Trwa weekend meczowy (akt.3)

Trwa weekend meczowy. W sobotę rozegraliśmy trzy mecze, z których dwa przegraliśmy, ale za to wygraliśmy pierwszy z nich. Czekamy na efekty jakie przyniesie niedziela 🙂 Wpis będziemy na bieżąco aktualizować.

Gwardia Ladies – FT 2012

Nie ma co ukrywać, że w sobotni poranek oglądaliśmy bardzo słabe widowisko stworzone zarówno przez naszych zawodników jak i rywalki  z Gwardii Ladies. Nasi chłopcy potrafią grać na pewno znacznie lepiej. Tego dnia jednak nie wychodziło nam zbyt wiele. Piłka nas nie słuchała, brakowało nam miejsca, spokoju, precyzji, komunikacji, odpowiedniej agresji i waleczności.

Do tego, często podejmowaliśmy błędne decyzje. Wszystko to, plus anty-piłkarski plan na grę naszych rywalek, złożyło się na jedną wielką kopaninę. Utalentowane dziewczęta nie korzystając ze swoich możliwości, kopały piłkę byle dalej, oddały na naszą bramkę kilka strzałów, z których każdy był z kilkudziesięciu metrów! Na szczęście czujny w bramce był Miłosz Karwowski i nie dał się zaskoczyć ani razu.

Z kolei nasz zespół w ataku był koszmarnie nieporadny. Gdy udało się stworzyć doskonałe sytuacje do strzelenia bramki, to aż trzykrotnie brakowało dołożenia stopy, by piłka znalazła się w pustej już bramce. Mimo to zdobyliśmy dwa gole. Pierwszego w 7 minucie, po najładniejszej akcji meczu, uzyskał silnym strzałem z dystansu Mateusz Banzarewicz. Asystował Szymon Rogoziński. Potężne uderzenie Mateusza poprzedziły trzy podania na jeden kontakt.

Drugiego zdobył Wiktor Morari w 65 minucie po zamieszaniu w polu karnym i asyście Julka Żurka.

Jedynym pozytywem tego spotkania jest fakt, że pomimo słabej gry potrafiliśmy wygrać i jakby nie patrzeć na 4 rozegrane mecze ligowe mamy aż trzy zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Szymon Rogoziński. Wyróżnienie dla Mateusz Banzarewicza (drugi gol w drugim kolejnym meczu)

FT reprezentowali:


FC Lesznowola 2016 – FT 2015

Na koniec weekendu rocznik 2015 pojechał do Nowej Woli by zmierzyć się z tamtejszą FC Lesznowolą. Znów mieliśmy okazję grać na boisku z małymi bramkami w systemie 4+1. Nie jest to nasz ulubiony zestaw, ale mimo to wypadliśmy bardzo dobrze. Nie możemy jednak zapominać, że graliśmy z rocznikiem bardzo dobrym, ale o rok młodszym. 

Od pierwszych minut osiągnęliśmy przewagę i ten stan nie zmienił się przez całe 60 minut. Co prawda na początku mieliśmy ogromne problemy z pokonaniem świetnie dysponowanego bramkarza gospodarzy, ale gdy worek z bramkami się rozwiązał, czyli od drugiej kwarty nastrzelaliśmy ich aż osiemnaście. Straciliśmy cztery, z czego trzy w ostatniej kwarcie.

Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy bardzo starali się realizować założenia i wiele z nich realizowali bardzo dobrze. Nad kilkoma nadal musimy bardzo solidnie pracować. Cieszy odwaga w pojedynkach 1×1. Wiele z nich wygrywaliśmy w ofensywie. W defensywie jest gorzej, pomimo że ostatni mikrocykl właśnie na to poświęciliśmy. Podsumowując, mimo że wygraliśmy wysoko był to wartościowy sprawdzian. W bieżącym sezonie mamy więc już bardzo wysoką porażkę i bardzo wysokie zwycięstwo na swoim koncie. Zobaczymy co przyniesie kolejny weekend 🙂

Najlepszym zawodnikiem wybrany został Sambor Kowalczyk. Brawo!

FT reprezentowali:


Turbo FA – FT 2013

Niedzielne przedpołudnie część rocznika 2013 spędziła na boisku przy ul. Barcelońskiej. Dla większości zawodników występujących podczas tego spotkania w barwach FT był to meczowy debiut. 

Podczas tego spotkania mogliśmy nauczyć się wielu nowych elementów. Mecz był bardzo wyrównany i zarówno jedna jak i druga drużyna miała swoje okazje. Niektóre z nich udało się wykorzystać, przy innych zabrakło zimnej krwi podczas wykończenia akcji. Tego dnia niestety musieliśmy uznać wyższość gospodarzy spotkania.

FT reprezentowali:


FT 2014- KS Wilanów

Mając w pamięci pierwszy mecz z tą drużyną, już przed spotkaniem mieliśmy kilka założeń, które chcieliśmy realizować. Niektóre założenia zrealizowaliśmy z większą skutecznością, inne natomiast sprawiały nam większy problem.

Wraz z biegiem meczu na boisku robiło się więcej przestrzeni, a my byliśmy coraz bardziej chętni na strzelenie jak największej ilości bramek, często zapominając przy tym o realizowaniu przedmeczowych założeń. Ciąg na bramkę i chęć wpisania się na listę strzelców jest jednak rzeczą normalną dla młodych adeptów piłki nożnej, w końcu nie ma lepszego uczucia niż posłanie piłki do bramki przeciwnika podczas weekendowego spotkania.

Najlepszym zawodnikiem spotkania zostaje Franek Kaźmierczak. Wyróżniony zostaje Oliwier Lewiński oraz Maciek Słysz.

FT reprezentowali:


Orlik Mokotów – FT 2013

Druga część rocznika 2013 wybrała się w niedzielę na ul. Chełmską stanąć oko w oko z Mokotowskim Orlikiem. Drużyna, z którą przyszło nam rywalizować już w zeszłym sezonie kilkukrotnie i za każdym razem mecz ten był bardzo emocjonujący.

Nie inaczej było tym razem. Spotkanie bardzo wyrównane, gdzie przez pierwsze dwie kwarty padły tylko dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn. Worek z bramkami, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców, rozwiązał się dopiero podczas trzeciej odsłony tego spotkania. Oprócz powrotu na zwycięską ścieżkę, możemy być również bardzo zadowoleni z realizacji celów ustalonych przed tym spotkaniem.

Najlepszym zawodnikiem meczu zostaje Franek Nowak. Wyróżnieni zostają Nikodem Gocel oraz Marcin Świdnicki.

FT reprezentowali:


Rocznik 2011 zmierzył się w sobotę z drużyną Torpedo Mokotów. Drużyna gości jak zawsze zaprezentowała solidny poziom, a nam się niestety nie udało dostosować poziomem do przeciwnika.

Mecz jak to mecz, czasem się wygrywa, a czasem przegrywa. Niestety to spotkanie w całkowitym rozrachunku przegraliśmy wynikiem aż 1:10, a pretensje moglibyśmy mieć tylko do siebie, bo przegraliśmy nie prezentując na boisku nic… Zdobyliśmy gola po dobrej wrzutce Oskara Waliszczaka z rzutu wolnego, gdzie akcje zamykał Antek Kubicki. Była to tak naprawdę jedna z kilku sytuacji, które mieliśmy do zdobycia gola, ale kilkukrotnie świetnie zachowywał się w bramce goalkeeper Torpedo. W obronie momentami zachowywaliśmy się karygodnie, graliśmy piłki do przeciwnika, nie doskakiwaliśmy do niego i pozwalaliśmy na aż za dużo. Gdybyśmy uniknęli tych prostych błędów, a przy okazji mielibyśmy więcej szczęścia w ofensywie to ten mecz zapewne wyglądałby inaczej. W weekend okazja do rewanżu z Perłą Złotokłos.

Brawa należą się dla Emila Skolimowskiego, który zostaje wybrany zawodnikiem meczu. Ciężko kogoś wyróżnić, gdyż reszta drużyny nie wykazała się cechami wolicjonalnymi zbliżonymi chociażby do Emila.

FT reprezentowali:


Rocznik 2017 wybrał się wczesną niedzielą na turniej. Turniej bez klasyfikacji, gdzie nie liczyliśmy goli czy punktów, a głównie chodziło o dobrą zabawę i strzelanie bramek. Graliśmy 3×3 na jednym, czasem na dwóch, a momentami nawet na trzech boiskach. Nasi zawodnicy rywalizowali z wieloma innymi drużynami. Mecze rozgrywaliśmy na bardzo ładnej murawie na stadionie Hutnika Warszawa 🙂

Były to dla nas niezapomniane przeżycia, mnóstwo drużyn, świetna atmosfera czy speaker, którego dotychczas nie doświadczyliśmy. Przed końcem turnieju zostaliśmy poczęstowani kiełbaskami z grilla. Na sam koniec każdy z zawodników dostał medal i dyplom, brawa dla chłopców!

FT reprezentowali:

Zebranie przed obozem letnim

6 czerwca 2024 o godzinie 18.30 w sali nr 4 zapraszamy na zebranie informacyjne przed obozem letnim w Żelistrzewie.

Obóz letni odbędzie się w dniach 15.07 – 27.07.2024r. Oferta dostępna w ProTrainUp

XII PIKNIK RODZINNY FT

15.06.2024 Sobota
g. 10:00 – 15:00
ul. Hawajska 7, W-wa

Długi weekend czerwcowy 

Dni 30 oraz 31 maja są dnami wolnymi od treningów. Do zajęć wracamy w poniedziałek 3.06

Zamówienia na sprzęt w bieżącym roku szkolnym

Na zamówienia Joma czekamy do:

  • środy 10 kwietnia
  • poniedziałku 6 maja
  • poniedziałku 3 czerwca (ostatnie zamówienie przed obozem)

Prosimy wysyłać je wyłącznie przez SKLEP FT.

Najbliższe mecze:

Rocznik 2011 – liga
21.05.2024 r. wtorek
g. 18:00 Juventus – FT
ul. Sobieskiego 68, W-wa


Rocznik 2013 – liga
25.05.2024 r.sobota
g. 9:15 Orlik Mokotów – FT
ul. Kazimierzowska 58, W-wa


Rocznik 2014 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.10:00 FT – Wilanowskie Wilki
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Rocznik 2011 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.11:00 FT – FC Lesznowola
ul. Baletowa 164, W-wa


Rocznik 2012 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.12:30 TS Gwardia – FT
ul. Gruszczyńskiego 12, W-wa


Rocznik 2013 – liga
26.05.2024r. Niedziela
g.12:30 Junior – FT
ul. Chyliczkowska 17, Piaseczno


Rocznik 2015 – sparing
26.05.2024r. Niedziela
g.15:00 Talent Targówek – FT
ul. Trocka 4, W-wa


Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa