g. 22.20 Szósty dzień dobiega końca

Dzisiejszy dzień pozornie był niemal kopią wczorajszego, tyle że każdy z uczestników robił co innego 🙂 Tym razem starsi pojechali do Gdańska, a młodsi trenowali. Po obiedzie rocznik 2010 rozgrywał mecz sparingowy z Zatoką Puck.

Stadion w Gdańsku robi wrażenie a ciekawe anegdoty przekazywane przez parę przewodników przyjmowane były z dużym entuzjazmem. Zajmowanie miejsca w szatni, na którym siedział David de Gea czy możliwość podziwiania obiektu z lóż biznesowych wartych setki tysięcy złotych działały na wyobraźnie. Mieliśmy też wiele szczęścia bo pod stadionem spotkaliśmy największą gwiazdę Lechii Gdańsk, czyli Flavio Paixao. Przemiły Portugalczyk zgodził się zrobić sobie z nami zdjęcie:

Drugim punktem programu było Westerplatte. Chłopcy jeszcze w autokarze, z zaciekawieniem sprawdzali co to za miejsce i z czego słynie. Sam spacer należał do bardzo przyjemnych ale nietypowych. Przeprowadziliśmy pewien test całkowicie zostawiając decyzyjność naszych podopiecznym samemu wcielając się w role uczestników wycieczki. Kuba Janus natychmiast przejął stery i dowodził całą grupą, pozwalając na zakup pamiątek, lodów oraz pójście zupełnie inną trasą niż zaplanowała to sobie kadra. Uczestnicy bez zastanowienia posłuchali… Kuby! 🙂

Fragment tego eksperymentu można zaobserwować w relacji live na Facebooku.  Ciekawym jest jednak fakt, że Kuba dość szybko stracił cierpliwość gdy przyszło do liczenia uczestników, którzy w tym czasie kręcą się, zamiast stać w parach rozmawiają lub przemieszczają się z końca grupy na początek lub w kierunku odwrotnym 🙂

Niemniej jednak samodzielność grupy, pomysłowość i umiejętności ogranizacyjne są godne podziwu!

Młodsi w tym czasi trenowali w ośrodku, a najmłodsi rozgrywali turniej trójek. Ostatecznie po dynamicznym i emocjonującym turnieju zwyciężyło trio Emil Skolimowski, Wojtek Woźniak i Eliasz Dzięciołowski wyprzedzając Janka Pyzla, Kubę Wodę i Filipa Sieka.

Po obiedzie rocznik 2010 rozgrywał mecz sparingowy z Zatoką Puck. Widać, że praca nad taktyką gry w dziewiątkach powoli przynosi efekty. Zatokę pokonaliśmy aż 8:2 a gole i asysty notowali:

 • 1;0 Mikołaj Romanow as. Igor Makowski
 • 2:0 Michał Jaroszewicz
 • 3:0 Mikołaj Romanow as. Michał Jaroszewicz
 • 3:1
 • 3:2
 • 4:2 Mikołaj Romanowa
 • 5:2 Mikołaj Romanow as Mateusz Gracz
 • 6:2 Michał Jaroszeiwcz as Michał Jaroszewicz
 • 7:2 Olek Jędrysiak as Tomek Salski
 • 8:2 Olek Jędrysiak as Kuba Wolak

Po tym meczu rocznik 2007/8/9 rozegrał mini turniej sześciu drużyn na skróconym polu. Zawody przebiegały w bardzo wesołej atmosferze, ale na koniec gdy ważyły się losy zwycięstwa emocje sięgnęły zenitu. Szczególnie gdy o sukcesie dwukrotnie decydowały konkursy rzutów karnych. Ostatecznie po niezwykle dramatycznym meczu zwyciężył zespół złożony z Kuby Musialika, Tomka Pilarka, Bartka Świdnickiego, Szymona Wolaka i Staś Leszkowicz.

Na wieczór zaplanowaliśmy codzienne sprawdzanie porządków w pokojach, odprawy pomeczowe, gry podwórkowe z Trenerem Danielem i kolejne konkurencje obozowe. Szczególnie strzelanie do celu wywołało wiele emocji 🙂

Nie zapomnieliśmy również o kolejnym wydaniu Żeliexpressu, ale praca nad tym potrwa do późnych godzin nocnych. Tak więc życzymy dobrej, spokojnej nocy. Nasze do takich nie należą bo jak mogliście przeczytać w Petycji wystosowanej przez najstarszych, ci narzekają, że młodsi wstają o 5.30 rano (!!!) a młodsi, że starsi cichną w swoich pokojach długo po rozpoczęciu ciszy nocnej 🙂

Zamówienia na sprzęt w bieżącym roku szkolnym

Na zamówienia Joma czekamy do:

 • środy 10 kwietnia
 • poniedziałku 6 maja
 • poniedziałku 3 czerwca (ostatnie zamówienie przed obozem)

Prosimy wysyłać je wyłącznie przez SKLEP FT.

Przekaż 1,5% podatku dla Football Talents

Nr KRS: 0000270261

Cel szczegółowy: Football Talents Warszawa 17882

Najbliższe mecze:

Rocznik 2012 – liga
15.05.2024 r. środa
g. 18:15 KS Jeziorka – FT
ul. Ryxa 72, Prażmów


Rocznik 2014 – liga
16.05.2024 r. czwartek
g. 18:15 UKS Rakovia – FT
ul. Wawelska 3, W-wa


Rocznik 2012 – liga
18.05.2024r. Sobota
g.12:00 MKS Piaseczno – FT
ul. 1 Maja 16, Piaseczno


Rocznik 2013 – liga
19.05.2024r. Niedziela
g.15:45 Soccer Factroy – FT
ul. Gomulińskiego 4, Pruszków


Obóz letni

Obóz letni odbędzie się w dniach 15.07 – 27.07.2024r. Oferta dostępna w ProTrainUp

Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa