2013 w akcji!

W sobotę na boisku przy Lokajskiego z zaplanowanych dwóch spotkań odbyło się niestety tylko jedno, rocznika 2013. Mecz rocznika 2014 został niestety odwołany z powodu problemów kadrowych przeciwnika.

Równo o godzinie 13:00 rozpoczęliśmy bardzo wyrównaną rywalizację z kolegami z SRS Zamienie. Do spotkania tego podeszliśmy z konkretnymi założeniami, nad którymi pracowaliśmy w ostatnich tygodniach naszych treningów. Mecz rozegraliśmy w formule 2×30 min.

Pierwszą połowę zaczęliśmy bardzo odważnie. Od samego początku spotkania próbowaliśmy przejąć inicjatywę w meczu i narzucić swoje warunki gry. Pierwszą okazję do tego mieliśmy już po kilku minutach gry. Niestety skuteczność w tym spotkaniu nie była naszą najmocniejszą stroną o czym świadczyć mogą tylko dwie zdobyte bramki podczas godzinnego meczu. Bramkę na 1:0 dla FT w trzynastej minucie gry zdobył Nikodem Gocel. Tym samym zdobywając jedynego gola w pierwszej połowie meczu.

Druga część do złudzenia przypominała pierwsze trzydzieści minut, lecz przyniosła nam nieco więcej bramek. Grad strzałów z naszej strony, które nie umiały znaleźć swojego celu w bramce przeciwnika  oraz dobra gra w destrukcji przyczyniały się do coraz to lepszego widowiska. Niestety w czterdziestej trzeciej minucie goście doprowadzili do remisu. Sytuacja ta podziałała na nas mobilizująco co przerodziło się na kreowanie jeszcze większej ilości sytuacji strzeleckich, lecz skuteczność tego dnia zrobiła sobie wolne 😉 . Wróciła do nas, a raczej do Wiktora Prywaty, jeszcze na chwilę w pięćdziesiątej czwartej minucie spotkania. To właśnie Wiktorowi udało się wykończyć jedna z kilku tego dnia ładnie wyprowadzonych akcji. Asystę przy tym trafieniu zanotował Marcin Świdnicki. Długo jednak z prowadzenia się nie pocieszyliśmy bo cztery minuty później lekko przysnęliśmy przy rzucie rożnym przeciwnika zapominając o kryciu zawodników co finalnie skończyło się utratą bramki.

Warto zaznaczyć jeszcze, że oprócz zawodników grających w polu, bardzo dobrze w bramce oraz na przedpolu spisywał się Ryś Skalski. Wielokrotnie tego dnia wykorzystywaliśmy Rysia do rozgrywania piłki nogami (akcja bramkowa na 2:1 rozpoczęła się od rozegrania piłki przez Rysia). Niejednokrotnie wybronił on również groźny strzał przeciwnika czy przerwał akcję wybijając piłkę jeszcze na przedpolu.

Najlepszym zawodnikiem meczu zostaje Ryś Skalski, natomiast wyróżnieni są Tymek Kaczyński oraz Filip Jędraszkiewicz.