Turniej, liga i sparingi. Działo się w ostatni weekend :) (akt.1)

To był niezwykle intensywny, emocjonujący i wartościowy weekend dla większości naszych zespołów. Roczniki 2012 i 2014 wzięły udział w ogólnopolskim turnieju Rado Resort Cup w Woli Chorzelowskiej w województwie podkarpackim. Roczniki 2010 i 2011 rozgrywały mecze ligowe, a rocznik 2015 spotkanie sparingowe. Bez wątpienia niedziela była lepszym dniem niż sobota.

Rocznik 2010 rozegrał w sobotę mecz z drużyną Real FT. Wymagający przeciwnik postawił nam ciężkie warunki tego dnia.

Pierwsza połowa była pod kontrolą przeciwników. To oni utrzymywali się przy piłce i przeważnie podchodzili pod nasze pole i oddawali strzały z dystansu. Aż cztery razy piłka spotkała się z obramowaniem naszej bramki, a wszyscy na boisku drżeli za każdym razem jak goście oddawali strzał. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy dostaliśmy od gości spóźniony prezent pod choinkę. Kuba Wolak dostał piłkę na 10 metrze od zawodnika Realu i w sytuacji sam na sam zdobył bramkę. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Wiedzieliśmy, że wychodząc na drugą połowę musimy dać z siebie jeszcze więcej. Gdyby przeciwnik zdobył gola to najprawdopodobniej rozwiązałby się worek z bramkami. Wytrzymaliśmy aż… 2 minuty… Przeciwnicy zdobywając wyrównującą bramkę dostali wiatru w skrzydła, wychodziło im co raz więcej, a w nasze pole karne wchodzili często jak do siebie. Goście zdobyli jeszcze jedną bramkę, a my po nawet niezłej pierwszej połowie ponownie musieliśmy uznać wyższość rywali.

Wyróżnieni w tym meczu zostają Krzysiek Komorowski i Oskar Waliszczak, czyli nasi środkowi obrońcy, którzy rozgrywali dobre spotkanie i podejmowali sporo mądrych decyzji.

FT reprezentowali:

  1. Filip Chwesiuk – bramkarz
  2. Kuba Wolak – gol
  3. Krzysiek Komorowski – kapitan
  4. Bartek Majer
  5. Marek Świstak
  6. Oskar Waliszczak
  7. Antek Drózd
  8. Janek Pyzel
  9. Antek Kubicki
  10. Marcin Słysz – bramkarz


Rocznik 2011 w niedzielę rozgrywał mecz z Klubem SNU. Spotkanie, które musieliśmy rozgrywać w formacie 7v7, gdyż tylko tylu zawodników gości pojawiło się przy ul. Baletowej.

Pierwsze minuty pokazały, że to będzie ciężki orzech do zgryzienia. Największym naszym przeciwnikiem tego dnia byliśmy my… my sami przeciwko sobie.. nie ma co się rozdrabniać nad elementami, które nie funkcjonowały tego dnia, gdyż czytelnicy padliby ze zmęczenia, aż tyle tego było…
wszystko zaczęło funkcjonować dopiero na 10 minut przed końcem, gdzie zdołaliśmy wyjść na wyraźne prowadzenie, a przeciwnicy na nasze szczęście w nogach już nie mieli sił.
Żaden argument nie jest w stanie wytłumaczyć naszej słabej dyspozycji tego dnia, a już na pewno nie to, że graliśmy w “siódemkach” w których gramy trzy razy w tygodniu na treningu 🙂

Zawodnikiem meczu zostaje Oskar Waliszczak, wyróżnienie trafia do Emila Skolimowskiego.

FT reprezentowali:

  1. Oskar Waliszczak – dwie asysty
  2. Jasiek Pyzel – gol
  3. Marcin Słysz – bramkarz (kapitan)
  4. Antek Drózd
  5. Hubert Jaśkowiak
  6. Dominik Lipski – gol
  7. Antek Kubicki – dwa gole
  8. Filip Knap – asysta
  9. Emil Skolimowski –  dwa gole i asysta
  10. Wojtek Wróblewski – bramkarz
  11. Maks Łukaszewski
  12. Jasiek Gizowski


 

W niedzielne popołudnie rocznik 2015 rozegrał sparing z drużyna Ks Ursus Warszawa. Mecz składał się z czterech części po 15 minut. 

Pierwszą część zaczęliśmy z wysokiego „C”. Przeciwników praktycznie w ogólnie nie było na naszej połowie. Strzelanie już w drugiej minucie meczu rozpoczął Dawid Salski po dograniu od Wojtka. W piątej minucie do bramki przeciwników znowu strzelił Dawid. Minutę później gola trafił Sambor Kowalczyk po podaniu od Dallana McCabe. Niecałą minutę później znowu do bramki trafił Sambor tym razem po podaniu od Antka Machnio. W 9 minucie do bramki przeciwników trafił sam Antek po podaniu od Wojtka Poławskego. Cztery minuty przed końcem pierwszej części do bramki trafił Dallan bezpośrednio z rzutu wolnego i tym samym ustalił wynik pierwszej części na 6:0 dla FT. 

Na początku drugiej części zabrakło nam skupienia takiego jak mieliśmy w poprzedniej części, co skutkowało stratą bramki już w drugiej minucie. Na szczęście obudziliśmy się i do bramki trafił w 5 minucie Dawid, a w 7 Dallan. Już niecałą minutę później Dallan popisał się kolejnym dobrym strzałem, który  tym razem trafił w słupek, ale to właśnie Dallan dobiegł jako pierwszy do piłki i podał ją do wbiegającego Mikołaja Błaszczyka, który trafił bramkę. W 9 minucie bramkę trafił Antek. Dwie minuty przed końcem to przeciwnicy trafili nam bramkę. W ostatniej minucie w polu karnym został sfaulowany Dawid, który podszedł do „jedenastki” i ustalił wynik drugiej części na 5:2 dla FT. 

Trzecia część była najbardziej wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. 

Czwarta część zaczęła się od gola przeciwników już w pierwszej minucie. Na nasza pierwszą bramkę w tej części musieliśmy czekać do 7 minuty w której to Dallan popisał się pięknym strzałem zza pola karnego. W 12 minucie po podaniu od Antka Dallan trafił do bramki przeciwników. Minute później pięknego gola zdobył Adam Wandor. W ostatniej minucie to przeciwnicy zdobyli bramkę, ale to Dawid ustalił wynik całego spotkania na 15:4 dla FT, po podaniu od Dallana.

Najlepszymi zawodnikami zostają Wojtek Poławski, Dallan McCabe i Dawid Salski. Wyróżnienie dla Smabora Kowalczyka i Antka Machnio. 

FT reprezentowali: 

 1. Mikołaj Błaszczyk – 1 gol
 2. Michał Dzidowski
 3. Miłosz Hołownicki – Tumanow – bramkarz w 1 i 4 części 
 4. Sambor Kowalczyk – 2 gole
 5. Antek Machnio – 2 gole, 2 asysty
 6. Dallan McCabe – 4 gole, 3 asysty 
 7. Wojtek Poławski – 2 asysty 
 8. Dawid Salski – bramkarz w 3 części, 5 goli
 9. Adam Wandor – 1 gol
 10. Kajtek Zajączkowski – bramkarz w 2 części

O pozostałych meczach napiszemy niebawem…

Najbliższe mecze:

Rocznik 2014 – liga
20.06.2024 r. czwartek
g. 19:00 SAS – FT
ul. Maltańska 3, W-wa

Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa