Bogaty weekend FT (akt.7/6 – film)

Za nami ciekawy, bogaty w doświadczenia i pozytywne emocje weekend. Cztery z sześciu meczów wygraliśmy. Zadebiutował rocznik 2015, ciężki bój stoczył rocznik 2010, solidnie zaprezentował się rocznik 2013, rocznik 2011 pokonał Legię Warszawa na jej stadionie, a roczniki 2012 i 2007 zgodnie wygrywają każdy mecz w tym sezonie 🙂

Rocznik 2007/8 tym razem pojechał do Jazgarzewa gdzie mierzył się z tamtejszą Spartą. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki też był. Gospodarze zaprezentowali się bardzo dobrze, a żeby odnieść sukces musieliśmy wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Ambicja, determinacja i umiejętności pozwoliły nam wygrać 2:1, choć remis również byłby sprawiedliwym wynikiem.

Początek spotkania należał do rywali, którzy stworzyli sobie kilka bardzo groźnych sytuacji. Już w 2 minucie meczu mogli wyjść na prowadzenie, ale uratowała nas poprzeczka. Szczególnie niebezpiecznie było wówczas gdy Sparta atakowała prawym skrzydłem boiska. Mieliśmy wielkie problemy by zatrzymać zawodnika z numerem 15.

Z biegiem czasu broniliśmy się jednak coraz lepiej, a w minucie 19-tej Kuba Musialik przejął piłkę na środku boiska i popędził z nią w pole karne Sparty. Tam huknął nie do obrony i dość niespodziewanie wyszliśmy na prowadzenie.

To był moment przełomowy. Po pierwsze nabraliśmy pewności siebie, znacznie lepiej poruszaliśmy się po boisku i znacznie dłużej potrafiliśmy utrzymywać się przy piłce. Po drugie skorygowaliśmy ustawienie aby zniwelować groźne atuty gospodarzy. Mieliśmy kilka dobrych okazji i wręcz powinniśmy jednobramkowe prowadzenie podwyższyć co najmniej o jedno oczko. Na przerwę zeszliśmy prowadząc 1:0

Po niej spodziewaliśmy się, że Sparta ponownie spróbuje nas przycisnąć i tak się stało, ale zanim to nastąpiło to znów naszym obowiązkiem było prowadzić 2:0. Niestety tym razem w bliźniaczo podobnej sytuacji znalazł się Kuba Musialik ale trafił w bramkarza. Niezrozumiały jednak był ciąg dalszy tej akcji. Do piłki w polu karnym dopadł Michał Ciechan, który był faulowany. Gwizdek arbitra nie wiadomo dlaczego milczał.

Sparta zaatakowała. Nasza defensywa jednak nie odpuszczała a między słupkami Bruno Bystrzejewski nie miał wiele pracy. Aż do 51 minuty kiedy to bardzo groźny strzał przerzucił nad poprzeczkę. Cztery minuty później nie miał już szans. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przeleciało nad wszystkimi zawodnikami FT i spadło idealnie na nogę napastnika Sparty, który mocno kopnął pod poprzeczkę. Bruno był blisko ale nie dał rady.

Mecz zaczął się na nowo. Obie drużyny chciały wygrać, a wolne przestrzenie na boisku stawały coraz większe. Najpierw okazje osiągnąć cel miała Sparta, ale fenomenalną interwencją popisał się drugi z naszych bramkarzy, czyli Kuba Zdunek.

Po chwili Igor Wydmański podał do Kuby Musialika. Ten w walce wręcz z dwoma obrońcami okazał się silniejszy i sprytniejszy, po chwili podał do Karola Klimka, a ten idealnie przymierzył w dalszy, górny róg bramki. Prowadziliśmy 2:1 na 19 minut przed końcem meczu.

Broniliśmy się bardzo mądrze i szukaliśmy swoich szans. Sparta miała sporo stałych fragmentów gry, byliśmy aktywni i zdeterminowani więc za każdym razem udawało nam się uchronić przed utratą gola. Jeszcze tylko doliczony czas gry i mogliśmy świętować ciężko wywalczone zwycięstwo.

Najlepszego zawodnika tym razem nie wybieramy, za to wyróżniamy kilku. Michał Ciechan, Julek Sveen, Szymon Kazana (powrót po kontuzji), Kuba Musialik i Tomek Pilarek.

Poniżej cotygodniowy film od Taty Tymka, któremu serdecznie dziękujemy 🙂

Rocznik 2013 w gorącą sobotę rozegrał emocjonujące 70 minut z drużyną Inter Łazy. W meczu kibice mogli zobaczyć 5 bramek, a dwie z nich padły w ostatniej minucie spotkania.

Pierwszy mecz w formacie siedmiu na siedmiu pokazał, że bramki ciężko się strzela i trzeba się nie lada napracować. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Od pierwszych minut można było zauważyć ataki jednych jak i drugich. Na nasze szczęście to my pierwsi znaleźliśmy drogę do siatki za sprawą Rysia Skalskiego po świetnym podaniu Andrzejka Tokarskiego. Na kolejnego gola w tym spotkaniu przyszło nam długo czekać, bo aż 30 minut. Niestety zdobyli go gospodarze.

Świetnie tego dnia dysponowana była na bramce czwórka naszych zawodników – Rysio Skalski, Tomek Pyzel, Maciek Słysz jak i Jasiek Włodarski. Gdyby nie oni z pewnością ten mecz przegrywalibyśmy przed ostatnią kwartą.

Najwięcej działo się w czwartej kwarcie, a padły w niej aż 3 gole. Pierwszego zdobyliśmy po kontrataku, a autorem bramki był Kacper Ereminowicz. Udało nam się wyjść na dwubramkowe prowadzenie w ostatniej minucie meczu. Po zagraniu ręką przez jednego z obrońców gospodarzy sędzia odgwizdał rzut karny. Do jedenastki podszedł Andrzej Tokarski i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Przeciwnicy po straconym golu zaczęli od środka “bez gwizdka” podczas rozmowy trenerów, a nasi zawodnicy będąc w lekkim szoku nie przeszkadzali zbytnio przeciwnikowi. W sumie nie ma się co dziwić 🙂 Po tym golu sędzia zakończył spotkanie, a my mogliśmy cieszyć z dobrej gry, a nie z wyniku! 🙂

Zawodnikiem meczu zostaje nie kto inny jak Andrzej Tokarski, który miał udział przy wszystkich bramkach zdobytych przez nasz zespół. Wyróżniony zostaje Filip Krogulec i Tomek Pyzel.

13. Rysiek Skalski – gol (bramkarz)

Po zwycięstwach rocznika 2007 i 2013 rocznik 2011 nie mógł być gorszy. Pojechaliśmy na Łazienkowską w bojowych nastrojach z nastawieniem na zgarnięcie trzech punktów. Oczywiście nie mogło być inaczej 🙂 Mimo, że przeciwnicy grali bez zmian to i tak byli wymagający.

Mecz rozpoczął się dobrze dla przeciwnika. To gospodarze stwarzali sobie sporo sytuacji i po kilku minutach powinni już prowadzić ze 3:0. Na nasze “szczęście” wykorzystali tylko jedną, a Marcin Słysz nie miał nic do powiedzenia przy obronie strzału. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Antek Kubicki wykorzystał podanie Emila Skolimowskiego i w sytuacji dwa na jeden udało się zdobyć bramkę. Rozwiązał się worek z bramkami i przed przerwą zdobyliśmy jeszcze trzy gole. Drugiego zdobył Wojtek Ciećwierz po asyście Jaśka Gizowskiego, trzecią zdobył Emil, a czwartą zdobyli przeciwnicy do swojej bramki… Wszystko za sprawą dobrego pressingu z naszej strony. Jak widać wystarczy trochę pobiegać, żeby zdobyć gola 🙂

Na początku drugiej połowy przeciwnicy mocno ruszyli do przodu, a strzał sprzed pola karnego był nie do obrony. Mieliśmy w drugiej połowie mnóstwo sytuacji, a mimo to zakończyła się ona remisem. Gole dla nas zdobywał Janek Pyzel, Maciek Wojtachnio i Antek Drózd. Mimo strzelonych trzech goli i multum sytuacji pod bramką przeciwnika brakowało zimnej krwi. W obronie graliśmy słabo i dlatego straciliśmy aż 3 gole. Spotkanie udało się wygrać różnicą trzech goli, aczkolwiek wynik powinien być wyższy.

Nie możemy po takim meczu popaść w samozachwyt, szczególnie że przeciwnicy grali bez zmian i bez stałego bramkarza 🙂 Udało się w końcu wygrać, co cieszy najbardziej, a za tydzień z pewnością cięższe spotkanie – derby Ursynowa 🙂

W tym meczu nie wybieramy zawodnika meczu, ponieważ wszyscy grali na bardzo zbliżonym poziomie. Jedynie chcielibyśmy wyróżnić Antka Kubickiego, który dobrze się spisał na nowej dla siebie pozycji.

10.  Jasiek Gizowski – asysta

Rocznik 2010 czekał niezwykle emocjonujący mecz z Warszawską Akademią Futbolu. Chcieliśmy zrewanżować się za przegrane dwa mecze sprzed roku. Niestety zabrakło niewiele i to boli najbardziej.

Nie skłamiemy, jeżeli powiemy, że to WAF był faworytem w tym spotkaniu. To oni prowadzili grę, rozgrywali, tworzyli sytuacje, a my głównie długimi piłkami staraliśmy się oddalić zagrożenie. Kilkukrotnie udało się w ten sposób wyprowadzić groźną akcję, lecz bez sukcesów 🙂 Do pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 30 minuty. Do rzutu wolnego podszedł Igor Makowski – mocnym strzałem próbował umieścić piłkę w rogu, którego bronił bramkarz. Na nieszczęście gospodarzy piłka odbiła się od obrońcy, który zwiększył obrys ciała, w języku sędziowskim – “wapno” 🙂 Do karnego podszedł Mati Gracz i mocnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Do szatni mogliśmy zejść w dobrych humorach.

Druga połowa wyglądała podobnie. Ataki WAFu, kontrataki z naszej strony, lecz do czasu. Po jednym z rzutów rożnych nasz zawodnik został trafiony w rękę, która nie była ułożona w naturalny sposób, a więc kolejna jedenastka. Gospodarzom udało się wykorzystać rzut karny, a do końca zostało 20 minut. Niestety 5 minut później “zasnęliśmy” przy rzucie wolnym wykonywanym przez przeciwników, a mocny strzał z narożnika pola karnego wylądował w naszej siatce. Mimo, że mieliśmy jeszcze 15 minut na odrobienie strat było nas stać jeszcze na dwa zrywy, ale stuprocentowe sytuacje nie zostały wykorzystane.

Mecz przegraliśmy 1:2 i możemy mieć sobie wiele do zarzucenia. Zabrakło w drugiej połowie koncentracji i podpowiedzi, co niestety zaważyło na wyniku.

Zawodnikiem meczu zostaje Igor Makowski, wyróżniony zostaje Krzysiek Komorowski.

13.  Mikołaj Romanow
Fotograf fotografował pod słońce i nie chcący wykadrował bez dwóch zawodników FT – przepraszamy 😉

W niedzielę rano rocznik 2012 pojechał do Baniochy na mecz z Orłem.  Był to trzeci występ tej drużyny w lidze i jak  się okazało trzeci zwycięski. Dalecy jesteśmy jednak od zachwytów nad naszą grą bo wypadliśmy przeciętnie. Poza drugą kwartą, w każdej mogliśmy mieć wiele uwag do naszej postawy.

W pierwszej kwarcie graliśmy ospale. Bardzo niewiele było ruchu bez piłki, a tym samym nasze możliwości w rozegraniu akcji były ograniczone. Nasi piłkarze jakby zapomnieli, że na boisku można a nawet trzeba ze sobą rozmawiać. Dobre akcje zawdzięczaliśmy w większej mierze umiejętnościom indywidualnym niż grze zespołowej.

Dwie najlepsze sytuacje wypracował Adam Haft- Szatyński. Najpierw idealnie wyłożył piłkę na strzał do Stasia Malika, który nieczysto trafił w piłkę, by po chwili bardzo podobnie dograć do Wojtka Woźniaka. Wojtek przyłożył stopę idealnie i rosły bramkarz Orła nie miał szans.

Po pierwszej przerwie poprawiliśmy to co należało poprawić i mimo wielu zmian w składzie graliśmy znacznie lepiej. Co prawda już w 17 minucie straciliśmy bramkę na 1:1 ale kompletnie się tym nie przejmując ruszyliśmy do przodu. Wreszcie było nas pełno, byliśmy głośni i ruszaliśmy się szybciej niż w pierwszym kwadransie. W 23 minucie Kuba Woda wyłożył piłkę Adamowi Haft-Szatyńskiemu, który tak samo jak wcześniej Wojtek przyłożył stopę i skierował piłkę od pustej już bramki. Sześćdziesiąt sekund później Kuba Woda zanotował drugą asystę, a gola strzałem po ziemi w bliższy róg zdobył Stefan Słoniewski.

W 27 minucie rozegraliśmy piłkę od własnej bramki dokładnie tak jak planowaliśmy w tym meczu się uczyć. W efekcie do bramki trafił Kuba Woda a na listę asystujących trafił Julek Sobolewski. Kuba korzystał gry na bardziej ofensywnej niż zazwyczaj pozycji i po chwili znów wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując podanie Kuby Komorowskiego. Drugi kwadrans wygraliśmy więc 4:1 i na przerwę schodziliśmy zadowoleni z siebie.

Niestety w trzecim kwadransie wróciliśmy do stylu prezentowanego w pierwszej odsłonie. Niewiele nam się udawało, a ambitnie walczący przeciwnik  szybko (w 33 minucie) zdobył drugą bramkę. Na nią odpowiedzieliśmy dwukrotnie w 34 i 35 minucie. Najpierw gola zdobył Julek Sobolewski po podaniu Maćka Wierzbickiego, po czym role się odwróciły. Do bramki trafił Maciek, a podawał Julek 🙂

Ostatni kwadrans miał być lepszy ale … nie był 🙁 Tym razem kwarta zaczęła się od gola dla FT. Do bramki trafił Adaś Haft-Szatyński po podaniu Stefana Słoniewskiego w 49 minucie, ale później Orzeł trafił dwukrotnie. W 51 i 57 minucie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 8:4, w ostatniej akcji meczu swoją drugą bramkę zdobył Julek Sobolewski ponownie po asyście Maćka Wierzbickiego.

Podsumowując były dobre momenty w naszej grze, ale w tym przypadku należy powiedzieć, że to tylko momenty.

Najlepszymi zawodnikami  zostali wybrani Kuba Woda i Adam Haft – Szatyński. Gratulacje 🙂