FT 2011 – Irzyk

Rocznik 2011 zagrał we wtorek w roli gospodarza z drużyną Irzyk II. Po ostatnich dwóch bramkowych remisach spodziewaliśmy się ponownie otwartego spotkania z naciskiem na pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

Z pierwszym gwizdkiem dobrze weszliśmy w mecz. Jedna jak i druga drużyna próbowała, ale pierwsi bramkę zdobyliśmy my za sprawą popularnego “Prezesa” 🙂 Janek Pyzel przejął piłkę na swojej połowie w okolicy koła środkowego, wykorzystał błąd bramkarza, który wyszedł za wysoko i szpicem buta uderzył, a piłka wpadła do bramki.

Później przeciwnicy w kilka minut ostrzeliwali naszą bramkę i doprowadzili najpierw do wyrównania, a potem wyszli na prowadzenie. Na chwile przed końcem pierwszej kwarty Wojtek Ciećwierz doprowadził do remisu po podaniu Alana Sentkiewicza. Kwarta była wyrównana, a remis po pierwszych 15 minutach był sprawiedliwy.

Druga kwarta była z rzędu tych, które chcielibyśmy wymazać z pamięci. Straciliśmy 8 goli, strzeliliśmy 0. Nie było doskoku do przeciwnika, nie było motywacji i chęci zdobycia bramki. Przy wyniku 2:4 już wiedzieliśmy, że przegraliśmy mimo że spotkanie trwa 60 minut. Był to nasz największy błąd w tym meczu, czyli poddanie się bez walki.

W trzecim kwadransie wyszliśmy zagrać mecz “od nowa”. Mimo, że straciliśmy pierwsi bramkę to i tak widać było zupełnie inną drużynę. Dążyliśmy do zdobycia gola, a udało się to Antkowi Drozdowi po asyście Oskara Waliszczaka. Dobrze w obronie wyglądał Antek Kubicki, a w ofensywie było widać pomysł i większe zaangażowanie.

Czwarta kwarta była ewidentnie dla nas. Było w końcu widać “drużynę” czego efektem był gol Alana po podaniu Huberta Jaśkowiaka. Podkręcaliśmy tempo z każdą minutą, a oprawą spotkania bez wątpienia był gol Dominika Lipskiego z lewej nogi, który zdjął pajęczynę z bramki gości. Dwie minuty później “Domino” podał piłkę do Janka, który zdobył kolejnego gola. Grało nam się lepiej, przyjemniej z uśmiechem na twarzy. Niestety wyniku dogonić się nie udało, a na zwycięstwo wciąż musimy czekać.

Podsumowując, mogliśmy być zadowoleni z trzech kwart na cztery (co nie zawsze nam się zdarzało). Czasem graliśmy jedną dobrą na cztery i brakowało nam niewiele do osiągnięcia pozytywnego wyniku. Teraz wiemy, że grając jedną fatalną kwartę można przegrać mecz, mimo że w ciągu 60 minut zagraliśmy bardzo dobre 45. To niestety nie wystarczyło, musimy być skoncentrowani cały czas i wierzyć w swoje umiejętności, które bez wątpienia posiadamy 🙂

Zawodnikiem meczu zostaje Antek Kubicki, a wyróżniony zostaje Janek Pyzel.

FT reprezentowali:

  1. Marcin Słysz – kapitan i bramkarz II i IV kwarta
  2. Antek Drózd – gol
  3. Wojtek Ciećwierz – gol
  4. Alek Hass
  5. Wojtek Wróblewski – bramkarz I i III kwarta
  6. Hubert Jaśkowiak – asysta
  7. Filip Knap
  8. Maks Łukaszewski
  9. Oskar Waliszczak – asysta
  10. Antek Kubicki
  11. Jasiek Pyzel – dwa gole
  12. Dominik Lipski – gol i asysta
  13. Alan Sentkiewicz – gol i asysta

Zebranie obozowe Barcelona 2023

Rodziców uczestników obozu w Hiszpanii zapraszamy na zebranie informacyjne, które odbędzie się w czwartek 19 stycznia o godzinie 17.30 w Liceum przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2, w sali nr 138.

Jednocześnie bardzo prosimy o pilne przesłanie numeru dokumentu (paszportu/dowodu osobistego) wszystkich uczestników, mailowo na adres filip@ftschool.pl

(Musi to być numer dokumentu, który uczestnik będzie miał ze sobą w Hiszpanii)

Najbliższe Mecze :


Rocznik 2014 – Sparing
28.01.2023r. Sobota
g. 11.00 FT – ATP
ul. Lokajskiego 3, W -wa


Rocznik 2013 – Sparing
28.01.2023r. Sobota
g. 13.00 FT – SRS Zamienie
ul. Lokajskiego 3, W -wa


Ostatnia rata :

Przypominamy, że do 10 stycznia 2023 należy opłacić ostatnią ratę za wyjazd zmowy do Hiszpanii. Prosimy o terminowe wpłaty. Niebawem podamy termin zebrania organizacyjnego, które planujemy w okolicach trzeciego tygodnia stycznia.

Jednocześnie prosimy zadbać o WAŻNE dowody osobiste lub paszporty uczestników wyjazdu aby uniknąć przykrych niespodzianek 🙂

Obóz Lato 2023

Informujemy, że obóz letni odbędzie się w terminie 1.07 – 14.07.2023 roku.

Półkolonie Zima 2023

Informujemy, że półkolonie przeznaczone dla roczników 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 odbędą się w terminie 20.02 – 24.02.2023r.
(poniedziałek – piątek – II tydzień ferii). Zapraszamy również dzieci z poza Football Talents

Nabór do rocznika 2017/18

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2022 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2017/18. Pierwszy trening odbędzie się w dniu 6 września o godzinie 17.30 na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne treningi próbne!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2010 – 2018.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa