Debiut r.2016 i dwa zwycięstwa na 15te urodziny FT

Tym razem niewiele było grania w weekend. Ale jeden z meczów był niezwykle istotny. Mianowicie rocznik 2016 rozegrał swój pierwszy mecz sparingowy w historii. Jak to zwykle bywa początki do łatwych nie należą, ale pięć goli udało się zdobyć 🙂 Ponadto zanotowaliśmy dwa zwycięstwa roczników 2014 i 2011. Weekend ten był też bardzo ważny z innego powodu. Dokładnie w sobotę 1 października Szkółka Piłkarska Football Talents miała 15-te urodziny. Z tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom że jesteście z nami!!!

Pierwszy weekendowy mecz przypadł tym razem rocznikowi 2014. Mierzyli się oni z TS Falenica. Tak jak pisaliśmy w zapowiedzi, mecz ten miał się odbyć dwa tygodnie temu, lecz co się odwlecze to nie uciecze.

Mecz był bardzo emocjonujący i okraszony bardzo duża ilością strzałów, parad bramkarskich czy bardzo ładnie skonstruowanych akcji. Potrafiliśmy w jednej akcji wymienić dużo razy piłkę pomiędzy sobą i sfinalizować to wszystko centrą w pole karne rywali. W taki sposób udało się nam zdobyć kilka bramek. Błędów w defensywie niestety się nie wystrzegaliśmy przez co straciliśmy kilka goli. Warto jednak pamiętać, że szansę zaprezentowania się dostali zawodnicy, którzy w szkółce są od niedawana lub nie często jeżdżą na mecze sparingowe. Szansę swoją wykorzystali i pokazali się z bardzo dobrej strony.

Zawodnikiem meczu zostaje wybrany Marcel Sentiewicz. Wyróżniony zostaje natomiast Krzysiek Adamczyk.

FT reprezentowali:

  1. Jan Szerszeniewski
  2. Brunon Siennicki
  3. Franek Kaźmierczak – 2 bramki
  4. Marcin Musiał – 1 bramka
  5. Marcel Sentkiewicz – 5 bramek
  6. Krzysiek Adamczyk – 3 bramki


Pierwszego października oprócz urodzin szkółki miało miejsce jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie. Swój inauguracyjny mecz w barwach Football Talents rozegrał rocznik 2016. O wyniku spotkania nie będziemy tutaj pisać. Najważniejszą informacją jest to, że wszyscy świetnie się bawiliśmy oraz udało nam się strzelić pięć bramek.

Rozegraliśmy cztery dwunastominutowe części meczu. W każdej z nich nasi zawodnicy poznawali tajniki rywalizacji z inną szkółką. Bardzo szybko przyszło nauczyć się nam jak rozpoczynamy grę po stracie bramki oraz jak wznawiamy grę z przysłowiowej „piątki”. Warto zaznaczyć że to zawodnicy FT otworzyli wynik spotkania już w pierwszej minucie meczu. Pierwszego historycznego gola dla rocznika 2016 zdobył Karol Jędrzejczyk.

Na następne trafienia naszych piłkarzy przyszło nam czekać niestety aż do trzeciej części meczu. Drugi raz do bramki rywali trafił Karol Jędrzejczyk. Przykład z Karola wziął Ignacy Harassek, który w krótkim odstępie czasu dorzucił do zdobyczy bramkowej FT dwa kolejne trafienia.

O zaliczeniu hat tricka w swoim debiucie w danym klubie marzy wielu zawodowych piłkarzy. Ignacy już nie musi marzyć, ponieważ w ostatniej odsłonie meczu trafił on po raz trzeci do siatki gospodarzy sobotniego widowiska 🙂

Nie wybieramy najlepszego zawodnika meczu ponieważ cała siódemka, która przyjechała na mecz zaprezentowała się rewelacyjnie! Gratulujemy !!

FT reprezentowali:

  1.  Apolonia Banaszkiewicz
  2. Tymon Gocel
  3. Ignacy Harassek – 3 bramki
  4. Karol Jędrzejczyk – 2 bramki, 2 asysty
  5. Maks Kaczyński – 1 asysta
  6. Michał Kołtuniak-Ptak – 1 asysta
  7. Bartłomiej Stopa


Rocznik 2011 w niedzielę mierzył się z zespołem KS Warszawiak. Rywala nie znaliśmy ale widząc wyniki spodziewaliśmy się, że to my będziemy mieli w tym spotkaniu przewagę. Tak też było, ale to nie wystarczyło byśmy mogli z tego meczu być w pełni zadowoleni. 

Od pierwszych minut meczu wyraźnie widać było bałagan wynikający z nie trzymania odpowiednich odległości podczas posiadania piłki. Wszędzie było nam za ciasno, nie umieliśmy przenieść ciężaru gry na wolne sektory boiska. Przez to mogliśmy zaobserować wiele przypadkowej gry składającej się najwyżej z dwóch trzech podań. Zdecydowanie jednak to my częściej gościliśmy pod polem karnym rywali.

W 11 minucie kierujący naszą defensywą Jasiek Pyzel huknął z dystansu przełamując ręce bramkarza i dał nam prowadzenie. To był bardzo ważny moment, ponieważ w tego typu meczach pierwszy strzelony gol otwiera spotkanie i pozwala na więcej luzu. Tak też było już do końca pierwszej części, w której z każdą minutą graliśmy coraz lepiej do piłkę do bramki gości skierowaliśmy jeszcze aż cztery razy.

W 14 minucie Alan Sentkiewicz przejął źle wybitą piłkę i potężnym strzałem nie dał bramkarzowi szans mieszcząc piłkę tuz pod poprzeczką bramki. W 16 minucie w roli głównej ponownie wystąpił Alan, który popędził ze skrzydła i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Już minutę później na listę strzelców wpisał się Dominik Lipski po bardzo ładnej, zespołowej akcji i asyście Alana. Tuż przed przerwą gola zdobył dobrze dysponowany Alek Hass wykorzystując kolejną zespołową akcję. Z lewego skrzydła dośrodkował Filip Knap, podanie przedłużył debiutujący w naszej drużynie Kaper Łukomski a precyzyjnym strzałem wykazał się właśnie Alek.

Ważnym momentem pierwszej połowy była też kapitalna interwencja Marcina Słysza, który w sytuacji sam na sam fenomenalnie zażegnał niebezpieczeństwo, utrzymując czyste konto po stronie strat.

W przerwie próbowaliśmy skupić się na tym co wychodziło nam nieźle, ale przede wszystkim poprawić jakość i dodać nieco dojrzałości w grze. I można powiedzieć że gra wyglądała nieco lepiej, stworzyliśmy sobie sporo szans do podwyższania wyniku, ale tylko raz piłkę umieściliśmy w bramce. Chłopcy grali zbyt indywidualnie w ostatniej fazie akcji. Wielokrtonie mogli podać partnerowi, przed którym byłaby już tylko pusta bramka, a decydowali samodzielne rozwiązania. Często też oddawali strzały z nieprzygotowanych pozycji, przez co ułatwiali bramkarzowi KS Warszawiak kolejne interwencje.

Tę jedyną bramkę w drugiej części zdobył Antek Kubicki w 47 minucie meczu.

Podsumowując cieszymy się, że widać było w grze i zaangażowaniu poprawę w stosunku do ostatnich dwóch spotkań, ale przed naszymi zawodnikami stawiamy poprzeczkę znacznie wyżej.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybieramy Alana Sentkiewicza, a wyróżnienia trafiają do Jaśka Pyzla oraz Oskara Waliszczaka. Gratulujemy!

FT reprezentowali:

  1. Marcin Słysz, kapitan, bramkarz
  2. Wojtek Wróblewski, bramkarz
  3. Jasiek Pyzel – 1 gol
  4. Antek Tokatski
  5. Antek Drózd
  6. Oskar Waliszczak
  7. Emil Skolimowski
  8. Antek Kubicki – 1 gol
  9. Dominik Lipski – 1 gol
  10. Alan Sentkiewicz – 2 gole i 1 asysta
  11. Kacper Łukomski – 1 asysta
  12. Alek Hass – 1 gol
  13. Wojtek Ciećwierz
  14. Filip Knap

Zebranie przed obozem letnim

6 czerwca 2024 o godzinie 18.30 w sali nr 4 zapraszamy na zebranie informacyjne przed obozem letnim w Żelistrzewie.

Obóz letni odbędzie się w dniach 15.07 – 27.07.2024r. Oferta dostępna w ProTrainUp

XII PIKNIK RODZINNY FT

15.06.2024 Sobota
g. 10:00 – 15:00
ul. Hawajska 7, W-wa

Długi weekend czerwcowy 

Dni 30 oraz 31 maja są dnami wolnymi od treningów. Do zajęć wracamy w poniedziałek 3.06

Zamówienia na sprzęt w bieżącym roku szkolnym

Na zamówienia Joma czekamy do:

 • środy 10 kwietnia
 • poniedziałku 6 maja
 • poniedziałku 3 czerwca (ostatnie zamówienie przed obozem)

Prosimy wysyłać je wyłącznie przez SKLEP FT.

Najbliższe mecze:

Rocznik 2011 – liga
21.05.2024 r. wtorek
g. 18:00 Juventus – FT
ul. Sobieskiego 68, W-wa


Rocznik 2013 – liga
25.05.2024 r.sobota
g. 9:15 Orlik Mokotów – FT
ul. Kazimierzowska 58, W-wa


Rocznik 2014 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.10:00 FT – Wilanowskie Wilki
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Rocznik 2011 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.11:00 FT – FC Lesznowola
ul. Baletowa 164, W-wa


Rocznik 2012 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.12:30 TS Gwardia – FT
ul. Gruszczyńskiego 12, W-wa


Rocznik 2013 – liga
26.05.2024r. Niedziela
g.12:30 Junior – FT
ul. Chyliczkowska 17, Piaseczno


Rocznik 2015 – sparing
26.05.2024r. Niedziela
g.15:00 Talent Targówek – FT
ul. Trocka 4, W-wa


Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa