Wznowimy treningi 18.05

W dniu dzisiejszym Prezydent Trzaskowski ogłosił, że od czwartku 14.05 obiekty sportowe na świeżym powietrzu zostaną otwarte. Niestety na ten moment nie podane zostały szczegółowe zasady, którymi m.st. uzupełnić zamierza rozporządzenie rządowe z dnia 2.05.2020r.

Jak powiedział Prezydent zasady te zostały przesłane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który wedle życzenia władz Warszawy ma zaakceptować je do dnia 13.05. To pozwoli na otwarcie obiektów od dnia 14.05.

W związku z tym, że szkółka aby rozpocząć treningi musi odpowiednio przygotować się od strony bezpieczeństwa oraz wraz ze szkołami dopełnić formalności związanych z wynajmem boisk (dopóki nie będziemy znać szczegółowych zasad, nie możemy złożyć podań z precyzyjnie podanym czasem wynajmu) nie widzimy realnej szansy na start zajęć w dniu 14.05, o ile w ogóle szkoły będą gotowe by 14.05 boiska faktycznie otworzyć. Z naszych źródeł wynika, że wcale tego robić nie będą musiały … dopóki nie będą gotowe. A nawet jeśli wszystkie powyższe niewiadome zostałyby dopełnione, mamy świadomość, że konieczne jest powiadomienie rodziców naszych zawodników z sensownym wyprzedzeniem.

Podsumowując powyższe, treningi wznowimy w poniedziałek 18.05. Głęboko wierzymy, że to termin, który pozwoli nam oraz szkołom odpowiednio się do wszystkich zapisów przygotować i zapewnić bezpieczeństwo naszym zawodnikom.

Z naszej strony zakupiliśmy już środki dezynfekujące do rąk oraz do sprzętu sportowego, którymi będziemy się posługiwać podczas zajęć. Gdy tylko poznamy szczegółowe zasady umożliwiające prowadzenie zajęć, opublikujemy podział na grupy wraz ze grafikiem.