Kilka słów o Teqball-u

Piłka nożna ma wiele odmian – począwszy od “klasycznej” – znanej wszystkim zawodnikom FT, poprzez piłkę plażową, czy piłkę osób niepełnosprawnych (“hałasująca piłka”). Istnieje również piłka nożna stołowa – dyscyplina łącząca w sobie cechy piłki nożnej i tenisa stołowego – nazywana teqball. I właśnie z taką odmianą piłki nożnej niedawno mieli okazję zetknąć się dwaj zawodnicy Football Talents – Szymon Wolak i Kuba Wolak, którzy przyglądali się, jak wyglądają Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie sportu. Zawody te odbyły się w Chełmie w dniach 28-30 października i wzięła w nich udział cała krajowa czołówka z najlepszym obecnie polskim teqballistą – Adrianem Duszakiem.

Czym jest teqball? To dyscyplina sportu, polegająca na odbijaniu piłki (nogami, ciałem lub głową – podobnie jak w piłce nożnej) tak, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany dla tego sportu stół, po stronie przeciwnika (lub zespołu przeciwników). Więcej o zasadach gry w teqballa znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=lekLyS32Ltc

Teqball stanowi odrębną dyscyplinę sportu, ale może być również ciekawym uzupełnieniem treningu piłkarskiego – uczy bowiem doskonałego panowania nad piłką, która przydaje się  zawodnikom w każdym wieku. Gra nie jest łatwa i wymaga dużo treningu, o czym mogli się przekonać osobiście Szymon i Kuba.

Dla porządku informujemy, że Mistrzami Polski 2022 zostali: Żaneta Cygora (singiel kobiet), Adrian Duszak (singiel mężczyzn) oraz duety: Bartnicka/Rybicka (debel kobiet), Duszak/Frańczuk (debel mężczyzn), Bartnicka/Duszak (mikst).

Zachęcamy wszystkich, aby jeżeli tylko znajdzie się taka możliwość – spróbowali swoich sił w teqballu. Jest to nie tylko ciekawy trening, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

Tekst nadesłany przez Tatę Kuby Wolaka – bardzo dziękujemy!!!

Najbliższe Mecze :


Rocznik 2011 – Sparing
26.03.2023r. Niedziela
g. 10.00 Zwar – FT
ul. Pożaryskiego 10, W-wa


Obóz Lato 2023

Informujemy, że obóz letni odbędzie się w terminie 1.07 – 14.07.2023 roku.

Nabór do rocznika 2017/18

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2022 otworzyliśmy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2017/18. Pierwszy trening odbył się w dniu 6 września o godzinie 17.30 na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Nabór trwa przez cały rok

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne treningi próbne!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2010 – 2018.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa