokarski, który przez cały mecz był ostoją drużyny. Zespół lepiej prezentował się w pojedynkach 1 na 1 co dawało nadzieję na zdobycie przez nas upragnionej bramki. Wyczekiwania nasze były uzasadnione, poparte zdecydowanie lepsza postawą nie tylko indywidualną, ale też drużynową. Zawodnicy w ataku starali się głównie wykorzystywać boczne skrzydła, na których mieliśmy ustawionych bardzo szybkich zawodników. Niestety do końca meczu nie zdobyliśmy bramki.

Nie patrzymy na ten mecz przez pryzmat samego wyniku, który  nie ma większego znaczenia, lecz przez pryzmat nauki. Pokazaliśmy, że w momencie kiedy jesteśmy skupieni i zmotywowani oraz gdy gramy zespołowo, jesteśmy w stanie rozgrywać bardzo fajne akcje. Zawodnicy dużo wyciągnęli ze spotkania, co było słychać w pomeczowej rozmowie podsumowującej spotkanie.

Zawodnikiem meczu został Antoni Tokarski, a wyróżniony zostaje Marcin Słysz.

FT reprezentowali:

  1. Maksymilian Łukaszewski
  2. Tomek Olewniczak
  3. Dominik Lipski
  4. Wojciech Ciećwierz
  5. Alan Sentkiewicz
  6. Hubert Jaśkowiak
  7. Marcin Słysz
  8. Antoni Drózd
  9. Wojtek Wróblewski
  10. Antoni Kubicki
  11. Jan Pyzel
  12. Antoni Tokarski
  13. Mateusz Ogonowski
  14. Oskar Waliszczak

Długi weekend 

W związku z Bożym Ciałem w dniach 8.06 oraz 9.06 nie będzie treningów. Do zajęć wracamy w poniedziałek 12.06.

PIKNIK RODZINNY:

Z przyjemnością informujemy, że Piknik Rodzinny Football Talents odbędzie się w niedzielę 18.06.2023r. w godzinach 10.00 – 15.00 na boisku przy ul. Hawajskiej 7.

Zapraszamy wszystkich zawodników wraz z rodzinami 🙂

O szczegółach poinformujemy niebawem

Najbliższe mecze:

Rocznik 2011 – Liga
07.06.2023r. Środa
g.19.30 FT – KS Ursynów
ul. Baletowa 164, W-wa


Rocznik 2012 – Liga
11.06.2023r. Niedziela
g. 17.00 Football Academy – FT
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Nabór do rocznika 2017/18

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2022 otworzyliśmy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2017/18. Pierwszy trening odbył się w dniu 6 września o godzinie 17.30 na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Nabór trwa przez cały rok

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne treningi próbne!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2010 – 2018.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa