Świetna sobota, średnia niedziela… (akt.6)

Sobota okazała się świetnym dniem dla naszych zespołów i w sumie nie tylko dla FT, bo przecież siatkarze awansowali do finału Mistrzostw Świata, a Iga Świątek wygrała US Open. Wracając jednak do najważniejszych wydarzeń z 10 września to rozegraliśmy trzy mecze i trzy wygraliśmy, a niekwestionowanym bohaterem okazał się Niko Gocel, który w zwycięskim meczu rocznika 2013 zdobył wszystkie gole, a było ich aż pięć! Wydarzenia niedzielne rozpoczęły się równie znakomicie, bo od zwycięstwa nad Juventusem, ale później niestety było już gorzej, choć jak zwykle dwie porażki przekujemy na rozwój naszych podopiecznych 🙂

Ale po kolei. Rocznik 2015 w sobotni poranek pojechał na Kępę Okrzewską by zmierzyć się z Real Football Team. Rywala nie znaliśmy, ale nasz zespół nie ma w zwyczaju kogokolwiek się obawiać, więc z wielkim zaangażowaniem i wiarą w siebie przystąpił do meczu.

Od pierwszych minut osiągnęliśmy przewagę, którą udało nam się udokumentować dwoma trafieniami naszych strzelców etatowych w postaci Dawida Salskiego i Dallana McCabe. Przy golu Dallana asystował Dawid. Po 6 minutach prowadziliśmy 2:0, ale wiedzieliśmy, że przeciwnik nie zamierza się poddawać, a do zwycięstwa w tym meczu droga daleka. Końcówka pierwszej kwarty należała do gospodarzy, którzy mocno naciskali i byli bliscy zdobycia przynajmniej kontaktowej bramki. Dobrze między słupkami radził sobie Antek Machnio, który odważnymi wyjściami kilkukrotnie zażegnywał niebezpieczeństwo pod naszą bramką.

Początek drugiej kwarty ponownie należał do FT. Dawid Salski nie miał litości dla bramkarzy rywali, ale też dla bramki, która kilkukrotnie mocno chwiała się po jego potężnych uderzeniach. W 16  i 17 minucie trafił do siatki po raz trzeci i czwarty dla FT, dzięki czemu ustrzelił hat-tricka! Tym razem naszej przewagi nie oddaliśmy przez cały kwadrans, czego efektem był gol Wojtka Poławskiego w 26 minucie meczu. Trzeba jednak zaznaczyć, że Marek Szczęsny – Kononowicz między słupkami bramki FT też miał pełne ręce roboty. Radził sobie świetnie, a gdy raz zamiast piłce, z pasją przyglądał się wdziękom otaczającej nas natury, dopisało mu szczęście 🙂

W czwartej kwarcie wypadliśmy najsłabiej, albo to gospodarze wyglądali najlepiej. Kilka akcji rywali było bardzo niebezpiecznych. Najpierw Mikołaj Gałecki, a później Dawid Salski robili co mogli by po stronie strat ciągle widniało zero, ale w 40 minucie Real zdobył pierwszą bramkę. My wyprowadzaliśmy kontry, które najczęściej kończyły się niecelnymi strzałami i tę kwartę przegraliśmy 1:0.

W ostatniej części mieliśmy więc sobie oraz zgromadzonym wokół kibicom coś do udowodnienia. O swojej obecności na boisku postanowił przypomnieć Sambor Kowalczyk, który w 46 i 50 minucie zdobył dwa gole. Między tymi trafieniami znów gola strzelił uśmiechnięty od ucha do ucha Dawid Salski, a strzelanie dla FT zakończył Dallan McCabe po asyście Sambora Kowalczyka w 51 minucie.

Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w 56 minucie ustalili wynik spotkania na 9:2 dla Football Talents.

Najlepszym zawodnikiem wybieramy Dawida Salskiego, który ewidentnie w sobotę miał swój dzień. Wyróżnienie trafia do Marka Szczęsnego – Kononowicza. Marek wykazał się niezwykłą nieustępliwością, zaangażowanie i mądrymi wyborami, a opisana wyżej sytuacja były tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę. Brawo!

10. Dallan McCabe – 2 gole i 1 asysta

W sobotę o godzinie 11:45 na Warszawskiej Ochocie rozpoczęło się spotkanie rocznika 2013. Od samego początku spotkania było widać, że jesteśmy drużyną lepszą w tym pojedynku. Wielu sytuacji bramkowych niestety nie umieliśmy zamienić na gola.

Sztuka ta udała się jedynie Nikodemi Gocelowi, który futbolówkę w siatce Rakovii Warszawa umieścił aż pięć razy. Strzelał on kolejno w piątej, szóstej, osiemnastej, trzydziestej pierwszej oraz trzydziestej piątej minucie meczu. Przy drugim golu asystę zanotował Maciek Wierzbicki, natomiast ostatni gol Nikodem strzelił po podaniu od Piotrka Modzelewskiego.

Niestety wiele sytuacji pozostawiliśmy bez przysłowiowej “kropki nad i”. Od samego początku spotkania staraliśmy się grać podaniami, co bardzo szybko przyniosło pierwsze groźne sytuacje. Niestety wraz z biegiem meczu każdy z zawodników chciał zdobyć chociaż jedną bramkę i zaczęliśmy zapominać o tym że na boisku mamy jeszcze kolegów, z którymi możemy “pograć w piłkę”.

Najlepszym zawodnikiem meczu bezdyskusyjnie wybieramy Nikodema. Na wyróżnienie zapracował natomiast Maciek Wierzbicki.

12. Marcin Świdnicki

Rocznik 2012 w sobotę wczesnym popołudniem rywalizował z Football Academy na warszawskim Wilanowie. Po dobrym meczu przed tygodniem tym razem oglądaliśmy jeszcze lepsze widowisko, co jest zasługą obu zespołów. Mecz był bardzo intensywny i stał na wysokim poziomie. Liczyła się każda akcja, każde zagranie. Ostatecznie pokonaliśmy przeciwników 4:2. W takim meczu zwycięstwo cieszy podwójnie.

Już pierwsze minuty były bardzo wyrównane. Jedni i drudzy próbowali swoich sił, jedni i drudzy próbowali konstruować akcje podaniami po trawie, choć przy takiej intensywności przytrafiała się niedokładność. Często więc jedno podanie decydowało o groźnej sytuacji. Tak też się stało, kiedy w 8 minucie meczu Kuba Komorowski wypuścił Adama Haft – Szatyńskiego, a ten zauważył błędne ustawienie bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Niedługo później kapitalną interwencją popisał się Gniewko Sękowski, który odbił piłkę prawą ręką na rzut rożny. Ozdobą spotkania były pojedynki drobnego Kuby Wody z rosłym i silnym napastnikiem gospodarzy. A wślizg Kuby blokujący strzał rywala należał do najpiękniejszych zagrań w tym spotkaniu. Na pierwszą przerwę zeszliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga kwarta była bardzo podobna do pierwszej, także padł jeden gol, tyle że dla naszych rywali. W 20 minucie, przy rzucie rożnym źle ‘złapaliśmy’ krycie z czego skorzystał jeden z zawodnika FA. My swoich szans nie wykorzystaliśmy, mimo że dwa razy byliśmy w bardzo dogodnych sytuacjach.

Za to trzecia kwarta rozpoczęła się dla nas świetnie. W 33 minucie uderzał fantastyczny tego dnia Wojtek Woźniak, Jego strzał został odbity przez bramkarza, ale przy dobitce debiutującego w FT Mikołaja Grzeszczyka nie miał już szans. Niestety już sześć minut później ponownie straciliśmy prowadzenie. Zamieszanie w naszym polu karnym zostało zamienione na drugiego gola gospodarzy. Czas upływał a do wyłonienia zwycięzcy było bardzo daleko. I tu znów dał o sobie znać Wojtek Woźniak. Środek pola to było Jego królestwo, w którym dzielił i rządził. Rolę “ósemki” pełnił wręcz doskonale wywiązując się zarówno z zadań defensywnych jak i ofensywnych. W 43 mincie uciekł rywalowi i został sfaulowany. Do piłki podszedł Kuba Komorowski ale minimalnie przestrzelił. Dwie minuty później Wojtek ponownie pokazał, że jedyny sposób na zatrzymanie go to faul. Tym razem do piłki podszedł Kuba Woda. Przymierzył perfekcyjnie w samo okienko bramki FA. Dużą rolę przy tym golu odegrał Stefan Słoniewski, który swoją obecnością bardzo utrudniał interwencję bramkarzowi. Na koniec trzeciej kwarty prowadziliśmy 3:2.

Wiadomo jednak było, że to za mała zaliczka by być spokojnym o zwycięstwo. W 48 minucie skutecznie założyliśmy pressing, który skończył się rzutem wolnym pośrednim z pola karnego gospodarzy. Chwila zastanowienia naszych piłkarzy, ostatecznie do piłki podszedł Wojtek, który wycofał do Kuby Wody, a ten natychmiast potężnie uderzył podkreślając drugim trafieniem swoją fenomenalną dyspozycję w tym meczu.

Dwubramkowej przewagi już nie roztrwoniliśmy. Bliżsi byliśmy podwyższenia wyniku niż straty kontaktowej bramki. Najbliżej był Szymon Rogoziński ale świetną interwencją popisał się obrońca oponentów.

Wygraliśmy więc 4:2 i mogliśmy szczerze się z tego meczu cieszyć. Chłopcy pracowali na ten sukces bardzo ciężko. Koncentrację utrzymali przez całe spotkanie. Nawet będąc na ławce rezerwowych żyli meczem. Gratulacje należą się absolutnie całemu zespołowi.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Kuba Woda i Wojtek Woźniak. Wyróżnienie dla Gniewka Sękowskiego!

Relacje z pozostałych spotkań niebawem 🙂

Rocznik 2011 rozegrał w deszczową niedzielę bardzo trudne spotkanie. Podejmowaliśmy u siebie drużynę Juventusu Academy.

Od początku staraliśmy się dostosować do panującej pogody. Nie było dla nas tego dnia piłek straconych, walczyliśmy dosłownie o każdą. Nasze podejście i zaangażowanie sprawiło, że to my prowadziliśmy grę. Przeciwnicy w pierwszych 20 minutach nie stworzyli sobie za dużo sytuacji, a my te co mieliśmy to zamieniliśmy na bramki. 3:0 po 20 minutach wskazywały, że będzie to łatwa przeprawa, oczywiście nic bardziej mylnego. Rozluźnienie, które się wkradło w nasze szeregi szybko nas zweryfikowało. Słabo ustawialiśmy się w obronie, momentami nie było asekuracji, przez co przeciwnicy w ostatnich 10 minutach zdobyli dwa gole – jakby nie patrzeć oba to były prezenty z naszej strony.

Druga połowa była dużo cięższa. W pierwszych 8 minutach wyszliśmy tylko raz z własnej połowy. Wiedzieliśmy, że musimy się obudzić, bo inaczej będzie z nami krucho. Po kilku zmianach wyglądało to trochę lepiej, aczkolwiek i tak nie uniknęliśmy utraty bramki. Przeciwnicy wyrównali, a my na pierwszy nasz strzał czekaliśmy aż do 23 minuty. Był to strzał niecelny, więc próbowaliśmy dalej. Goście mieli sporo pecha pod naszą bramką, a my tak naprawdę to co mieliśmy zamienialiśmy na gole. W końcu w ostatnich minutach spotkania upragnioną bramkę na wagę 3 punktów zdobył Alan Sentkiewicz po podaniu Dominika Lipskiego. Musieliśmy przetrwać jeszcze 3 minuty, co nam się udało i mogliśmy schodzić z boiska jako zwycięzcy. Brawo drużyna!

Zawodnikiem meczu bezwątpienia zostaje Dominik Lipski, który był zamieszany we wszystkie 4 gole, popisał się bramką i trzema asystami. Wyróżniony zostaje Alan Sentkiewicz, Janek Pyzel, Oskar Waliszczak i Emil Skolimowski.