Zakończył się obóz FT (akt.dz.13)

Trwa obóz Football Talents. Wraz z początkiem lipca wyjechaliśmy na podkarpacie aby spędzić pełne dwa tygodnie na zabawie, treningach piłkarskich, integracji i wszechstronnym kształceniu naszych zawodników. W tym wpisie będziemy dodawać krótkie wiadomości z każdego dnia oraz kolejne odcinki CmolasExpressu. Pierwszy już jest gotowy!

1 lipca 2023 – dzień pierwszy

Wyjechaliśmy z samego rana. Podróż przebiegła dość sprawnie, choć poprzez wyścig kolarski część naszej trasy była zamknięta. Nie mniej zgodnie z planem dojechaliśmy na obiad.

Był czas na rozpakowywanie, apel powitalny, omówienie zasad i spacer po ośrodku. Niedługo później zaplanowany był pierwszy trening – tzw rozruch. Wszyscy wybiegli na boisko z dużym entuzjazmem. Trzymamy kciuki, żeby było tak jak najdłużej bo zmęczenie z każdym dniem będzie narastało.

Po kolacji każdy rocznik miał różne aktywności. Zorganizowaliśmy też konkurs dla chętnych z rocznika 2012 i 2015 (wspólny). Polegał on na celności strzałów z coraz to większej odległości. W pewnym m0mencie w finale zostali już tylko Kuba Woda z 2012 rocznika oraz Szymon Miernik z 2015 rocznika. Ostatecznie ku wielkiemu zdziwieniu wszystkich wygrał Szymon!

Następnie rocznik 2015 miał konkurs ćwiczący sprawność, ale przede wszystkim refleks. Zwycięzcą okazał się Marek Szczęsny – Kononowicz!

2 lipca 2023 – dzień drugi

Drugi dzień obozu minął nam niezwykle szybko. Pobudka zdecydowanie za wcześnie, treningi, konkursy, basen i odprawy. To wszystko przeplatało się ze sobą w poszczególnych rocznikach. Na koniec dnia sparing wewnętrzny pomiędzy rocznikiem 2011 i 2012 po 9-ciu. Starsi, szczególnie w początkowej fazie meczu pokazali młodszym na czym polega gra na większym placu. W pewnym momencie prowadzili już 3:0. Ostatecznie młodsi też zaczęli wyciągać wnioski a tym samym gonić wynik. Zrobiło się 3:2, następnie 4:2 i 4:3. Emocji było mnóstwo a na ostatnią akcję spotkania w pole karne starszych wbiegł nawet bramkarz młodszych. Gola jednak nie zdobyła ani on ani żaden Jego partner i ostatecznie starsi zasłużenie wygrali.

Przeprowadziliśmy wiele konkursów, w których zwyciężyli:

 • Żonglerka 2012 – Marcin Świdnicki
 • Żonglerka 2013 – Tymek Kaczyński
 • Żonglerka 2014 – Julek Czarnecki
 • Żonglerka 2015 – Dallan McCabe i Szymon Miernik
 • Wkręcanie z ostrego kąta 2012 – Miłosz Karwowski
 • Trafiania w poprzeczki 2012 – Wojtek Woźniak
 • Łap/głowa 2012 – Gniewko Sękowski
 • Celność uderzenia słabszą nogą 2012 – Piotrek Masłowski
 • Poprawny i jak najdłuższy wyrzut piłki z autu 2012 – Kuba Woda
 • Mini turniej piłki halowej 2014/2015: drużyna – Marcel Sentkiewicz, Szymon Krzemień, Antek Machnio, Dallan McCabe

3 lipca 2023 – dzień trzeci

Punkt dnia pod tytułem POBUDKA ewidentnie na tym obozie nie funkcjonuje. To znaczy, dzieci wstają, ale znacznie przed czasem i właściwie poza pojedynczymi przypadkami nie trzeba ich budzić. Na codziennym apelu, który rozpoczyna się punktualnie o 7.15 (RANO) za każdym razem są wszyscy. To na pewno się zmieni wraz z  rosnącym zmęczeniem ale na razie zdecydowana większość obozu wstaje pomiędzy 6 a 7 rano 🙁

Jest tego też dobra strona, bo do śniadanie, które jest dopiero o … 8 rano dzieci robią się głodne i zjadają całkiem sporo.

Jak co dzień, odbyły się też konkursy, w których zwyciężyli:

 • Żonglerka 2010/11 – Oskar Waliszczak
 • Poprawny i jak najdłuższy wyrzut piłki z autu 2010/11 – Alan Sentkiewicz
 • Celność strzału 2010/11 – Dominik Lipski
 • Celność strzału w powietrzu 2010/11 – Oskar Waliszczak 
 • Turniej tenisa stołowego 2013/14 – Tymek Niewiadomski
 • Turniej 4×4 2014/15 – drużyna; Franek Kaźmierczak, Maciek Słysz, Marek Szczęsny- Kononowicz i Adam Wandor

Rocznik 2010/11 rozegrał wczoraj mecz z drużyną pod łączoną nazwą AP Cmolas/Kolbuszowa. Wygraliśmy 6:4. Nie było to łatwe zadanie, bo po pierwszych minutach przegrywaliśmy. Jednak z biegiem czasu graliśmy coraz lepiej i ostatecznie osiągnęliśmy swój cel 🙂

Mieliśmy też pewien problem. Na treningach rocznika 2013, 2014 i 2015, które odbywały się po kolacji, zawodników i trenerów zaatakowały Chrząszcze Majowe. Chmara owadów zapewniła nam rozgrzewkę niezwykle wszechstronną. Uspokajamy jednak, że te żyjątka nie gryzą i nikt nie ucierpiał. Starsi mieli sporo śmiechu, młodsi trochę nerwów 😉

Nagraliśmy też oczywiście kolejny odcinek CmolasExpressu. Tym razem w rolę reporterów wcielił się rocznik 2011.

4 lipca 2023 – dzień czwarty

Wtorek był znacznie spokojniejszym dniem, ale tylko pod względem ilości treningów piłkarskich. Na apelu powiedzieliśmy, że czeka nas dziś niespodzianka, mając na myśli BumperBall. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni, a najmłodsi zaczęli zgadywać. W pewnym momencie byli przekonani, że już wiedzą. Według ich niespodzianką miało być… wyjście do sklepu. Stwierdzili, że to największa atrakcja jaka może czekać ich na obozie 🙂

I rzeczywiście, ku radości całego obozu rozpoczęliśmy zakupami. Limity zakupowe nie bardzo się podobały. Pytań, prób przekonania, że jedne ciastka więcej im się zwyczajnie należą było mnóstwo. Ale kadra była nieugięta 🙂

Po obiedzie mieliśmy wyczekiwane BumperBall. Najpierw starsi, potem młodsi. Zabawy i śmiechu było bez końca. Ale też wysiłku, bo bieganie na słońcu w plastikowej kilkukilogramowej kuli nie jest łatwe 🙂

Wieczorem rocznik najmłodsze grały sparing, który zdecydowanie wygrał rocznik 2014. Wygrały też Chrabąszcze Majowe ( kto wie czemu atakują nas w Lipcu?)

Oczywiście nie brakowało basenu, i stałych punktów programu jak sprawdzanie porządku, czy odprawy itp. Konkursy były ale jeszcze nie rozstrzygnięte więc zwycięzców brak. Były też zagadki logiczne i matematyczne dla chętnych, a tych nie brakowało. Zagadki będą też w kolejnych dniach, aż wreszcie wybierzemy zwycięzce!

Przypominamy, że nasza relacja przede wszystkim publikowana jest na bieżąco na kanale Facebook, Instagram oraz Youtube!

Miłego Dnia!

5 lipca 2023 – dzień piąty

Niestety nie ma dziś CmolasExpressu. Wybrana grupa nie dała rady się zorganizować i nagrać relacji z poszczególnych wydarzeń, ale nadrabiają zaległości i prawdopodobnie w piątek będzie można spodziewać się dwóch odcinków w ciągu dnia.

Turniej Ping- Ponga rocznika 2015 wygrał, po emocjonującym finale, Adam Wandor. Gratulujemy!

PS> CmolasExpress zrealizowany w dniu 8.07. Zapraszamy do oglądania

6 lipca 2023 – dzień szósty

Czwartek jak każdy z poprzednich dni zaczął się od porannego apelu. Ten przedłużył się aż do śniadania. Ciekawe tematy, rozmowy, pytania i sprawy bieżące są naszym miłym, codziennym rytuałem. Jeszcze narzekań na porę wstawania nie słychać za wiele. Pogoda była wręcz idealna. Było ciepło, ale schowane za chmurami słońce powodowało, że było czym oddychać. Zarówno do treningów jak i spacerów pasowało perfekcyjnie.

Rozegraliśmy dwa mecze sparingowe. Rocznik 2013 dostał srogą lekcję od Kolbuszowianki, a rocznik 2011 zremisował z Błękitnymi Siedlanka, choć trzeba przyznać, że nie wygrał na własne życzenie.

Można powiedzieć, że za nami już połowa obozu. Czas leci niewiarygodnie szybko. Kolejne dni mijają jak godziny, a minuty jak sekundy. W nogach mamy już sporo wykonanej pracy, ale wciąż wiele przed nami. Jutro kolejne sparingi! Trzymajcie kciuki

7 lipca 2023 – dzień siódmy

Rozegraliśmy dziś dwa mecze sparingowe. Oba tym razem wygraliśmy. Rocznik 2013 rozprawił się z Błękitnymi Siedlanka, a rocznik 2012 po emocjonującym meczu pokonał Kolbuszowiankę.

Zakończyliśmy jeden konkurs –  w zawodach w tenisie stołowym, w roczniku 2012, zwyciężył Kuba Woda.

Rocznik 2012 wybierał kapitana. W głosowaniu pozycję pierwszego kapitana utrzymał Gniewko Sękowski, vice kapitanem został Adam Haft- Szatyński, a drugim vice kapitanem został Szymon Rogoziński. Gratulujemy całej trójce!

W południe odwiedziła nas kontrola z Sanepidu. Oczywiście wszystkie sprawy formalne zostały spełnione bez zarzutu, ale w pewnym momencie zaczęły się “schody”. Pani zażyczyła sobie przejść po pokojach naszych jakże porządnych zawodników i … miała spore wątpliwości co do czystości na, pod i wokół łóżek. Dała nam drugą szansę i powiedziała, że wróci za kilka dni. Także od jutra akcja porządek wkracza na wyższe tory 🙂 Pani na szczęście nie chciała oglądać pokoju kadry 🙂

8 lipca 2023

Rozpoczęliśmy apelem i jak można było zaobserwować na mediach społecznościowych, głównym jego punktem były urodziny Sergiusza z rocznika 2012. Także Sergiusz – jeszcze raz wszystkiego dobrego!

Od samego rana mieliśmy dziś wielki upał. Tuż po 9 rano rocznik 2015 wybiegł na rozgrzewkę przed meczem z Kolbuszowianką i już wtedy było nieznośnie gorąco. Mecz wypadł nieźle, zanotowaliśmy wysokie zwycięstwo i zadowoleni zakończyliśmy spotkanie. Pozostałe roczniki trenowały na sąsiednich boiskach. Nie było łatwo zmotywować się do wysiłku w takim słońcu.

Koniecznie należy odnotować, że dojechała dziś do nas nowa opiekunka obozowa – Pani Julia. Na pierwszy ogień poszli z Panią Julią zawodnicy z rocznika 2010/11. Dobrze się bawili podczas zabaw w hali sportowej.

Zgodnie z zapowiedzią, ku zmartwieniu obozowiczów, znacznie solidniej wzięliśmy się za porządki. W niektórych pokojach przejaśniało, ale jeszcze nie we wszystkich. Słaba ocena z porządku = brak sklepu. A tego absolutnie nikt by nie chciał 🙂

Po południu rocznik 2013 – 2015 rozegrały turniej halowy. Wymieszane zespoły rywalizowały w fazie grupowej, aby wreszcie w finale znalazły się zespoły numer 1 i 5. Rozstrzygnięcia nie było w regulaminowym czasie, którego bohaterem okazał się Mikołaj Ładziak broniąc w końcówce dwa niezwykle silne strzały. Doczekaliśmy się zatem karnych, w których rozstrzygnęła dopiero szósta seria strzałów! Emocje były olbrzymie, ale i płacz po porażce ciężko było opanować 🙂

PS> CmolasExpress w przygotowaniu – pojawi się w niedzielę, za to wrzuciliśmy już zaległy odcinek z 5.07

9 lipca 2023

Upały nie ustają, część zajęć skracamy, część przenosimy do znacznie chłodniejszej hali. Roczniki 2013 – 2015 roztańczyły się z Panią Julią. Belgijka, Waka Waka, Macarena przypadły do gustu naszym zawodnikom i zawodniczce 🙂

Zawodnicy z rocznika 2013 – 2014 następnie miały Turniej Holenderski, który wygrał Tymek Niewiadomski! Najstarsi trenowali pod okiem Trenera Piotrka, a następnie w basenie oprócz czasu zabawy mieli aquaaerobik.

Po południu głównym punktem programu był turniej 1×1 dla chętnych. Zapisało się 60 chętnych. Zawody toczyły się na 10 boiskach równocześnie. Nie było podziału na kategorie wiekowe. Jesteśmy bardzo dumni z ilości zgłoszeń wśród najmłodszych i poziomu jaki zaprezentowali ambitnie walcząc z kilka lat starszymi przeciwnikami. Trzeba też przyznać, że bardzo fajnie wobec młodszych zachowywali się starsi. Ostatecznie w niezwykle zaciętym finale wygrał Kuba Wolak, przed Kubą Wodą. Trzecią lokatę zajął Gniewko Sękowski przed Borysem Małeckim.

Po kolacji z kolei był QR Bieg. Wszyscy z dużym zaangażowaniem szukali kodów i rozwiązywali zadania. Wygrała drużyna Kuby Wolaka, Matvieia Tryhubenko, Piotrka Haft-Szatyńskiego, Filipa Knapa, Julka Czarneckiego, Dawida Salskiego, Niko Gocela, Kacpra Łuczyńskiego i Miłosza Karwowskiego!

Cisza nocna nam się przeciągnęła ale teraz wszyscy smacznie już spią 🙂 Dobrej nocy!

CmolasExpress dziś się nie pojawi. Rocznik 2011 nagrał tylko część. Jutro będziemy dogrywać 🙁

10 lipca 2023

11 lipca 2023

12 lipca 2023

13 lipca 2023

Kilka dni temu jednym z zadań uczestników było napisanie scenariusza reklamy (z podziałem na sceny) Football Talents. Roczniki podzielone na kilkuosobowe grupy ciężko pracowały, a kadra miały twardy orzech do zgryzienia aby wybrać tę najlepszą. Otrzymaliśmy kilkanaście prac. Nagrodą miało być nagranie reklamy. I wreszcie po burzliwych naradach jury wybraliśmy ten scenariusz naj! Konkurs wygrali Antek, Emil, Oskar, Marcin i Alan (Jako, że Alan się rozchorował w Jego miejsce do nagrania poproszony został Borys).

Naszym zdaniem pomysł na scenariusz był doskonały w swej prostocie oraz bardzo ciekawy. Gra aktorska również perfekcyjna. O umiejętnościach piłkarskich nie trzeba nawet wspominać. Na planie zdjęciowym spędziliśmy raptem półtorej godziny, drugie tyle w montażowni i efekt mamy gotowy. Jak Wam się podoba ? My jesteśmy dumni z chłopaków z rocznika 2010/11! Brawo WY!

To już ostatni odcinek CmolasExpressu. Niestety też kończymy obóz. Bardzo udany, wesoły i ciekawy. Mamy nadzieję, że dzieci pełne wrażeń wrócą do domów i będą opowiadać bez końca. Pozwólcie im się tylko wyspać, bo zmęczenie wszystkim daje znać o sobie 🙂 Życzymy udanej dalszej części wakacji i dziękujemy za czytanie oraz oglądanie naszych relacji!

Na miejscu w Warszawie powinniśmy być około godziny 14.30. Za pośrednictwem kont na Facebooka i Instagrama będziemy dawać znać jak przebiega podróż.

https://youtu.be/FJ3QopSVKMM

Najbliższe mecze:

Rocznik 2014 – liga
20.06.2024 r. czwartek
g. 19:00 SAS – FT
ul. Maltańska 3, W-wa

Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa