Udany debiut ligowy r.2012

Rocznik 2012 w sobotę 28 sierpnia, w samo południe zadebiutował w rozgrywkach ligowych. Naszym przeciwnikiem był dziewczęcy zespół Gwardii. Zgodnie z przepisami zespoły dziewczęce mogą występować z młodszymi o dwa lata chłopcami, a że w naszej drużynie nie brakowało zawodników z rocznika 2013, a nawet 2014 to różnica fizyczna była ogromna. Na szczęście jednak młodzi piłkarze FT nie przestraszyli się starszych koleżanek i z pełnym zaangażowaniem podeszli do meczu.

Od pierwszych minut staraliśmy się budować akcje złożone z wielu krótkich podań po trawie. Nie brakowało odważnych popisów indywidualnych, strzałów i ciekawych pomysłów. Przede wszystkim, co bardzo cieszy,  z naszych zawodników biła pewność siebie.

Już w 5 minucie wyszliśmy na prowadzenie po rzucie karnym, którego na bramkę zamienił Adaś Haft- Szatyński. Szybko zdobyte prowadzenie zawsze ułatwia grę, ale nie chcieliśmy na tym poprzestać. Problemem było jednak stworzenie dogodnej okazji, bo rywalki skupione na obronie nie pozostawiały nam wiele swobody. Gdy dochodziliśmy już do strzałów to między słupkami świetnie radziła sobie rosła bramkarka. Akcje FT nie robiły na niej wrażenia 🙂

Pomysł jak ją pokonać znalazł Sergiusz Kęsik. Po podaniu Andrzeja Tokarskiego, uderzył, ale po chwili piłka do niego wróciła. Poprawka lewą nogą była już skuteczna i mogliśmy cieszyć się z drugiej bramki w 12 minucie.

Druga kwarta była bardzo podobna do pierwszej. Uważnie rozgrywaliśmy piłkę, próbowaliśmy atakować i lewą i prawą stroną, a akcje rywalek umiejętnie przerywaliśmy by nasi bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy. Najgroźniejsze były dalekie wykopy dziewcząt, jednak i z nimi potrafiliśmy sobie poradzić.

Ciężej nam za to było przebić się przez zwartą obronę oraz wspomnianą bramkarkę Gwardii, stąd druga kwarta skończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy ciekawe, zacięte widowisko. Było wiele emocji, bo chłopcy zdawali sobie sprawę, że dwubramkowe prowadzenie to mała zaliczka. Dążyliśmy do zdobycia trzeciej bramki ale ani Stasiowi Malikowi, ani Adasiowi Haft-Szatyńskiemu, czy też braciom Sobolewskim sztuka ta się wciąż nie udawała. Wydawało się, że trzeci kwadrans również zakończy się bez goli, ale w 43 minucie z pomocą przyszedł ponownie Sergiusz Kęsik wykorzystując kolejne podanie Andrzeja Tokarskiego.

W ostatniej kwarcie nasza gra okazała się najbardziej skuteczna, bo trafiliśmy aż trzy razy. Dwukrotnie trafił kapitan FT w tym spotkaniu, Kuba Komorowski. Najpierw zbiegł z prawej strony do środka i płaskim strzałem zaskoczył gospodarzy (trzecia asysta Andrzeja Tokarskiego !!!), a w 57 minucie przepięknie uderzył w samo okienko z dystansu po podaniu Adama Haft- Szatyńskiego z rzutu rożnego.

Wynik meczu ustalił najmłodszy uczestnik spotkania czyli Mikołaj Sobolewski. Prawym skrzydłem w 60 minucie meczu popędził Kuba Woda, dośrodkował, piłka spadła na głowę Mikołaja, który przy przypadkowej pomocy jednej z dziewcząt skierował futbolówkę do bramki Gwardii.

Niedługo później Sędzia zakończył mecz, a my mogliśmy cieszyć się z pierwszego zwycięstwa ligowego.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Kuba Komorowski. Wyróżnienia trafiają do Andrzeja Tokarskiego i Sergiusza Kęsika. Gratulujemy!

FT reprezentowali:

  1. Bartek Miszczenko bramkarz w I i III kwarcie
  2. Ignacy Kozłowski, bramkarz w II i IV kwarcie
  3. Maciek Wierzbicki
  4. Andrzej Tokarski – 3 asysty
  5. Julek Sobolewski
  6. Mikołaj Sobolewski -1 gol
  7. Kuba Komorowski – 2 gole
  8. Sergiusz Kęsik -2 gole
  9. Staś Malik
  10. Adaś Haft-Szatyński -1 gol i 1 asysta
  11. Julek Żurek
  12. Kuba Woda – 1 asysta
  13. Stefan Słoniewski

Bardzo dziękujemy kibicom za fantastyczny doping i miłą atmosferę podczas całego spotkania! 🙂

Powyższe zdjęcia zamieszczone w relacji pochodzą od Taty Sergiusza, któremu również bardzo dziękujemy! 🙂

Zebranie obozowe Barcelona 2023

Rodziców uczestników obozu w Hiszpanii zapraszamy na zebranie informacyjne, które odbędzie się w czwartek 19 stycznia o godzinie 17.30 w Liceum przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2, w sali nr 138.

Jednocześnie bardzo prosimy o pilne przesłanie numeru dokumentu (paszportu/dowodu osobistego) wszystkich uczestników, mailowo na adres filip@ftschool.pl

(Musi to być numer dokumentu, który uczestnik będzie miał ze sobą w Hiszpanii)

Najbliższe Mecze :


Rocznik 2014 – Sparing
28.01.2023r. Sobota
g. 11.00 FT – ATP
ul. Lokajskiego 3, W -wa


Rocznik 2013 – Sparing
28.01.2023r. Sobota
g. 13.00 FT – SRS Zamienie
ul. Lokajskiego 3, W -wa


Ostatnia rata :

Przypominamy, że do 10 stycznia 2023 należy opłacić ostatnią ratę za wyjazd zmowy do Hiszpanii. Prosimy o terminowe wpłaty. Niebawem podamy termin zebrania organizacyjnego, które planujemy w okolicach trzeciego tygodnia stycznia.

Jednocześnie prosimy zadbać o WAŻNE dowody osobiste lub paszporty uczestników wyjazdu aby uniknąć przykrych niespodzianek 🙂

Obóz Lato 2023

Informujemy, że obóz letni odbędzie się w terminie 1.07 – 14.07.2023 roku.

Półkolonie Zima 2023

Informujemy, że półkolonie przeznaczone dla roczników 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 odbędą się w terminie 20.02 – 24.02.2023r.
(poniedziałek – piątek – II tydzień ferii). Zapraszamy również dzieci z poza Football Talents

Nabór do rocznika 2017/18

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2022 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2017/18. Pierwszy trening odbędzie się w dniu 6 września o godzinie 17.30 na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne treningi próbne!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2010 – 2018.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa