FT 2007/8 – Unia 3;1

Rocznik 2007/8 nie ma ani chwili odpoczynku i nawet w świąteczny weekend rozgegra dwa spotkania. Jedno już za nami. Czwartkowa rywalizacja z Unią Boryszew okazała się niezwykle ważna pod wieloma względami. Był to bez wątpienia nasz najlepszy mecz w tym sezonie, który w pełni zasłużenie wygraliśmy.

Najważniejszy w całym spotkaniu okazał się jego początek. Zdecydowanie i z wiarą w siebie przystąpiliśmy do rywalizacji co można było poczuć już od pierwszej akcji. Piłka przez długi czas znajdowała się na połowie rywali, a my nie pozwalaliśmy Unii na rozwinięcie skrzydeł. Graliśmy dobrze taktycznie i technicznie, wygrywaliśmy pojedynki jeden na jeden i mądrze konstruowaliśmy swoje akcje. 

Nasza przewaga nie podlegała dyskusji, ale niewiele brakowało byśmy sprezentowali prowadzenie gościom już w 5 minucie. Nieporozumienie i brak dokładności o mały włos nie poskutkował stratą bramki.

Ta sytuacja nie miała jednak wpływu na nasze poczynania. Byliśmy pewni, zdecydowani, głośni i dążyliśmy do wspólnie obranego celu, ale co najważniejsze wszyscy wierzyliśmy w jego powodzenie. W 9 minucie ta wiara była jeszcze większa. Sfaulowany został Kuba Janus, a do piłki podszedł Julek Sveen. Przymierzył pod poprzeczkę przy dalszym słupku, dzięki czemu mogliśmy się cieszyć z prowadzenia!

Jak zwykle ważne były kolejne minuty. Unia ruszyła chcąc szybko odrobić straty. Wywalczyła rzut rożny, po którym… wyprowadziliśmy wzorową kontrę. W akcję zamieszani byli Tymek Najdzik, Szymon Wolak, Mikołaj Warnawin, asystował Igor Wydmański, a gola strzałem od słupka zdobył Kuba Janus. Prowadziliśmy 2:0 raptem po 12 minutach. Wymarzony wręcz początek, który jednocześnie pozostawiał mnóstwo czasu gościom by odrobili straty.

Nic jednak tego nie zapowiadało, bo tego dnia graliśmy na prawdę bardzo dobrze.  Z wielką przyjemnością oglądaliśmy kolejne mądre wybory, wzajemną asekurację, współpracę naszych piłkarzy. Efektem tego była w pełni zasłużona trzecia bramka i nawet nie ważne że był to gol samobójczy. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Julek Sveen, o górną piłkę walczył Szymon Kazana, który zmusił do błędu jednego z defensorów. Ten głową skierował futbolówkę do własnej siatki. 3:0 po 25 minutach gry!

Rywale wyglądali na podłamanych, brakowało im pomysłu na złamanie naszej defensywy, ale w 28 minucie ta sztuka im się udała. Strzał z narożnika ‘szesnastki’ oddał jeden z rywali. Piłkę kapitalnie odbił Franek Tkaczyk, a nawet więcej bo odbił też dobitkę z najbliższej odległości, ale przy drugiej nie miał już szans. Popełniliśmy wówczas jeden z niewielu błędów, bo wspomnianej asekuracji właśnie wtedy zabrakło.

Po straconym golu chcieliśmy dowieźć dwubramkowe prowadzenie do przerwy, przez co nieco się cofnęlismy, Próbowaliśmy podwyższyć prowadzenie po kontrach. Jedną z nich dobrze wyprowadził Karol Klimek, wycofał piłkę do Igora Wydmańskiego, ale ten przeniósł piłkę nad poprzeczką. Później Karol jeszcze raz próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale strzał z dystansu został obroniony.

Unia w pierwszej połowie zagroziła jeszcze dwa razy, za każdym razem po rzucie wolnym. Raz piłka odbiła się od słupka bramki bronionej wówczas przez Bruna Bystrzejewskiego, a po kolejnej próbie w 40 minucie Bruno pewnie chwycił piłkę w bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Po przerwie mecz wyglądał podobnie jak w pierwszej odsłonie. Byliśmy lepsi, stworzyliśmy znacznie więcej okazji na podwyższenie wyniku niż przeciwnik, ale brakowało skuteczności. Unii również. Ostatecznie mimo wielkich emocji gole już nie padły, a wynik z pierwszej połowy okazał się tym ostatecznym.

To drugie zwycięstwo naszej drużyny w czwartej kolejce. Ale ważne bo zasłużone. W meczu z Wilkami mimo kompletu punktów nie byliśmy lepsi i gdzieś taka świadomość w naszych głowach była. Teraz możemy bez żadnych kompleksów podchodzić do kolejnych gier. Przy pełnym zaangażowaniu, wierze w końcowy sukces możemy wiele namieszać w tej lidze i możemy być z tego dumni. Brawo drużyna!

Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Igor Wydmański oraz Julek Sveen. Wyróżnieni; Kuba Janus, Mikołaj Warnawin, Igor Kyrcz oraz Franek Tkaczyk. 

Dziękujemy kibicom za wsparcie. Kolejna okazja dla Was już we wtorek o godzinie 14.00 🙂

FT reprezentowali:

  1. Franek Tkaczyk – bramkarz
  2. Bruno Bystrzejewski – bramkarz
  3. Julek Sveen – kapitan, 1 gol i 1 asysta
  4. Wojtek Budzyński
  5. Szymon Wolak
  6. Mikołaj Brela
  7. Igor Kyrcz
  8. Tymek Najdzik
  9. Szymon Kazana
  10. Kuba Janus -1 gol i 1 asysta
  11. Igor Wydmański -1 asysta
  12. Mikołaj Warnawin
  13. Karol Klimek
  14. Tomek Pilarek
  15. Franek Wrotecki
  16. Łukasz Sadowski

Zebranie obozowe Barcelona 2023

Rodziców uczestników obozu w Hiszpanii zapraszamy na zebranie informacyjne, które odbędzie się w czwartek 19 stycznia o godzinie 17.30 w Liceum przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2, w sali nr 138.

Jednocześnie bardzo prosimy o pilne przesłanie numeru dokumentu (paszportu/dowodu osobistego) wszystkich uczestników, mailowo na adres filip@ftschool.pl

(Musi to być numer dokumentu, który uczestnik będzie miał ze sobą w Hiszpanii)

Najbliższe Mecze :


Rocznik 2014 – Sparing
28.01.2023r. Sobota
g. 11.00 FT – ATP
ul. Lokajskiego 3, W -wa


Rocznik 2013 – Sparing
28.01.2023r. Sobota
g. 13.00 FT – SRS Zamienie
ul. Lokajskiego 3, W -wa


Ostatnia rata :

Przypominamy, że do 10 stycznia 2023 należy opłacić ostatnią ratę za wyjazd zmowy do Hiszpanii. Prosimy o terminowe wpłaty. Niebawem podamy termin zebrania organizacyjnego, które planujemy w okolicach trzeciego tygodnia stycznia.

Jednocześnie prosimy zadbać o WAŻNE dowody osobiste lub paszporty uczestników wyjazdu aby uniknąć przykrych niespodzianek 🙂

Obóz Lato 2023

Informujemy, że obóz letni odbędzie się w terminie 1.07 – 14.07.2023 roku.

Półkolonie Zima 2023

Informujemy, że półkolonie przeznaczone dla roczników 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 odbędą się w terminie 20.02 – 24.02.2023r.
(poniedziałek – piątek – II tydzień ferii). Zapraszamy również dzieci z poza Football Talents

Nabór do rocznika 2017/18

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2022 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2017/18. Pierwszy trening odbędzie się w dniu 6 września o godzinie 17.30 na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne treningi próbne!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2010 – 2018.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa