Wygraliśmy z Legią

Jedyne spotkanie do jakiego doszło w miniony weekend rozgrywane było w samym sercu stolicy, czyli przy Łazienkowskiej 3. Rocznik 2010 gościł tam po raz drugi w ciągu ostatniego miesiąca i ponownie wyszedł z tej potyczki zwycięsko.

Mimo, że miejscem meczu ponownie było boczne boisko Legii, to na przeciw nam stanęła kompletnie inna, znacznie mocniejsza drużyna, Legii Soccer School. Spotkanie nie było więc tak łatwe jak poprzednie, a my musieliśmy się wspiąć na wyżyny swoich możliwości, aby osiągnąć postawiony sobie cel. Mecz głównie w pierwszych minutach toczył się na naszej połowie, mieliśmy problemy z wyjściem z niej, a o sytuacjach bramkowych nie było mowy. Przeciwnicy dobrze grali wysokim pressingiem, a my jedyne co potrafiliśmy zrobić to oddalić zagrożenie i wybić futbolówkę na połowę przeciwnika.

Dopiero po jakimś czasie złapaliśmy “flow” i udawało nam się piłkę rozgrywać. Mimo, że zaczęliśmy grać na jakimś poziomie to bramki dalej nie padały 🙁 Wtedy z pomocą przyszedł Mati Gracz, który w odstępie 10 minut zdobył 3 gole, a wszystkie strzelił odbierając wcześniej piłkę środkowemu obrońcy drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zaczęliśmy od straty bramki po około 15 sekundach, czyli nic nowego 🙂 Wyszliśmy na drugą połowę nieskoncentrowani, a pod naszymi nogami zaczęło się palić. Więcej nerwów, strat, pozwalaliśmy sobie wchodzić środkiem i oddawać strzały na naszą bramkę. Mieliśmy mnóstwo szczęścia, bo mogliśmy po kilku minutach od rozpoczęcia drugiej połowy stracić to nad czym wcześniej pracowaliśmy. Po kilku roszadach w składzie i uspokojeniu gry to my kontrowaliśmy mecz i udało nam się zdobyć dwie bramki. Obydwie zdobył nie kto inny jak Mati Gracz, a asystowali mu Olek Jędrysiak przy jednej i Krzyś Komorowski przy drugiej.

Podsumowując, błędów popełniliśmy sporo, lecz tylko jeden był kosztowny. Dobrze kontrolowaliśmy grę i widać spory progres w naszych poczynaniach, począwszy od bramki, a kończąc na ofensywie.

Zawodnikiem meczu zostaje Mateusz Gracz, zdobywca wszystkich bramek dla naszej drużyny!

Barwy FT reprezentowali:

 1. Igor Elwartowski
 2. Igor Makowski
 3. Mateusz Gracz – 5 goli
 4. Michał Jaroszewicz – bramkarz
 5. Bartek Majer
 6. Krzysiek Komorowski – asysta
 7. Wojtek Fimowicz
 8. Sebastian Klotz
 9. Borys Małecki
 10. Marek Świstak
 11. Tomek Salski
 12. Olek Jędrysiak – asysta

Po meczu rozegraliśmy jeszcze “gierkę” między sobą, gdzie grali “biali” na “termiki” 🙂
Z tego starcia zwycięsko wyszły termiki wygrywając 2:1, a gole dla nich zdobyli Tomek Salski i Marek Świstak, honorowe trafienie dla białych zaliczył Olek Jędrysiak, który pięknie uderzył i ściągnął “pajęczynę” z bramki 🙂

Nie mogło oczywiście też zabraknąć serii rzutów karnych. Tam z kolei wygrali biali 🙂

Zebranie obozowe Barcelona 2023

Rodziców uczestników obozu w Hiszpanii zapraszamy na zebranie informacyjne, które odbędzie się w czwartek 19 stycznia o godzinie 17.30 w Liceum przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2, w sali nr 138.

Jednocześnie bardzo prosimy o pilne przesłanie numeru dokumentu (paszportu/dowodu osobistego) wszystkich uczestników, mailowo na adres filip@ftschool.pl

(Musi to być numer dokumentu, który uczestnik będzie miał ze sobą w Hiszpanii)

Najbliższe Mecze :


Rocznik 2014 – Sparing
28.01.2023r. Sobota
g. 11.00 FT – ATP
ul. Lokajskiego 3, W -wa


Rocznik 2013 – Sparing
28.01.2023r. Sobota
g. 13.00 FT – SRS Zamienie
ul. Lokajskiego 3, W -wa


Ostatnia rata :

Przypominamy, że do 10 stycznia 2023 należy opłacić ostatnią ratę za wyjazd zmowy do Hiszpanii. Prosimy o terminowe wpłaty. Niebawem podamy termin zebrania organizacyjnego, które planujemy w okolicach trzeciego tygodnia stycznia.

Jednocześnie prosimy zadbać o WAŻNE dowody osobiste lub paszporty uczestników wyjazdu aby uniknąć przykrych niespodzianek 🙂

Obóz Lato 2023

Informujemy, że obóz letni odbędzie się w terminie 1.07 – 14.07.2023 roku.

Półkolonie Zima 2023

Informujemy, że półkolonie przeznaczone dla roczników 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017 odbędą się w terminie 20.02 – 24.02.2023r.
(poniedziałek – piątek – II tydzień ferii). Zapraszamy również dzieci z poza Football Talents

Nabór do rocznika 2017/18

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2022 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2017/18. Pierwszy trening odbędzie się w dniu 6 września o godzinie 17.30 na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatne treningi próbne!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2010 – 2018.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa