Wtorkowy sukces r.2012

Rocznik 2012 we wtorkowy wieczór pojechał na Wilanów by zmierzyć się z Akademią Juventusu. Był to drugi, zacznie trudniejszy, mecz ligowy tego rocznika. Mimo wysoko zawieszonej przez gospodarzy poprzeczki udało nam się wygrać i nieźle zaprezentować w całym spotkaniu.

Pomimo zwycięstwa widoczne były mankamenty w naszej grze i pole do pracy w kolejnych tygodniach. Rywal stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, trzy z nich wykorzystał, a dwa razy dopisało nam szczęście gdy piłka odbijała się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Gniewka Sękowskiego i Bartka Miszczenko.

W naszych szeregach zawodziła skuteczność. Mieliśmy wiele okazji na zdobywanie bramek, ale po pierwsze dobrze radził sobie bramkarz Juve, a po drugie czasem graliśmy zbyt egoistycznie, a czasem brakowało pomysłu na wykończenie akcji.

Już w 3 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Nieco przypadkowe odbicie piłki, zamieszanie i Gniewko musiał wyciągać piłkę z siatki. Jak najszybciej chcieliśmy odrobić straty, ale wcale nie było to takie proste. Ponadto uważać musieliśmy na kolejne akcji gospodarzy, którym dowodził utalentowany napastnik. Nim fenomenalnie zajął się Kuba Woda, a do wyrównania doprowadził Szymon Rogoziński wykorzystując podanie naszego kapitana w tym spotkaniu, Adama Haft-Szatyńskiego. Po pierwszym kwadransie był więc remis 1:1.

Po drugim wygrywaliśmy 2;1 za sprawą akcji pary naszych dopiero co wprowadzonych na boisko napastników. Konrad Satro podawał a Staś Malik dopełnił formalności przed pustą już bramką rywala. Ta część meczu wyraźnie należała do FT, ale wspomniany brak skuteczności nie pozwolił na podwyższenie prowadzenia.

To zemściło się w kwarcie numer 3, kiedy to Juventus wyrównał w 41 minucie meczu. Zagapiliśmy się tylko na moment, ale to wystarczyło by groźni gospodarze doprowadzili do remisu.

Losy ważyły się aż do ostatniej odsłony spotkania. Na nią wyszliśmy bardzo zmotywowani, z wiarą w końcowy sukces. I już pierwsza akcja dała nam ponowne prowadzenie. Do bramki trafił Sergiusz Kęsik a drugą asystę zanotował Adam Haft- Szatyński. Poszliśmy za ciosem, bo już 49 minucie rewelacyjną akcję indywidualną przeprowadził Kuba Woda. Przejął piłkę w środkowej strefie boiska, minął kilku rywali a gdy wpadł w pole karne huknął pod poprzeczkę nad bezradnym bramkarzem ‘Bianco-Neri’ 🙂

Na tym jednak nie poprzestaliśmy. W 53 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kuba Komorowski po podaniu Wojtka Woźniaka. Piłka po drodze trafiła w jednego z obrońców, delikatnie zmienił tor lotu co zmyliło bramkarza gospodarzym, i zatrzepotała w siatce ku ogromnej radości naszych zawodników i kibiców 🙂

Rywale jednak nie złożyli broni i odpowiedzieli wspomnianym trafieniem w poprzeczkę i golem w 57 minucie spotkania, czym ustalili wynik meczu na 5:3 dla FT.

Zawodnikiem meczu wybieramy Kubę Wodę, który był po prostu wszędzie a poziom swojej gry wywindował tak wysoko, że zasłużył na najwyższą możliwą ocenę. W dodatku swój występ przypieczętował przepiękną bramką. Warto jednak dodać, że koledzy z zespołu również zasłużyli na słowa uznania, bo znów na zwycięstwo zapracował cały zespół (co widać choćby w statystykach). Wyróżnienie trafia do Kuby Komorowskiego. Gratulujemy!

FT reprezentowali:

  1. Gniewko Sękowski , bramkarz
  2. Bartek Miszczenko, bramkarz
  3. Adam Haft- Szatyński, kapitan – 2 asysty
  4. Kuba Woda – 1 gol
  5. Kuba Komorowski – 1 gol
  6. Sergiusz Kęsik  – 1 gol
  7. Wojtek Woźniak – 1 asysta
  8. Szymon Rogoziński -1 gol
  9. Konrad Satro – 1 asysta
  10. Staś Malik – 1 gol
  11. Stefan Słoniewski

Najbliższe Mecze :


Rocznik 2011 – Sparing
26.03.2023r. Niedziela
g. 10.00 Zwar – FT
ul. Pożaryskiego 10, W-wa


Obóz Lato 2023

Informujemy, że obóz letni odbędzie się w terminie 1.07 – 14.07.2023 roku.

Nabór do rocznika 2017/18

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2022 otworzyliśmy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2017/18. Pierwszy trening odbył się w dniu 6 września o godzinie 17.30 na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Nabór trwa przez cały rok

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne treningi próbne!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2010 – 2018.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa