Udany debiut ligowy r.2012

Rocznik 2012 w sobotę 28 sierpnia, w samo południe zadebiutował w rozgrywkach ligowych. Naszym przeciwnikiem był dziewczęcy zespół Gwardii. Zgodnie z przepisami zespoły dziewczęce mogą występować z młodszymi o dwa lata chłopcami, a że w naszej drużynie nie brakowało zawodników z rocznika 2013, a nawet 2014 to różnica fizyczna była ogromna. Na szczęście jednak młodzi piłkarze FT nie przestraszyli się starszych koleżanek i z pełnym zaangażowaniem podeszli do meczu.

Od pierwszych minut staraliśmy się budować akcje złożone z wielu krótkich podań po trawie. Nie brakowało odważnych popisów indywidualnych, strzałów i ciekawych pomysłów. Przede wszystkim, co bardzo cieszy,  z naszych zawodników biła pewność siebie.

Już w 5 minucie wyszliśmy na prowadzenie po rzucie karnym, którego na bramkę zamienił Adaś Haft- Szatyński. Szybko zdobyte prowadzenie zawsze ułatwia grę, ale nie chcieliśmy na tym poprzestać. Problemem było jednak stworzenie dogodnej okazji, bo rywalki skupione na obronie nie pozostawiały nam wiele swobody. Gdy dochodziliśmy już do strzałów to między słupkami świetnie radziła sobie rosła bramkarka. Akcje FT nie robiły na niej wrażenia 🙂

Pomysł jak ją pokonać znalazł Sergiusz Kęsik. Po podaniu Andrzeja Tokarskiego, uderzył, ale po chwili piłka do niego wróciła. Poprawka lewą nogą była już skuteczna i mogliśmy cieszyć się z drugiej bramki w 12 minucie.

Druga kwarta była bardzo podobna do pierwszej. Uważnie rozgrywaliśmy piłkę, próbowaliśmy atakować i lewą i prawą stroną, a akcje rywalek umiejętnie przerywaliśmy by nasi bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy. Najgroźniejsze były dalekie wykopy dziewcząt, jednak i z nimi potrafiliśmy sobie poradzić.

Ciężej nam za to było przebić się przez zwartą obronę oraz wspomnianą bramkarkę Gwardii, stąd druga kwarta skończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy ciekawe, zacięte widowisko. Było wiele emocji, bo chłopcy zdawali sobie sprawę, że dwubramkowe prowadzenie to mała zaliczka. Dążyliśmy do zdobycia trzeciej bramki ale ani Stasiowi Malikowi, ani Adasiowi Haft-Szatyńskiemu, czy też braciom Sobolewskim sztuka ta się wciąż nie udawała. Wydawało się, że trzeci kwadrans również zakończy się bez goli, ale w 43 minucie z pomocą przyszedł ponownie Sergiusz Kęsik wykorzystując kolejne podanie Andrzeja Tokarskiego.

W ostatniej kwarcie nasza gra okazała się najbardziej skuteczna, bo trafiliśmy aż trzy razy. Dwukrotnie trafił kapitan FT w tym spotkaniu, Kuba Komorowski. Najpierw zbiegł z prawej strony do środka i płaskim strzałem zaskoczył gospodarzy (trzecia asysta Andrzeja Tokarskiego !!!), a w 57 minucie przepięknie uderzył w samo okienko z dystansu po podaniu Adama Haft- Szatyńskiego z rzutu rożnego.

Wynik meczu ustalił najmłodszy uczestnik spotkania czyli Mikołaj Sobolewski. Prawym skrzydłem w 60 minucie meczu popędził Kuba Woda, dośrodkował, piłka spadła na głowę Mikołaja, który przy przypadkowej pomocy jednej z dziewcząt skierował futbolówkę do bramki Gwardii.

Niedługo później Sędzia zakończył mecz, a my mogliśmy cieszyć się z pierwszego zwycięstwa ligowego.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Kuba Komorowski. Wyróżnienia trafiają do Andrzeja Tokarskiego i Sergiusza Kęsika. Gratulujemy!

FT reprezentowali:

  1. Bartek Miszczenko bramkarz w I i III kwarcie
  2. Ignacy Kozłowski, bramkarz w II i IV kwarcie
  3. Maciek Wierzbicki
  4. Andrzej Tokarski – 3 asysty
  5. Julek Sobolewski
  6. Mikołaj Sobolewski -1 gol
  7. Kuba Komorowski – 2 gole
  8. Sergiusz Kęsik -2 gole
  9. Staś Malik
  10. Adaś Haft-Szatyński -1 gol i 1 asysta
  11. Julek Żurek
  12. Kuba Woda – 1 asysta
  13. Stefan Słoniewski

Bardzo dziękujemy kibicom za fantastyczny doping i miłą atmosferę podczas całego spotkania! 🙂

Powyższe zdjęcia zamieszczone w relacji pochodzą od Taty Sergiusza, któremu również bardzo dziękujemy! 🙂

Zamówienie Joma:

Prosimy o składanie zamówień na sprzęt JOMA do dnia 30.05 br. Będzie to ostatnie zamówienie zrealizowane w tym roku szkolnym, a co za tym idzie przed obozem.

Zamówienia prosimy składać wyłącznie przez SKLEP FT

Dziękujemy!

PIKNIK RODZINNY:

Z przyjemnością informujemy, że Piknik Rodzinny Football Talents odbędzie się w niedzielę 18.06.2023r. w godzinach 10.00 – 15.00 na boisku przy ul. Hawajskiej 7.

Zapraszamy wszystkich zawodników wraz z rodzinami 🙂

O szczegółach poinformujemy niebawem

Najbliższe mecze:

Rocznik 2017 – Turniej
03.06.2023r. Sobota
g. 10.00 Festiwal Gier
ul. 1 Sierpnia, W-wa


Rocznik 2013 – Liga
04.06.2023r. Niedziela
g. 9.00 FT – Klub SNU
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Rocznik 2012 – Liga
04.06.2023r. Niedziela
g. 10.45 FT – WBS
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Rocznik 2014 – Sparing 
04.06.2023r. Niedziela
g. 12.00 Start Otwock – FT
ul. Sportowa 1, Otwock


Rocznik 2011 – Liga
04.06.2023r. Niedziela
g.16.00 Irzyk – FT
ul. Zachodnia 2, Zielonki-Parcela


Rocznik 2010 – Liga
04.06.2023r. Niedziela
g. 13.30 FT – UKS Iwiczna
ul. Szkolna 6, Lesznowola


Nabór do rocznika 2017/18

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2022 otworzyliśmy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2017/18. Pierwszy trening odbył się w dniu 6 września o godzinie 17.30 na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Nabór trwa przez cały rok

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne treningi próbne!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2010 – 2018.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa