Intensywny weekend za nami (akt.7)

W ostatnią sobotę i niedzielę rozegraliśmy aż siedem spotkań. Mierzyliśmy się w większości z bardzo trudnymi rywalami więc o korzystne wyniki było trudno. Trzy z tych meczów przegraliśmy, dwa zremisowaliśmy i dwa wygraliśmy. Najważniejsze, że nie brakowało wielu pozytywnych emocji, dzięki którym już teraz nie możemy się doczekać kolejnych wydarzeń sportowych 🙂

Rocznik 2013 rozpoczął weekendową batalię starciem z Inter Łazy. Wypadliśmy bardzo dobrze w tym spotkaniu, a rodzice mogli podziwiać jak momentami “dojrzale” grali nasi zawodnicy 🙂

Mecz rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny. Worek z bramkami jako pierwszy rozwiązał Miki Sobolewski, a po kilku minutach Filip Jędraszkiewicz podwyższył prowadzenie na 2:0. Przeciwnicy dogonili wynik i udało im się zdobyć dwa gole, ale my szybko odjechaliśmy z bramkami i ciężko było nas dogonić 🙂 Grało nam się tego dnia przyjemnie, było widać pomysł i dużo cierpliwości w rozegraniu piłki. Byliśmy w stanie od bramki rozegrać piłkę do jednego z sektorów bocznych, a potem przez środek przegrać piłkę na drugą stronę. Oglądało się to bardzo przyjemnie i widać już powoli jak rozumiemy grę w piłkę nożną. Dobrze wyglądaliśmy indywidualnie, a jedyną naszą bolączką w tym spotkaniu było ustawienie taktyczne. Niestety jeszcze nie zawsze dobrze ustawiamy się względem piłki i przeciwnika zarówno w sytuacji ofensywnej jak i defensywnej.

Oprawą spotkania były 4 gole zdobyte przez Andrzejka Tokarskiego w 5 minut (prawie jak Lewandowski) 🙂

Kibice mogli zobaczyć aż 15 goli podczas tego spotkania, a 12 z nich było autorstwa naszych zawodników 🙂 Dla młodszych adeptów piłki nożnej na pewno będzie to małe zadanie matematyczne, aby dowiedzieć się jaki był końcowy wynik 😀

Zawodnikiem meczu bez dwóch zdań zostaje Andrzej Tokarski, a wyróżniony zostaje Miki Sobolewski i Rysio Skalski

9. Filip Jędraszkiewicz – 2 gole

Niestety rocznik 2014 w ten weekend musiał uznać wyższość rywala. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:3 dla gospodarzy meczu. Pomimo takiej różnicy bramkowej możemy śmiało powiedzieć, że mecz ten należał do emocjonujących.

Niestety zabrakło nam w nim trochę szczęścia oraz spokoju pod bramką przeciwnika. Sytuacje bramkowe, które sobie tworzyliśmy były bardzo niebezpieczne. Niestety w ostatniej fazie akcji strzelaliśmy w bramkarza albo tuż obok bramki. Drużyna Football Winners Academy tego dnia była dużo skuteczniejsza.

Bramki strzelone dla FT to dzieła Tymka Niewiadomskiego po podaniu od Julka Czarneckiego, Marcina Musiała któremu asystował Oliwier Lewiński oraz Tomka Pyzla.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Julek Czarnecki. Julo w tym meczu zaprezentował nam wiele fenomenalnych parad bramkarskich, których powstydzić by się nie mogli bramkarze światowego formatu.

Na wyróżnienie zasługuje Patryk Głowacki. Niejednokrotnie przerywał on lub spowalniał akcje przeciwników dzięki czemu mieliśmy szanse na powrót do obrony.

7. Tomek Pyzel – 1 gol

Tuż po zakończeniu wyżej wymienionych meczów rozpoczęła się ligowa inauguracja rocznika 2012. Rywalem KS Ursynów, z którym jeszcze nigdy wcześniej w tej kategorii wiekowej się nie mierzyliśmy. Wiedzieliśmy jednak, że to doświadczona drużyna, z którą o końcowy sukces będzie bardzo trudno. Wyjazdowa rywalizacja zapowiadała się zatem bardzo ciekawie.

Na przebieg spotkanie miał wpływ silnie wiejący wiatr. W pierwszych dwóch kwartach to nasz zespół grał przeciw niemu i te dwie odsłony w naszym wykonaniu były minimalnie słabsze. Mimo wszystko był to niezwykle zacięty i wyrównany mecz. Oba zespoły nie zostawiały sobie nawet jednego metra swobody, przez co każda akcja było “na styku”.

W pierwszej kwarcie mieliśmy swoje problemy po prawej stronie boiska i to właśnie stamtąd padła bramka dla gospodarzy w 10 minucie meczu. Na nią jednak błyskawicznie odpowiedzieliśmy golem Szymona Rogozińskiego, do którego podawał Adam Haft- Szatyński. Pierwsza kwarta skończyła się remisem 1:1, choć pewnie mogło być 2:2, jednak obaj bramkarze (po naszej stronie Gniewko Sękowski) stanęli na wysokości zadania.

Druga kwarta skończyła się bezbramkowym remisem i tak jak cały mecz nie obfitowała w wiele sytuacji pod bramkami. Raczej gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Pochwalić można obie drużyny za niewielką ilość błędów czy to technicznych, czy taktycznych, a nawet gdy te się przytrafiały natychmiast były naprawiane.

W trzeciej kwarcie, gdy wiatr wiał w oczy gospodarzom, znacznie więcej czasu spędzaliśmy na ich połowie. Bliżej byliśmy by wyjść na prowadzenie, choć nadal okazji po obu stronach było jak na lekarstwo. W 42 minucie KS Ursynów dopiął swego i zdobył drugą bramkę w zamieszaniu w naszej “szesnastce”. Był to bardzo ważny moment meczu. Wydawało się bowiem, że kto strzeli właśnie drugiego gola pewnie to spotkanie wygra. Na szczęście jednak po raz drugi w tym spotkaniu błyskawicznie odpowiedzieliśmy na straconą bramkę. Na połowie rywali piłkę odebrał Kuba Komorowski i płaskim strzałem przy dalszym słupku doprowadził do wyrównania.

Ostatnia część meczu wyglądała właściwie identycznie jak trzy poprzednie i skończyła się bezbramkowym remisem, a cały mecz wynikiem 2:2. Nie było to piękny spotkanie. Typowy mecz walki, w którym o ładne akcje, złożone z wielu podań było bardzo trudno. Poziom jednak był wysoki, a zaangażowanie maksymalne. Odpowiedzialność za każdą akcję także wysoka więc dla każdego z zawodników nie było to lekkie spotkanie. Gratulacje należą się dla całego zespołu!

W FT najlepszym zawodnikiem wybieramy Kubę Wodę, a wyróżniamy Adama Haft- Szatyńskiego, Kubę Komorowskiego i Szymona Rogozińskiego.

9. Staś Malik

Rocznik 2010 zdecydowanie nie będzie dobrze wspominał meczu przy Łazienkowskiej 3. Zabrakło nam tylko i aż 13 minut, aby osiągnąć pozytywny wynik tego dnia.

Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. To przeciwnicy większość czasu utrzymywali się przy piłce, a my mogliśmy doświadczyć czy jesteśmy dobrze przygotowani kondycyjnie do tego sezonu. Pierwsza połowa była pod dyktando Legionistów. To właśnie oni skrupulatnie rozgrywali i szukali swoich szans w ciągu pierwszych 30 minut, a najgroźniejszą sytuację mieli w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po strzale z przed pola karnego piłka otarła się o lewy słupek naszej bramki, a Filip Chwesiuk mógł odetchnąć z ulgą.

Druga połowa wyglądała podobnie. Niestety przeciwnicy dochodzili do jeszcze groźniejszych sytuacji, a my z minuty na minuty przesuwaliśmy co raz wolniej w defensywnie. Przeciwnikom brakowało trochę szczęścia, a ze szczęściem mógł przyjść nie kto inny jak… my 🙂
Po złym ustawieniu w obronie zrobiło się sporo miejsca na zagranie piłki prostopadłej, a Legioniści chętnie z takich błędów korzystali. Po tym podaniu dopuściliśmy się faulu, a sędzia wysłał naszego zawodnika na dwie minuty kary. Po tym wolnym padł gol, a my musieliśmy gonić wynik… No właśnie, gonić wynik gdzie do końca zostało 12 minut, a przez poprzednie 48 nie byliśmy w stanie stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. Po kilku minutach dostaliśmy kolejną karę minutową, a z nią w parze kolejną bramkę.

Nie byliśmy w stanie zdobyć bramki, a co ważniejsze, nie mieliśmy motywacji, aby bronić swojej własnej przed kolejną utratą. Straciliśmy trzeciego gola, czwartego, a jakby mecz trwał 15 minut dłużej to zapewne dostalibyśmy dwucyfrówkę… 🙂 47 minut zagraliśmy bardzo dobrze, aby w 13 minut wszystko zepsuć. Nie wyciągnęliśmy wniosków, że w tamtym sezonie słabszy bilans bramkowy sprawił, że nie awansowaliśmy. Teraz sobie na pewno tym nie pomagamy, a więc musimy szybko wyciągnąć wnioski z tego meczu.

Zawodnikiem meczu zostaje Igor Makowski.

14. Kuba Wolak

Rocznik 2007 po raz drugi w tym sezonie rozgrywał mecz w roli gospodarza na boisku w Milanówku. Poprzednie spotkanie wygraliśmy, ale tym razem zagraliśmy słabo i zasłużenie przegraliśmy z liderem tabeli Deltą Warszawa.

Od początku meczu nasza gra nie wyglądała dobrze. Popełnialiśmy sporo błędów taktycznych i technicznych. Już po kilku minutach byliśmy bliscy utraty gola ale fantastyczną paradą popisał się Franek Tkaczyk zbijając piłkę na słupek. Niestety w 10 minucie rywal urwał się naszym prawym skrzydłem i huknął pod poprzeczkę. Przegrywaliśmy 1:0. Nie było to całkowicie jednostronne widowisko, bo my też stworzyliśmy sobie dobre okazje by wcześniej wyjść na prowadzenie, a później doprowadzić do remisu. Brakowało skuteczności jednak za sam sposób budowania akcji można zawodników FT pochwalić.

Najgorsze jednak stało się w ostatnich pięciu minutach przed przerwą oraz dwie minuty po niej. W tak krótkim odstępie czasu straciliśmy aż 4 bramki. Najpierw przez prosty błąd techniczny, następnie przez źle rozegrany rzut wolny, raz po pięknym uderzeniu jednego z napastników Delty, a  na koniec po zbyt długim przetrzymywaniu piłki i stracie w środkowej strefie boiska.

To były ciosy po których nie byliśmy w stanie się podnieść, choć z chwili na chwilę zaczynaliśmy grać coraz lepiej. W 56 minucie, co prawda po spalonym, ale jednak straciliśmy bramkę numer 6 i długo musielibyśmy myśleć kiedy ostatnio jakiś zespół zaaplikował nam aż tyle bramek.

Co ciekawe jednak w tym właśnie momencie zaczęliśmy grać na prawdę bardzo dobrze. Przejęliśmy inicjatywę i stworzyliśmy kilka świetnych szans by zmniejszać prowadzenie gości.

Wykorzystaliśmy tylko jedną. Po rzucie wolnym Bartka Kowalczyka i dobrym wyjściu do górnej piłki Szymona Kazany trafiliśmy bramkę honorową. “Kazik” piłki nie sięgnął ale Jego obecność była kluczowa by dośrodkowanie Bartka zatrzepotało w siatce.

Szkoda, że nie udało nam się zdobyć jeszcze chociaż jednej, czy dwóch bramek bo wynik wyglądał by nieco lepiej. Ale nie zamierzamy się specjalnie przejmować. Jeszcze niedawno to my takimi wynikami wygrywaliśmy z przeciwnikami. Teraz sytuacja się odwróciła i nie wolno nam się zniechęcać, tylko starać się w każdym kolejnym meczu wypaść jak najlepiej. Kolejna szansa już w najbliższy czwartek przeciw Unii.

Tym razem nie wybieramy najlepszego zawodnika. Nikt naszym zdaniem znacząco się nie wyróżnił. Cały zespół zagrał przeciętnie 🙁