HISTORIA FT

Rok 2017 był dla Football Talents wyjątkowy. Dlaczego? Bo właśnie wtedy nasza szkółka obchodziła dziesiąte urodziny. Dokładnie 1 października 2007 roku przeprowadziliśmy pierwszy trening. Zajęcia wspólnie poprowadzili trenerzy Michał Siwik i Filip Dzięciołowski. Jego miejscem była sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 81 przy ul. Puszczyka 6.

Obecny na zajęciach był również trzeci z założycieli Football Talents,  Łukasz Stasiak. Emocje jakie towarzyszyły trójce przyjaciół jeszcze z czasów szkoły podstawowej były nie do opisania, jednak mimo upływającego czasu, doskonale je pamiętamy.

Wszystko zaczęło się kilka miesięcy wcześniej. Kiedy dokładnie? Ciężko powiedzieć. Była wiosna 2007 roku. W jednej z wielu rozmów o piłce, między Michałem i Filipem, padł pomysł by założyć firmę, w której zadbamy o młodych piłkarzy. Nie tylko w formie szkółki piłkarskiej, która tak na prawdę była pomysłem numer dwa, ale także od strony prowadzenia piłkarzy i pomagania im we wszystkich aspektach przyszłej kariery. Później jednak kolejność projektów się odwróciła.

Szybko zapisaliśmy się na kurs trenerski do Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ten zaczynał się dopiero na początku lipca. Mieliśmy więc czas na organizowanie wszystkiego co było nam potrzebne by ruszyć. Teraz wydaje się to oczywiste – założyć stronę internetową, plakaty, logo, nazwa itp. Ale wtedy strony nie miała chyba żadna szkółka. Logo, nazwa, kontakt mailowy? Równie niesamowite jest teraz to, że wtedy tego nie było, jak świadomość wtedy, żeby to wszystko mieć.

Filip z Michałem wiedzieli, że potrzebują jeszcze kogoś, kto ma charyzmę i zna się na rzeczy. Padł wybór na Łukasza Stasiaka, którego zarazili swoją wizją. Ten natychmiast ją podłapał i zaczął działać. Teraz to już nie mogło się nie udać.

Gdy na kursie PZPN powiedzieliśmy jaki mamy plan i po co nam kursy trenerskie, wszyscy łapali się za głowy.  Zarówno trenerzy edukatorzy (świętej pamięci Rudolf Kapera, Wojciech Łazarek, Mieczysław Broniszewski i inni) jak i koledzy „ze szkolnej ławki” (m.in Filip Surma – dziennikarz NC+, brat ówczesnego piłkarza Legii, Łukasza) . Ciągle słyszeliśmy: „Nie dacie rady”, „Nie macie doświadczenia” itp. Ale my, jeszcze wtedy młodzi :) , wiedzieliśmy swoje i dążyliśmy do celu.

Dość szybko udało nam się znaleźć halę sportową, później boisko. Trzeba było kupić sprzęt sportowy. Z tym było trochę problemów – każdy z nas pracował w zupełnie innej branży – Łukasz w muzycznej,  Filip w telekomunikacyjnej, a Michał dopiero co wrócił z kontraktu w Dubaju.  Mieliśmy po 24 lata – w tym wieku mało kto ma odłożone pieniądze na rozkręcenie nowej firmy. W każdym razie my nie mieliśmy. Wspólnymi siłami udało się skompletować to co było nam potrzebne na start. Piłki, pachołki, znaczniki… Staraliśmy się pogodzić cenę z jakością. Niezapomniane są wyprawy w celach służbowych … Skodą Favorit wyprodukowaną w 1992 roku. Samochód mieliśmy do dyspozycji jeszcze jeden – 2 osobowe Seicento z kratką :)

Od września zaczęliśmy zapisy. O 4-5 rano, by zdążyć przed pracą, wstawaliśmy i rozklejaliśmy plakaty na terenie całego Ursynowa. Popołudniami jeździliśmy do wszystkich ursynowskich szkół by mieć swój ‚stand’ podczas zebrań rodziców. Setki rozmów i najczęściej miłe przyjęcie naszych potencjalnych ‚klientów’ tylko motywowały nas do pracy.

Co ciekawe gdy nasza szkółka rozpoczynała swoją działalność zdecydowanej większości obecnych zawodników FT nie było jeszcze na świecie :)

Football Talents było szerokim projektem, który z różnych powodów został ograniczony do prowadzenie szkółki piłkarskiej, ale wewnątrz tej organizacji stale się rozwija zrzeszając obecnie około 160 zawodników. Zaczynaliśmy od niecałej 30-tki podzielonej na dwie grupy – starszą i młodszą.

Obecnie mamy 8 grup, treningi indywidualne, bramkarskie, cotygodniowe mecze ligowe i turnieje. Zorganizowaliśmy ponad 20 obozów. 9 Rodzinnych Pikników Football Talents, a na każdym ponad 200 osób.  Nasi wychowankowie coraz częściej pukają do drzwi wielkiej piłki nożnej, a kilku już zadebiutowało w seniorskim futbolu. Nasza strona internetowa i sposób jej prowadzenia jest doceniany nawet przez naszych sportowych rywali. Czasowo lub na stałe zatrudnianych w FT jest prawie 10 osób.

Nawiązaliśmy współpracę z firmą High Level Center (obecnie Healthy Center by Ann – firmą Anny Lewandowskiej), a dzięki niej z kilkoma lekarzami, fizjoterapeutami, masażystami oraz dietetykami. Szczycimy się tą współpracą ponieważ korzystają z tego miejsca obecne gwiazdy polskiego, i nie tylko polskiego, sportu.

W kanale YouTube umieściliśmy około 300 filmów, które odtwarzane były ponad 120 tysięcy razy, a kilka z nich stały się nierozłącznym elementem naszej historii. M.in  Harlem Shake Happy , Manekin Challenge , Seven Nation Army i inne. Na naszym funpage na facebooku polubiło nas już prawie pół tysiąca ludzi.

O sukcesach sportowych piszemy na co dzień na naszej stronie, więc w tym miejscu wspomnimy tylko ponad 100 pucharów na imprezach różnego typu, wygrane turnieje, nagrody „Fair Play”, sukcesy indywidualne jak tytuł „Najlepszego zawodnika” czy „Króla Strzelców”.

Główną wartością FT są ludzie – przede wszystkim zawodnicy, trenerzy, ale i rodzice którzy w specyfikę naszej szkółki wpisują się znakomicie, dzięki czemu współtworzą nasz projekt w znacznym stopniu. Staramy się tworzyć rodzinną atmosferę, którą szczególnie nasi wychowankowie doceniają po latach 🙂

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przez te ponad 10 lat przyczynili się do rozwoju Football Talents, którzy w niej grali i grają, trenowali i trenują oraz którzy po prostu nam kibicują. Dla Was wszystkich wielkie DZIĘKUJEMY!

 

 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia próbne