Zwycięski turniej, zwycięskie i przegrane mecze (akt.3)

Historyczne zwycięstwo rocznika 2015/16, pierwsze miejsce na turnieju rocznika 2015, udany rewanż rocznika 2013, świetny, mimo że przegrany mecz rocznika 2014 i porażka rocznika 2011. Przed nami jeszcze poniedziałkowy mecz rocznika 2013. Tak w telegraficznym skrócie wyglądał nasz weekend 🙂

Jedność Żabieniec – FT 2011, Jeziorki Prażmów – FT 2011

Rocznik 2011 zagrał w czwartek zaległy mecz z drużyną Jedności Żabieniec. W meczu zagraliśmy dobre 15 minut z całych 80, dlatego nie mieliśmy co liczyć na pozytywny rezultat. Jeden strzał w pierwszych 40 minutach i zero fauli tylko pokazywały, że nasze głowy zostały w szatni. W drugiej połowie było już nieco lepiej, zdobyliśmy dwa gole mając przy nich trochę szczęścia, ale niestety dalej zdarzało nam się popełniać głupie błędy, które prowadziły do utraty kolejnych bramek.

Najlepszymi naszymi zawodnikami byli obaj bramkarze, a więc można wywnioskować, że nie był to dobry mecz całej drużyny, skoro bramkarza na boisku mamy jednego, a zawodników w polu mamy ośmiu…

Zawodnikiem meczu zostaje Wojtek Wróblewski, a na wyróżnienie zasługuje Marcin Słysz.  Gdyby nie nasi bramkarze to ten mecz skończyłby się dużo wyższą przegraną.

Rocznik 2011 kończył sezon meczem w Prażmowie z Jeziorką. Nasi zawodnicy byli już duchem na wakacjach i zagrali podobnie jak dwa dni wcześniej. Zaprezentowaliśmy się mizernie, bardziej chcieliśmy sędziować niż sami grać w piłkę czego efektem była porażka 0:3. Przeciwnicy w większości rok młodsi chętnie wchodzili w pojedynki 1 na 1, używali swoich rąk do tego do czego są potrzebne w piłce nożnej, czyli przeszkadzania przeciwnikowi, przestawiania go czy wygrywania pozycji, a czasem nawet po to, żeby pociągnąć za koszulkę czy spodenki. U nas niestety tego nie widać nawet na horyzoncie… Póki co czeka nas kilka tygodni odpoczynku od meczów, odpoczynku który z pewnością nam się przyda 🙂

Zawodnikiem meczu zostaje Emil Skolimowski


FT 2014 – AP Green

Szykując się do tego spotkania wszyscy wiedzieliśmy, że przed nami trudne zadanie. Pierwszy mecz z AP Green pokazał nam, że drużyna ta jest poza naszym zasięgiem. W zawodnikach FT jednak jest jedna bardzo ważna rzecz, która była bardzo widoczna tego dnia na boisku – chęć nauki i zdobywania nowych umiejętności podczas każdego wyjścia na boisko. 

Tego dnia testowaliśmy również nowe ustawienie, które było dużym zaskoczeniem dla nas i chociaż staraliśmy się bardzo nie do końca umieliśmy zrozumieć jak poruszać się na danych pozycjach. Nie przeszkadzało nam to jednak w tym by cały czas czerpać radość z grania w piłkę.

Trzecią i czwartą kwartę zagraliśmy już w ustawieniu które doskonale znamy. Na efekty długo nie musieliśmy czeka. Rzut karny wywalczony przez Oliwiera na pierwszą bramkę tego dnia dla FT zamienił Tymek Niewiadomski. Tymek tego dnia dołożył jeszcze jedno trafienie dla FT na początku czwartej kwarty. Strzelanie w meczu zakończył Cyprian Gajewski mocnym mierzonym strzałem w ostatniej minucie spotkania.

Pomimo poniesionej porażki wszyscy tego dnia obecni zawodnicy FT z rocznika 2014 pokazali się z bardzo dobrej strony rozgrywając bardzo dobre spotkanie. Gra przeciwko dużo lepszemu przeciwnikowi poprzez tracone bramki nie jest najprzyjemniejszą rzeczą jaka może nas spotkać na boisku. Lecz to od nas zależy jak będziemy reagowali na tracone gole. My tego dnia reagowaliśmy bardzo dobrze.

Ciężko jest wybrać jedną czy dwie najlepsze osoby tego dnia w barwach FT. Na miano zawodnika meczu zapracowali wszyscy, dlatego po tym spotkaniu nie wymienimy nikogo z imienia i nazwiska. Każdy z zawodników tego dnia obecny w sobotę na meczu zostaje zawodnikiem meczu. BRAWO !

FT reprezentowali:

Klub SNU – FT 2013

Spotkania z kolegami z Kabat, zawsze przynoszą wiele emocji, nie inaczej było tym razem. Mecz rozegraliśmy w formule 3×20 minut oraz w nowym ustawieniu. 

Nowa formacja była dla nas totalnym zaskoczeniem. Zaskoczenie to jednak przerodziliśmy w znakomitą grę na boisku. Od pierwszym minut rywalizacji narzuciliśmy swoje warunki do rozgrywania tego spotkania. Od momentu gdy wyszliśmy na prowadzenie w tym spotkaniu nie oddaliśmy go nawet na chwilę. Nie możemy jednak osiadać na laurach. Już za chwilę, bo na poniedziałkowym treningu, czekać nas będzie rywalizacja z drużyną z Mokotowa. Kolejne ciężkie wyzwanie przed nami.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostają Nikodem Gocel oraz Marcin Świdnicki. Na wyróżnienie zasługują Tymek Kaczyński oraz Filip Adamski.

FT reprezentowali:

WAF CUP – FT 2015

Rocznik 2015 sobotę spędził w Arenie Piłkarskiej na obiektach SGGW. W turnieju organizowanym przez Warszawską Akademię Futbolu zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie, a cała dziewiątka powołanych zawodników znacząco przyczyniła się do końcowego zwycięstwa w zawodach. Miło było patrzeć na współpracę naszych piłkarzy. 

Kiedy pierwsza czwórka nie stawała na wysokości zadania, pałeczkę przejmowali rezerwowi. A że każdy występował zarówno w pierwszej czwórce jak i w roli rezerwowego, chłopcy uzupełniali się znakomicie.

Pod nieobecność Drukarza Warszawa, w turnieju wzięły udział tylko 4 zespoły. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy i naszego zespołu wielką niewiadomą była dla nas Kurpiowska Akademia Sportu. To właśnie z nią rywalizowaliśmy w pierwszym meczu. Po dwóch minutach przegrywaliśmy, ale do remisu doprowadził, nasz kapitan w tym spotkaniu, Karol Jędrzejczyk. Zaczęliśmy więc od remisu. Następnie dwukrotnie pokonaliśmy zespoły WAF-u. To samo zrobił zespół z Kurpiów i stało się jasne, że kluczowym dla losów turnieju będzie nasz rewanżowy mecz.

Ten jednak ponownie zakończył się sprawiedliwym remisem, bezbramkowym. Dalej scenariusz był ten sam. Pokonaliśmy WAF granatowy i WAF żółty.  Po czym mocno im kibicowaliśmy by sprawili niespodziankę w meczu z KAS. Tej jednak nie było. KAS, równie sprawnie co nasi chłopcy, poradził sobie z oponentami.

Okazało się więc, że aby wyłonić triumfatora zawodów potrzebne jest policzenie wszystkich goli, strzelonych i straconych. I tak FT zakończyło z bilansem 22-1, a Kurpiowska Akademia Sportu z bilansem 21-1. O naszym sukcesie zdecydowała więc jedna, jedyna bramka! Tylko czyja ? 😉

Nie jest to oczywiście istotne. Cieszymy się, że każdy gol okazał się tak ważny, tym bardziej że 22 gole zdobyło aż 7 z 9 powołanych zawodników, a każdy z dziewiątki choćby przy jednym golu miał udział w postaci asysty lub właśnie gola. Z pełnym przekonaniem możemy więc stwierdzić, że każdy zawodnik miał ogromny udział w końcowym sukcesie! Brawa więc należą się wszystkim.

Najlepszym zawodnikiem wybieramy Kajtka Zajączkowskiego (został też wybrany przez organizatorów jako MVP turnieju). Wyróżnienia dla Wojtka Poławskiego i Piotrka Haft- Szatyńskiego!

FT reprezentowali wraz z najgłośniejszymi rodzicami, statystykami 😉 :

 

KS Wilanów – FT 2015/16

W niedzielę nasza drużyna rozegrała wyjazdowy mecz z  KS Wilanów. Spotkanie było bardzo emocjonującym widowiskiem, które dostarczyło wiele wrażeń zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Choć wynik 8:6 na korzyść naszej drużyny sugeruje dominację, to sama liczba goli nie oddaje pełnego obrazu zaciętej i wyrównanej rywalizacji, jaka miała miejsce na boisku przeciwnika.

Od samego początku meczu było widać determinację obu drużyn. KS Wilanów oraz Football Talents prezentowały solidną grę z dobrze wyważonymi atakami i obroną. Obrońcy starali się skutecznie powstrzymać napastników, a bramkarze byli niezwykle aktywni, broniąc strzały na bramkę.

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych – deszczu trwającego przez całe spotkanie – dzieci wykazały się niezwykłą pasją do gry. Nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, ich determinacja i zaangażowanie w mecz były niewątpliwe. To zasługuje na ogromny szacunek, ponieważ nie każdy potrafiłby utrzymać wysoki poziom energii i zaangażowania w takich warunkach.

Nasi przeciwnicy zasłużyli na pochwałę za swoją wytrwałość i umiejętności, które pozwoliły im skutecznie rywalizować z nami.

Choć zwyciężyliśmy, nie moglibyśmy osiągnąć sukcesu bez pracy zespołowej i zdolności do wykorzystania okazji strzeleckich.

Ostatecznie, mecz był niezwykle emocjonujący, pokazując nie tylko umiejętności sportowe dzieci, ale także ich determinację, charakter oraz pasję do piłki nożnej. Niezależnie od wyniku, obie drużyny zasługują na uznanie za walkę, zaangażowanie i wysiłek, jaki włożyły w grę w trudnych warunkach.

FT 2013 – Orlik Mokotów

Podczas poniedziałkowego treningu rocznik  2013 rozegrał ostatnie spotkanie w ramach jesiennej rundy ligi MZPN. Mecz ten na pewno zostanie nam na długo w pamięci.

O poniedziałkowej rywalizacji można napisać dużo rzeczy. Nie można jednak na pewno użyć sformułowania, że było nudno. Od pierwszych minut meczu obydwa zespoły stwarzały sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych. Na naszą niekorzyść tego dnia skuteczniejsi byli goście tego widowiska.

Jednak w rozgrywkach drużyn dziecięcych nie chodzi tylko i wyłącznie o wygrywanie spotkań. Najważniejszą lekcją wynoszoną z cotygodniowych meczów jest ciągły rozwój i pokonywanie swoich słabości. Podczas spotkania z kolegami z Mokotowa udowodniliśmy, również sami sobie, że determinacją oraz walką do ostatniego gwizdka spotkania jesteśmy w stanie odrobić kilku bramkową stratę doprowadzając w końcówce spotkania kibiców do niewyobrażalnie dużych emocji.

Najlepszym zawodnikiem meczu zostaje Tymek Kaczyński. Wyróżniony natomiast jest Franek Nowak oraz Mikołaj Sobolewski.

FT reprezentowali:

Zebranie przed obozem letnim

6 czerwca 2024 o godzinie 18.30 w sali nr 4 zapraszamy na zebranie informacyjne przed obozem letnim w Żelistrzewie.

Obóz letni odbędzie się w dniach 15.07 – 27.07.2024r. Oferta dostępna w ProTrainUp

XII PIKNIK RODZINNY FT

15.06.2024 Sobota
g. 10:00 – 15:00
ul. Hawajska 7, W-wa

Długi weekend czerwcowy 

Dni 30 oraz 31 maja są dnami wolnymi od treningów. Do zajęć wracamy w poniedziałek 3.06

Zamówienia na sprzęt w bieżącym roku szkolnym

Na zamówienia Joma czekamy do:

  • środy 10 kwietnia
  • poniedziałku 6 maja
  • poniedziałku 3 czerwca (ostatnie zamówienie przed obozem)

Prosimy wysyłać je wyłącznie przez SKLEP FT.

Najbliższe mecze:

Rocznik 2011 – liga
21.05.2024 r. wtorek
g. 18:00 Juventus – FT
ul. Sobieskiego 68, W-wa


Rocznik 2013 – liga
25.05.2024 r.sobota
g. 9:15 Orlik Mokotów – FT
ul. Kazimierzowska 58, W-wa


Rocznik 2014 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.10:00 FT – Wilanowskie Wilki
ul. Lokajskiego 3, W-wa


Rocznik 2011 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.11:00 FT – FC Lesznowola
ul. Baletowa 164, W-wa


Rocznik 2012 – liga
25.05.2024r. Sobota
g.12:30 TS Gwardia – FT
ul. Gruszczyńskiego 12, W-wa


Rocznik 2013 – liga
26.05.2024r. Niedziela
g.12:30 Junior – FT
ul. Chyliczkowska 17, Piaseczno


Rocznik 2015 – sparing
26.05.2024r. Niedziela
g.15:00 Talent Targówek – FT
ul. Trocka 4, W-wa


Nabór do rocznika 2018/19

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem września 2023 otworzymy nową grupę dla dziewczynek i chłopców urodzonych w roku 2018i 2019. Pierwszy trening odbędzie się na samym początku września na boisku przy ul. Szolc – Rogozińskiego 2. Trwają zapisy.

Zapraszamy do kontaktu i na bezpłatny trening próbny!

filip@ftschool.pl , 508.066.744

Zapisy do Football Talents

Zapisy trwają przez cały rok.  Zapraszamy dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2019.
filip@ftschool.pl , 508-066-744

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Football Talents Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa