FT – Przeciwnicy 3:1 (akt.2)

Za nami kolejny meczowy weekend. W sobotę rozegraliśmy tylko jedno spotkanie, niestety przegrane, które odbywało się w podwarszawskim Piasecznie. Niedziela była jednak bardziej obfita w meczowe emocje. Rozegraliśmy trzy spotkania i wszystkie wygraliśmy. Jedno jest pewne na we wszystkich meczach dobrze się bawiliśmy 🙂

MKS Piaseczno – FT 2012

Rocznik 2012 drugi raz z rzędu zagrał bardzo podobnie. To znaczy w pierwszej połowie nie grał wcale, a w drugiej potwierdził, że może rywalizować jak równy z równym. Tyle, że przy wyniku 0:5 do przerwy, w drugiej nie bardzo można czegoś szukać. 

Chłopcy nie podchodzą niestety do swoich obowiązków wystarczająco poważnie, a rywale tylko na to czekają. Bardzo przykro się ogląda drużynę, której się nie chce.

Mecz przegraliśmy 6:2.

Cała drużyna nie zasłużyła na wyróżnienie 🙁

 


WBS BVB Warsaw – FT 2015/16

W miniony weekend miało miejsce niezwykle emocjonujące spotkanie rocznika 2015/16 pomiędzy drużynami WBS BVB Borussia Dortmund a Football Talents. Mecz ten dostarczył mnóstwa emocji.
Już od pierwszego gwizdka, nasza drużyna narzuciła swoje tempo gry. Zdecydowanie dominowała w pierwszej kwarcie, co przełożyło się na szybko zdobyte cztery bramki. Zawodnicy wykazali się niebywałą skutecznością w ataku, wykorzystując każdą nadarzającą się okazję. Ich pressing na całym boisku oraz szybkie przechwyty piłki sprawiały, że BVB Borussia Dortmund miała ogromne trudności z wyprowadzeniem skutecznych akcji. 
W miarę upływu czasu Borussia Dortmund zaczęła odzyskiwać równowagę i zmieniać oblicze meczu. Choć gra toczyła się głównie w środku pola, Borussia stopniowo przejmowała inicjatywę. W drugiej i trzeciej kwarcie, dzięki lepszemu zorganizowaniu i determinacji, udało im się odrobić straty i ostatecznie wyjść na prowadzenie. Obie drużyny miały duże problemy w defensywie, co sprawiało, że mecz był pełen zwrotów akcji i wielu bramkowych sytuacji.
Ostatnia kwarta była prawdziwym pokazem sportowej walki i nieustępliwości. Nasza drużyna, mimo początkowego szoku po utracie prowadzenia, nie poddali się. Ich umiejętność szybkiego wyprowadzania kontrataków ponownie dała o sobie znać.
Najbardziej emocjonującym i jednocześnie najpiękniejszym momentem meczu była ostatnia sekunda spotkania. Wydawało się, że Borussia Dortmund utrzyma remis do końca, jednak nasi zawodnicy nie stracili koncentracji i wygrali spotkanie. W akcji meczu, dzięki fenomenalnemu kontratakowi, udało im się zdobyć decydującą bramkę. Była to spektakularna akcja, po której piłka wpadła do siatki.

WBS BVB Warsaw – FT 2017

Mecz naszego rocznika 2017 z drużyną BVB Borussia Dortmund zakończył się spektakularnym wynikiem na naszą korzyść. Spotkanie było rozgrywane na dwóch boiskach jednocześnie, co pozwoliło na efektywne wykorzystanie całego zespołu i sprawiedliwe rozłożenie minut gry dla wszystkich zawodników.
Od samego początku meczu nasza drużyna dominowała na boisku. Przez większość czasu posiadaliśmy piłkę, co umożliwiło nam kontrolowanie tempa gry i kreowanie licznych sytuacji bramkowych. Posiadanie piłki w naszym zespole było na bardzo wysokim poziomie, a przeciwnicy mieli trudności z odbiorem i wyprowadzeniem skutecznych kontrataków.
Nasze założenie przyjęcia kierunkowego oraz rozegranie piłki stały na wyjątkowo wysokim poziomie. Każdy zawodnik doskonale wiedział, gdzie znajduje się na boisku oraz gdzie znajdują się jego koledzy z drużyny. Dzięki temu mogliśmy precyzyjnie i szybko rozgrywać piłkę, omijając linie obrony przeciwnika. Wykonaliśmy zdecydowanie więcej podań niż przeciwnik, co nie tylko pozwoliło nam na utrzymanie się przy piłce, ale także kontrolować spotkanie.
Gra toczyła się głównie na połowie przeciwnika, co świadczy o naszej przewadze w każdym aspekcie gry. Nasi zawodnicy skutecznie realizowali swoje zadania zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Przeciwnik miał wyraźne trudności z organizacją gry ofensywnej, co sprawiło, że rzadko dochodzili do sytuacji strzeleckich. Nasza obrona działała bez zarzutu, skutecznie blokując wszelkie próby ataku ze strony Borussii.
Skuteczność naszych zawodników w tym meczu była imponująca. Zdobycie wielu bramek w dwóch równoległych spotkaniach świadczy o wysokim zaangażowaniu, jak i przewadze naszej drużyny. Wysoka liczba zdobytych bramek jest wynikiem nie tylko indywidualnych umiejętności, ale także doskonałej współpracy całego zespołu.
Mecz z drużyną BVB Borussia Dortmund pokazał, że nasz zespół jest doskonale przygotowany pod względem technicznym i taktycznym. Dominacja na boisku oraz wysokie umiejętności zawodników w zakresie przyjęcia kierunkowego, rozegrania piłki, skuteczności w ataku i  obronie są dowodem na to, że nasza drużyna jest na bardzo wysokim poziomie.
Podsumowując, mecz z BVB Borussia Dortmund był jednoznacznym pokazem naszych umiejętności i potencjału, co napawa optymizmem na przyszłość 🙂


Stowarzyszenie Soccer Factory – FT 2013

Ostatnim weekendowym meczem FT było spotkanie rocznika 2013, które rozgrywane było w Pruszkowie. Mając w głowach pierwsze spotkanie z tą drużyną, a meczem z nimi inaugurowaliśmy wiosenne rozgrywki, spodziewać się mogliśmy bardzo zaciętego widowiska. 

Mecz od samego początku ułożyliśmy pod nasze dyktando. Jednym z najważniejszych punktów dzięki, którym udawało się cały czas kontrolować nam przebieg spotkania był bardzo szybki doskok do przeciwnika z chęcią odzyskania piłki zaraz po jej stracie. Drugą rzeczą, która tego dnia wychodziła nam bardzo dobrze była wewnątrz zespołowa komunikacja oraz asekuracja partnerów. Nie był to jednak perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu. Do poprawy mamy dużo szybsze wychodzenie na pozycję czy jeszcze częstsze używanie naszej “słabszej” nogi.

Realizowaliśmy przedmeczowe założenia i bardzo dobrze reagowaliśmy na podpowiedzi udzielane w przerwach między kwartami czy podczas wchodzenia na boisko. Cały czas szukaliśmy swoich partnerów na boisku, a w momentach gdy mogliśmy podprowadzić piłkę i zaatakować wolną przestrzeń robiliśmy to napędzając kolejne ataki na bramkę.  Jest to już drugie spotkanie z rzędu, w którym na boisku podejmujemy odpowiednie decyzje, dzięki czemu jesteśmy w stanie dość często zagrażać przeciwnikowi. Tym razem strzeliliśmy dziewiętnaście goli tracąc przy tym tylko dwie bramki.

Gratulacje dla wszystkich obecnych na niedzielnej rywalizacji! Brawo!

Zebranie przed obozem letnim

6 czerwca 2024 o godzinie 18.30 w sali nr 4 w szkole przy ul. Szolc-Rogozińskiego zapraszamy na zebranie informacyjne przed obozem letnim w Żelistrzewie.

Obóz letni odbędzie się w dniach 15.07 – 27.07.2024r. Oferta dostępna w ProTrainUp

XII PIKNIK RODZINNY FT

15.06.2024 Sobota
g. 10:00 – 15:00
ul. Hawajska 7, W-wa

Długi weekend czerwcowy 

Dni 30 oraz 31 maja są dnami wolnymi od treningów. Do zajęć wracamy w poniedziałek 3.06

Zamówienia na sprzęt w bieżącym roku szkolnym

Na zamówienia Joma czekamy do:

  • środy 10 kwietnia
  • poniedziałku 6 maja
  • poniedziałku 3 czerwca (ostatnie zamówienie przed obozem)

Prosimy wysyłać je wyłącznie przez SKLEP FT.

Najbliższe mecze:

Rocznik 2014 – liga
16.06.2024 r. niedziela
g. 10:00 KS Wilanów – FT
ul. Syta 123, W-wa


Rocznik 2012 – liga
16.06.2024 r. niedziela
g. 10:30 FT – Jeziorka
ul. Baletowa 164, W-wa


Rocznik 2017 – sparing
16.06.2024 r. niedziela
g. 11:00 Józefovia – FT
ul. Dolna 19, Józefów


Rocznik 2015/16 – sparing
16.06.2024 r. niedziela
g. 12:00 Józefovia – FT
ul. Dolna 19, Józefów


Rocznik 2013 – liga
16.06.2024 r. niedziela
g. 13:00 FT – Junior
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Rocznik 2011 – liga
16.06.2024 r. niedziela
g. 18:45 FT – Jedność
ul. Baletowa 164, W-wa


Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa