Awans r.2011! :)

Rocznik 2011 zmierzył się w derbach Ursynowa z KS-em. Po ostatnim wygranym meczu 3:1 przeciwnik przyjechał w nieco mocniejszym składzie. Był to dla nas nie lada sprawdzian 🙂

Mecz był bardzo zacięty i wyrównany od pierwszych minut. Dobrze weszliśmy w spotkanie, w obronie dobrze się asekurowaliśmy, a były momenty, że i z przodu byliśmy kreatywni i chętni zdobycia pierwszego gola. Goście dysponowali wysokim, szybkim i silnym zawodnikiem na środku obrony, który sprawiał nam dużo problemów i kasował sporo podań prostopadłych. Nasi zawodnicy często byli doganiani, a akcje kończyły się fiaskiem.

Najgroźniejszą sytuacją był strzał po dobitce Antka Kubickiego, który o centymetry minął prawy słupek bramkarza, a jednym groźnym strzałem popisał się Kuba Komorowski, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Raz świetną piłkę zagrał Alan Sentkiewicz do Antka Kubickiego, lecz Kubkowi zabrakło pół kroku i uprzedził go goalkeeper gości, w przeciwnym wypadku wystarczyłoby umieścić piłkę do pustej bramki. Nasza dobra gra w obronie i pewny Marcin Słysz w bramce nie pozwolili na zbyt dużo przeciwnikom, więc na drugą połowę sprawa zwycięstwa była otwarta.

Druga połowa była podobna, ogromne zaangażowanie, a momentami nawet i groźniejsze sytuacje z naszej strony mogły pozwolić nam na objęcie prowadzenia. Do jednej z sytuacji doszedł Janek Pyzel i strzelił niestety w środek, a po dobitce Kuby Komorowskiego piłka trafiła w boczną siatkę. Przeciwnicy odpowiedzieli strzałem w słupek z rzutu wolnego, a wszyscy na trybunach zamarli, gdy piłka zmierzała w kierunku bramki, uratowały nas centymetry. Mecz był niezwykle wyrównany, a nikt by się nie zdziwił gdyby zakończył się bez goli. Niestety goście mieli inny plan na to spotkanie i wygrywając pojedynek 1v1 w sektorze bocznym w narożniku boiska zagrali piłkę wsteczną przed pole karne i płaskim strzałem umieścili piłkę przy słupku. Nas nie było już stać na odpowiedź, a zaprzepaściliśmy sobie szansę w końcówce na odrabianie strat naszym fatalnym, niewytłumaczalnym zachowaniem uderzając w twarz jednego z zawodników gości. Piłka nożna, a przede wszystkim boisko nie jest miejscem na takie zachowania…
Goście byli lepsi i brawa dla nich za mecz..

Zagraliśmy jak równy z równym, a przeciwnicy prezentowali solidny poziom. Możemy być zadowoleni z całych 57 minut, oprócz oczywiście ostatniej sytuacji.

W końcu…Po kilku tygodniach, miesiącach i latach ciężkiej pracy będziemy mogli zaznać smaku III ligi i zdecydowanie wyższego poziomu piłkarskiego. To na pewno zmotywuje nas do cięższej pracy.

Brawa chłopaki za awans i dziękujemy rodzicom za wsparcie!

Zawodnikiem meczu zostaje Antek Tokarski, a wyróżnienie trafia do Kuby Komorowskiego, który sporo mieszał i tworzył sobie bardzo groźne sytuacje.

FT reprezentowali:

  1. Marcin Słysz – bramkarz i kapitan
  2. Alan Sentkiewicz
  3. Dominik Lipski
  4. Antek Kubicki
  5. Jan Pyzel
  6. Maciek Wojtachnio
  7. Hubert Jaśkowiak
  8. Oskar Waliszczak
  9. Antek Drózd
  10. Antek Tokarski
  11. Filip Knap
  12. Kuba Woda
  13. Kuba Komorowski

Foto: Tata Tomka – bardzo dziękujemy!

Zamówienia na sprzęt w bieżącym roku szkolnym

Na zamówienia Joma czekamy do:

 • środy 10 kwietnia
 • poniedziałku 6 maja
 • poniedziałku 3 czerwca (ostatnie zamówienie przed obozem)

Prosimy wysyłać je wyłącznie przez SKLEP FT.

Przekaż 1,5% podatku dla Football Talents

Nr KRS: 0000270261

Cel szczegółowy: Football Talents Warszawa 17882

Najbliższe mecze:

Rocznik 2012 – liga
15.05.2024 r. środa
g. 18:15 KS Jeziorka – FT
ul. Ryxa 72, Prażmów


Rocznik 2014 – liga
16.05.2024 r. czwartek
g. 18:15 UKS Rakovia – FT
ul. Wawelska 3, W-wa


Rocznik 2012 – liga
18.05.2024r. Sobota
g.12:00 MKS Piaseczno – FT
ul. 1 Maja 16, Piaseczno


Rocznik 2013 – liga
19.05.2024r. Niedziela
g.15:45 Soccer Factroy – FT
ul. Gomulińskiego 4, Pruszków


Obóz letni

Obóz letni odbędzie się w dniach 15.07 – 27.07.2024r. Oferta dostępna w ProTrainUp

Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa