g. 0:30 Trójmecz rocznika 2007

Dzień Prezydenta był też dniem, w którym swój pierwszy sparing rozgrywał rocznik 2007. Co prawda zamiast sparingu wyszedł nam trójmecz, ale to tylko wpłynęło na atrakcyjność tego wydarzenia. W gości przyjechała do nas drużyna Stali Mielec oraz Kolbuszowianki, z którą w zeszłym roku toczyliśmy zacięte boje.

Najpierw zagraliśmy 35 minutowy mecz ze Stalą. Pierwsza część tego spotkania była bardzo zacięta i wyrównana. Obie drużyny miały szansę by wyjść na prowadzenie, ale brakowało skuteczności. Im dłużej trwał mecz to nasi rywale osiągali przewagę, ale nasza gra defensywna stała na wysokim poziomie.

Niestety na 3 minuty przed końcem błędna zamiana pozycji wpłynęła na pogubienie się w szykach obronnych, co rywal skrzętnie wykorzystał. Przegraliśmy więc jednym golem i można powiedzieć, że był to sprawiedliwy wynik. Mimo porażki mogliśmy być zadowoleni z postawy naszych zawodników.

Głównym punktem programy był jednak mecz z Kolbuszowianką. Rok temu raz wygraliśmy, raz zremisowaliśmy i raz przegraliśmy, ale za każdym razem były to mecze “na styku”, w których o wyniku decydowały ostatnie minuty.

Minął rok i tym bardziej byliśmy ciekawi jak prezentujemy się na tle drużyny, która w swoim województwie uchodzi za silną drużynę.

Okazało się, że przeskok na 11-tki korzystniej wpłynął na nasz zespół. Od pierwszych minut prezentowaliśmy się lepiej, a chłopcy wyglądali na pewnych swego. Grali z poświęceniem, ale przede wszystkim mądrze i według wskazówek. W efekcie w 10 minucie podawał Igor Wydmański, a piłkę do bramki skierował ładnym strzałem Szymona Kazany.

Od tego momentu graliśmy jeszcze lepiej i powinniśmy podwyższyć prowadzenie. Mieliśmy pustą bramkę, mieliśmy okazję sam na sam i inne sytuacji dogodne do zanotowania drugiego gola na naszym koncie. Niestety nie wykorzystaliśmy ich, ale za sposób konstruowania FT należały się wielkie brawa. Szczególnie kontra z jaką wyszliśmy spod własnej bramki, zakończona sytuacją sam na sam z bramkarzem rywali była imponująca.

Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak po rzucie rożnym straciliśmy wyrównującą bramkę.

Na szczęście jednak nie wypadliśmy z rytmu dobrej gry i już niespełna 60 sekund później ponownie byliśmy na prowadzeniu! Tomek Pilarek wyprowadził ładną akcję środkiem pola, podał do “Kazika”, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

5 minut później prowadziliśmy już 3:1 po kapitalnej, dwójkowej akcji Igora Wydmańskiego i Szymona Kazany. To był majstersztyk obu zawodników. Igor podrzucił piłkę obok rywala, Szymon zgrał ją delikatnie głową, by Igor z woleja umieścił piłkę w siatce. Nawet kibice przeciwników klaskali 🙂

Nasza przewaga była wówczas ogromna, piłkę odbieraliśmy już pod polem karnym Kolbuszowianki. Po jednym z nich Szymon Kazana wyłożył piłkę Kubie Musialikowi, który potężnym strzałem podwyższył prowadzenie na 4:1.

W ostatnich minutach meczu Kolbuszowianka zmniejszyła rozmiary porażki zdobywając gola po rzucie rożnym. Wynik końcowy brzmi 4:2.

Oba spotkania były niezwykle wartościowe, ale z obu możemy być zadowoleni szczególnie na tym etapie poznawania tajników grania po 11-tu.

FT reprezentowali:

 1. Franek Tkaczyk – bramkarz
 2. Mikołaj Brela
 3. Wojtek Budzyński
 4. Julek Sveen
 5. Szymon Wolak
 6. Tomek Pilarek – 1 asysta
 7. Łukasz Sadowski
 8. Igor Wydmański – 1 gol i 1 asysta
 9. Szymon Kazana – 2 gole i 2 asysty
 10. Bartek Kowalczyk
 11. Mikołaj Warnawin
 12. Szymon Kyrcz
 13. Igor Kyrcz
 14. Kuba Kusyk
 15. Kuba Musialik – 1 gol
 16. Karol Klimek

W meczu nie wystąpili Bartek Świdnicki i Kuba Janus, którzy pełnili rolę reporterskie 🙂