Trwa nietypowo długi weekend (akt.4)

W czwartek rozpoczął się długi i nietypowy weekend meczowy. Właściwie ciężko nazwać ten czas weekendem, bo zaczęliśmy grać w czwartek a skończymy dwoma spotkaniami w środowy wieczór. Jako  pierwsi zagrali chłopcy z rocznika 2011 i … nie był to nasz najlepszy mecz, ale i takie zawody czasem się zdarzają 🙂

Czwartkowe przedpołudnie zdecydowanie lepiej wspominać będą zawodnicy Torpedo Mokotów, którzy bardzo pewnie wygrali rywalizację rówieśników z rocznika 2011. W naszej grze występowały dobre momenty, ale było ich zbyt mało aby tego dnia nawiązać wyrównaną walkę przeciwko dużo lepiej dysponowanemu rywalowi.

Spotkanie praktycznie od początku do końca wyglądało bardzo podobnie. Nasi przeciwnicy często i z dużą agresją przeprowadzali akcje ofensywne, a zawodnicy FT większość czasu zmuszeni byli do gry w obronie. Bardzo dużo pracy mieli obaj nasi bramkarze, bo strzałów w ich kierunku było sporo. Kilka interwencji mogło imponować, jednak sporo razy piłka wylądowała ostatecznie w naszej bramce.

Przeciwnicy nie ułatwiali nam też budowania akcji, więc często nasi zawodnicy decydowali się na mocne wybicia piłki na połowę rywala. Tak zresztą udało się nam strzelić jednego gola w tym meczu, kiedy to tego typu zagranie Antka Tokarskiego trafiło ostatecznie do Antka Kubickiego a ten pokonał bramkarza Torpedo. Ten sam zawodnik w drugiej połowie meczu mógł cieszyć się z drugiego trafienia, ale piłka po jego strzale odbiła się tylko od poprzeczki.

Jednak, aby nawiązać walkę z tak wymagającym rywalem trzeba wspiąć się nie tylko na wyżyny piłkarskich umiejętności ale też pokazać charakter i odpowiednie zaangażowanie w grę obronną. Tego niestety często brakowało naszym młodym piłkarzom, a tylko Janek Pyzel i Marcin Słysz dorównywali gościom właśnie pod tymi względami. Dwóch zawodników nie jest jednak w stanie przez cały mecz grać na najwyższych obrotach, co przekładało się wyraźnie na postawę całego zespołu. Rywal, wyczuwając słabości gospodarzy nie zamierzał odpuszczać i w każdej kwarcie starał się zdobyć jak najwięcej goli.   Ostatecznie wygrał wysoko, trzeba też przyznać że jak najbardziej zasłużenie. Nasi zawodnicy tak na prawdę od początku spotkania nie byli w stanie przeciwstawić się drużynie Torpedo, więc po jego zakończeniu nie pozostało im nic innego jak docenić klasę przeciwnika i pogratulować mu zdobycia trzech punktów.

Najlepszym zawodnikiem w szeregach naszego zespołu był w tym meczu zdecydowanie Janek Pyzel, który znów pokazał wszystkim z jakim zaangażowaniem i poświęceniem po boisku powinien poruszać się piłkarz 🙂 Na wyróżnienie zasłużył też Marcin Słysz, który również poświęcił w tym meczu mnóstwo sił.

1.  Janek Gizowski (kapitan, bramkarz w I i III kwarcie)
2.  Janek Pyzel
3.  Oskar Waliszczak
4.  Antek Tokarski – 1 asysta
5.  Antek Kubicki – 1 gol
6.  Antek Drózd
7.  Maciek Wojtachnio
8.  Hubert Jaśkowiak (bramkarz w II i IV kwarcie)
9.  Maks Łukaszewski
10. Marcin Słysz

W mocno “odmienionym” składzie swój sobotni mecz rozegrali zawodnicy z grupy 2008/09. Wspomagani dwójką kolegów z rocznika 2010 (Mateusz Gracz i Olek Jędrysiak) oraz dwójką trenującą na co dzień z rocznikiem 2007 (Karol Klimek i Kuba Kusyk), zremisowali z drużyną Turbo Football Academy choć szans na zgarnięcie kompletu punktów nie brakowało 🙂

Można powiedzieć, że spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem ( 😉 ) bo to goście jako pierwsi przeprowadzili skuteczną akcję i szybko wyszli na prowadzenie. Jak to często bywa w tym sezonie, najpierw musimy gola stracić aby mecz nabrał odpowiedniej “temperatury” 🙂 Nasi zawodnicy dosłownie w kolejnej akcji byli bardzo blisko wyrównania, ale piłka po mocnym uderzeniu Karola Klimka odbiła się od słupka bramki Turbo FA. Nasz lewoskrzydłowy był ostatecznie “zamieszany” w gola dającego remis, bo to on świetnym podaniem “uruchomił” Łukasza Kręgielewskiego który po chwili zdecydował się oddać strzał na bramkę rywali. Bramkarz gości zdołał co prawda zbić piłkę do boku ale najszybciej do niej dobiegł Franek Stańczak, który bez problemu umieścił ją w pustej bramce 🙂 Wyrównujące trafienie wyraźnie dodało “wiatru w żagle” naszemu zespołowi. Ciągle aktywni byli nasi skrzydłowi, próbujący tworzyć przewagę wygrywając pojedynki 1 na 1. Osiągnęliśmy też lekką przewagę w środku boiska, gdzie szybciej odbieraliśmy piłkę i szukaliśmy gry na ograniczoną ilość kontaktów. Wszystko to przełożyło się na kilka ciekawych akcji i szans na objęcie prowadzenia, ale w pierwszej połowie więcej goli nie padło więc spotkanie musiało rozstrzygnąć się po przerwie.

Druga część gry nie rozpoczęła się jednak po myśli naszego zespołu, bo już na jej początku straciliśmy drugiego gola. Nie mogliśmy być zadowoleni z okoliczności, w jakich prowadzenie objęli goście ale czasu na zmianę rezultatu było jeszcze bardzo dużo więc powodów do wielkiego niepokoju nie było. Co prawda nasi zawodnicy potrzebowali kilku chwil na “otrząśnięcie się” po golu dla rywali, ale z każdą kolejną minutą zaczynali grać coraz lepiej. Znów pewniej wyglądaliśmy w środku boiska, co skutkowało częstymi prostopadłymi podaniami do skrzydłowych. Z tych najczęściej korzystał Karol Klimek, który jednak w kilku dobrych sytuacjach nie był w stanie wygrać pojedynku z bramkarzem Turbo. Jego aktywność bardzo się jednak przydała, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla FT. Naciskany przez naszego atakującego obrońca gości zagrał piłkę ręką, co musiało zakończyć się odgwizdaniem “jedenastki”. Do jej wykonania podszedł właśnie Karol i pewnym strzałem posłał futbolówkę tuż przy słupku, czym dał remis swojemu zespołowi 🙂 Do końca meczu było w tym momencie jeszcze około 10 minut, a więc dużo czasu aby zdobyć przynajmniej jednego gola. Trzeba jednak wspomnieć, że rywale nie ograniczali się wyłącznie do gry obronnej a kilka ich szybkich ataków było na prawdę groźnych. Oprócz dobrej pracy obrońców, w drugiej połowie chwilami sprzyjało nam też szczęście dzięki czemu ciągle byliśmy w grze o komplet ligowych punktów. W końcowym fragmencie tego spotkania oba zespoły miały po jednej bardzo dobrej okazji, która mogła zadecydować o wygranej. Co ciekawe, obie pojawiły się po stałych fragmentach gry. Pod bramką FT “gorąco” zrobiło się gdy goście wykonywali rzut rożny, a zawodnicy Turbo mogli mówić o ogromny szczęściu kiedy w piłkę dośrodkowywaną z rzutu wolnego z bliskiej odległości nie trafił Karol Klimek. Ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów, co z przebiegu całego spotkania wydaję się być wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym.

Zdobyty w sobotę punkt z pewnością należy uszanować, bo nie był to najłatwiejszy mecz dla naszych zawodników. Oba zespoły stworzyły niezłe widowisko, a zarówno jedni jak i drudzy mogą czuć lekki niedosyt jeśli chodzi o końcowy rezultat. Ten jednak nigdy NIE BYŁ, NIE JEST i NIE BĘDZIE priorytetem w meczach gdzie po boisku biegają młodsze czy te trochę starsze dzieci. Oczywiście rywalizując w meczach ligowych, chcemy aby nasi zawodnicy prezentowali się jak najlepiej ale wynik ma być następstwem dobrej gry i podnoszonych umiejętności a nie efektem prostej taktyki i szukania najłatwiejszych rozwiązań. Do wygrania sobotniego meczu zabrakło kilku elementów piłkarski, nie należy też zapominać że nasz zespół wystąpił bez wielu ważnych jej zawodników. Jednak Ci, którzy grali starali się robić to na maksimum własnych możliwości i z tego jesteśmy zadowoleni najbardziej.

Najlepszym zawodnikiem tego meczu wybieramy Karola Klimka, który był bardzo aktywny w ofensywie i choć kilku dobrych okazji nie wykorzystał to i tak ze swojego występu powinien być zadowolony. Trzech zawodników zasłużyło też na wyróżnienie, za pracę jaką wykonali w grze obronnej. Mowa tu o Kubie Kusyku, Stasiu Idzikowskim oraz Olku Jędrysiaku, którzy robili na boisku mnóstwo rzeczy na pierwszy rzut oka niewidocznych a mających ogromny wpływ na grę całego zespołu. Zwłaszcza postawa ostatniego z nich zasługuje na wyjątkową pochwałę, bo nie dość że jest on o dwa lata młodszy od większości uczestników tego meczu to też był to jego debiut w ligowej rywalizacji po 9-ciu.

11. Olek Jędrysiak

Świetne widowisko obejrzeli kibice, którzy wybrali się na niedzielny mecz zawodników z grupy 2008/09. Rywalizacja z drużyną WBS pokazała, dlaczego oba zespoły w tym sezonie zajmują czołowe miejsca w ligowej tabeli i są na wiosnę najmocniejsze w całej stawce.

Pierwsze minuty tego meczu należały do gości, którzy szybko chcieli opanować środek boiska i krótkimi podaniami budować własne akcje. Nasi zawodnicy byli jednak od początku zbyt dobrze zorganizowani i skoncentrowani na swoich zadaniach, żeby dać rywalowi odpowiednio dużo miejsca na rozgrywanie piłki. Z minuty na minutę gra się wyrównywała, a do głosu coraz częściej dochodzili gospodarze. Pierwszym poważnym ostrzeżeniem dla WBS był rzut wolny wykonywany przez Tymka Najdzika, kiedy to piłkę po mocnym uderzeniu z największym trudem na rzut rożny wybił bramkarz. Chwilę później znów z dystansu strzelał kapitan naszego zespołu, a po kolejnych kilkudziesięciu sekundach celnym uderzeniem popisał się Staś Idzikowski. Aktywni po wejściu na boisko byli też Antek Derda oraz Krzyś Likos. Pierwszy odważnie dryblował i z  większej odległości próbował pokonać golkipera gości, podczas gdy drugi skupił się na wychodzeniu do naszych pomocników oraz pomocy przy rozgrywaniu piłki. Na postawę naszego zespołu patrzyło się w pierwszej połowie z prawdziwą przyjemnością. Wszyscy nasi zawodnicy z odpowiednim zaangażowaniem, a przede wszystkim z ogromną odwagą poruszali się w niedzielę po boisku. W ostatnich minutach ponownie bliski zdobycia gola był Tymek Najdzik, ale ostatecznie na przerwę schodziliśmy remisując 0-0 – z czego trzeba przyznać bardziej zadowoleni musieli być goście, którzy przeżyli w pierwszej części gry kilka bardzo ciężkich chwil.

Wychodząc na drugą połowę meczu nasi zawodnicy byli pewni, że rywal będzie chciał ponownie zapanować nad boiskową rzeczywistością. Świetne 30 minut nie mogło dać przekonania o podobnym przebiegu spotkania w drugiej jego części. Niestety przeciwnicy bardzo szybko, bo zaledwie po 6 minutach gry, wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Brak komunikacji i odpowiedniej asekuracji kosztowały nasz zespół utratę dwóch goli w bardzo podobnych do siebie okolicznościach. Jednak nie oznaczało to końca emocji w tym meczu. Kilkadziesiąt sekund po drugim trafieniu dla WBS minimalnie obok ich bramki uderzał Staś Idzikowski. Następne minuty były wyraźnie najtrudniejsze dla naszego zespołu, który musiał ponownie znaleźć w sobie wewnętrzną motywację do dalszej rywalizacji. Postawa naszych zawodników poprawiała się, podobnie jak w pierwszej połowie, z minuty na minutę. Następstwem coraz lepszej gry były między innymi strzały Antka Derdy czy Mateusza Warnawina. Było też jednak widać, że upływający czas działa wyraźnie na korzyść gości którzy wiedzieli jak kontrolować to spotkanie w końcowych jego minutach. Tak na prawdę ostatnią groźną sytuację udało się nam stworzyć, kiedy to piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Tymek Najdzik. Wtedy do niezbyt pewnie wybitej przez bramkarza piłki dobiegł Krzyś Likos i zdecydował się na strzał. Ponownie jednak interwencja golkipera WBS była skuteczna, a kolejne próby strzałów naszych zawodników napotykały na rywali aż ostatecznie piłka opuściła boisko. Jak już zostało to wspomniane, przeciwnik umiejętnie utrzymywał się przy piłce do końca meczu czym zapewnił sobie zwycięstwo w niedzielę oraz pierwsze miejsce na koniec ligowego sezonu. Naszym zawodnikom nie pozostało nic innego jak pogratulować wygranej rywalom, którzy z pewnością docenili świetną grę drużyny gospodarzy.

Niedzielny mecz z WBS był doskonałym potwierdzeniem bardzo dobrego, wiosennego sezonu naszego zespołu. Nasi zawodnicy ponownie pokazali, że potrafią rywalizować z mocnymi drużynami a długimi momentami mogą być od nich nawet lepsi! Goście  przyjechali na Mokotów w roli faworyta, ale z pewnością na boisku nie było to tak widoczne. Gratulujemy im wygranej oraz zapewnienia sobie pierwszego miejsca w lidze, bo z przekroju całego sezonu na pewno na to zasłużyli. Jesteśmy jednak niesamowicie dumni z postawy naszych chłopców, którzy ciągle się rozwijają a ich rosnące umiejętności oraz rozumienie gry z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej 🙂

Dwóch zawodników zasłużyło w tym meczu na to, żeby wybrać ich za najlepszych. Mowa tu o Wiktorze Woźniaku oraz Tymku Najdziku, którzy byli nie do przejścia w grze 1 na 1. Na wyróżnienie zasłużyli też Franek Wrotecki oraz Janek Siek.