Wtorkowy sukces r.2012

Rocznik 2012 we wtorkowy wieczór pojechał na Wilanów by zmierzyć się z Akademią Juventusu. Był to drugi, zacznie trudniejszy, mecz ligowy tego rocznika. Mimo wysoko zawieszonej przez gospodarzy poprzeczki udało nam się wygrać i nieźle zaprezentować w całym spotkaniu.

Pomimo zwycięstwa widoczne były mankamenty w naszej grze i pole do pracy w kolejnych tygodniach. Rywal stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, trzy z nich wykorzystał, a dwa razy dopisało nam szczęście gdy piłka odbijała się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Gniewka Sękowskiego i Bartka Miszczenko.

W naszych szeregach zawodziła skuteczność. Mieliśmy wiele okazji na zdobywanie bramek, ale po pierwsze dobrze radził sobie bramkarz Juve, a po drugie czasem graliśmy zbyt egoistycznie, a czasem brakowało pomysłu na wykończenie akcji.

Już w 3 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Nieco przypadkowe odbicie piłki, zamieszanie i Gniewko musiał wyciągać piłkę z siatki. Jak najszybciej chcieliśmy odrobić straty, ale wcale nie było to takie proste. Ponadto uważać musieliśmy na kolejne akcji gospodarzy, którym dowodził utalentowany napastnik. Nim fenomenalnie zajął się Kuba Woda, a do wyrównania doprowadził Szymon Rogoziński wykorzystując podanie naszego kapitana w tym spotkaniu, Adama Haft-Szatyńskiego. Po pierwszym kwadransie był więc remis 1:1.

Po drugim wygrywaliśmy 2;1 za sprawą akcji pary naszych dopiero co wprowadzonych na boisko napastników. Konrad Satro podawał a Staś Malik dopełnił formalności przed pustą już bramką rywala. Ta część meczu wyraźnie należała do FT, ale wspomniany brak skuteczności nie pozwolił na podwyższenie prowadzenia.

To zemściło się w kwarcie numer 3, kiedy to Juventus wyrównał w 41 minucie meczu. Zagapiliśmy się tylko na moment, ale to wystarczyło by groźni gospodarze doprowadzili do remisu.

Losy ważyły się aż do ostatniej odsłony spotkania. Na nią wyszliśmy bardzo zmotywowani, z wiarą w końcowy sukces. I już pierwsza akcja dała nam ponowne prowadzenie. Do bramki trafił Sergiusz Kęsik a drugą asystę zanotował Adam Haft- Szatyński. Poszliśmy za ciosem, bo już 49 minucie rewelacyjną akcję indywidualną przeprowadził Kuba Woda. Przejął piłkę w środkowej strefie boiska, minął kilku rywali a gdy wpadł w pole karne huknął pod poprzeczkę nad bezradnym bramkarzem ‘Bianco-Neri’ 🙂

Na tym jednak nie poprzestaliśmy. W 53 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kuba Komorowski po podaniu Wojtka Woźniaka. Piłka po drodze trafiła w jednego z obrońców, delikatnie zmienił tor lotu co zmyliło bramkarza gospodarzym, i zatrzepotała w siatce ku ogromnej radości naszych zawodników i kibiców 🙂

Rywale jednak nie złożyli broni i odpowiedzieli wspomnianym trafieniem w poprzeczkę i golem w 57 minucie spotkania, czym ustalili wynik meczu na 5:3 dla FT.

Zawodnikiem meczu wybieramy Kubę Wodę, który był po prostu wszędzie a poziom swojej gry wywindował tak wysoko, że zasłużył na najwyższą możliwą ocenę. W dodatku swój występ przypieczętował przepiękną bramką. Warto jednak dodać, że koledzy z zespołu również zasłużyli na słowa uznania, bo znów na zwycięstwo zapracował cały zespół (co widać choćby w statystykach). Wyróżnienie trafia do Kuby Komorowskiego. Gratulujemy!

FT reprezentowali:

  1. Gniewko Sękowski , bramkarz
  2. Bartek Miszczenko, bramkarz
  3. Adam Haft- Szatyński, kapitan – 2 asysty
  4. Kuba Woda – 1 gol
  5. Kuba Komorowski – 1 gol
  6. Sergiusz Kęsik  – 1 gol
  7. Wojtek Woźniak – 1 asysta
  8. Szymon Rogoziński -1 gol
  9. Konrad Satro – 1 asysta
  10. Staś Malik – 1 gol
  11. Stefan Słoniewski

Zamówienia na sprzęt w bieżącym roku szkolnym

Na zamówienia Joma czekamy do:

 • środy 10 kwietnia
 • poniedziałku 6 maja
 • poniedziałku 3 czerwca (ostatnie zamówienie przed obozem)

Prosimy wysyłać je wyłącznie przez SKLEP FT.

Długi weekend majowy

Dni 1.05-5.05 są dniami wolnymi od treningów. Do zajęć wracamy w poniedziałek 6.05

Przekaż 1,5% podatku dla Football Talents

Nr KRS: 0000270261

Cel szczegółowy: Football Talents Warszawa 17882

Obóz letni

Obóz letni odbędzie się w dniach 15.07 – 27.07.2024r. Oferta dostępna w ProTrainUp

Najbliższe mecze:

Rocznik 2012- liga
25.04.2024 Czwartek
g.18:00 FT -WBS
ul. Baletowa 164, W-wa


Rocznik 2014- liga
27.04.2024 Sobota
g.10:00 FT – KS Wilanów
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Rocznik 2015 – sparing
27.04.2024 Sobota
g.10:30 Orzeł Baniocha – FT
ul. Szkolna 1, Baniocha


Rocznik 2013- liga
270.04.2024 Sobota
g.12:00 FT – Jedność Żabieniec
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa