g. 14.25 Wczorajsze sprawdziany piłkarskie

W piątek rocznik 2010 rozegrał dwa sparingi, pierwszy z rocznikiem 2009 i kilkoma zawodnikami z 2008, a drugi z rocznikiem 2011/2012. W tym pierwszym meczu 2010 podeszło z respektem do starszych kolegów, a wykonując okrzyk przed meczem było widać, że to oni są bardziej zmotywowani do zwycięstwa. W pierwszej kwarcie było widać popis młodszych kolegów, spędzali większość czasu na połowie przeciwnika i udało im się strzelić kilka bramek i zejść po pierwszej kwarcie z wynikiem 4:1.

Druga kwarta była bardziej wyrównana, obydwie drużyny grały konsekwentnie i nastąpiły wymiany ciosów. Najpierw bramkę strzelił rocznik 2010, potem nastąpiła odpowiedź starszych kolegów, kolejny gol dla 2010 i znowu odpowiedź rocznika 2009, a więc druga kwarta zakończyła się remisem.

W trzeciej kwarcie nie padła żadna bramka, było sporo sytuacji dla jednych i drugich, aczkolwiek zabrakło zimnej głowy z obydwu stron.

Ostatnia kwarta była zdecydowanie najlepszą w wykonaniu rocznika 2009 i pozwoliło im to odnieść zwycięstwo 2:1, lecz finalnie starsi ulegli młodszym 4:7.

W meczu 2009-2010 FT reprezentowali:

Filip Chwesiuk – bramkarz, Krzyś Komorowski, Olek Jędrysiak – asysta, Igor Makowski – 2 gole, Michał Jaroszewicz – 2 gole i asysta, Tomek Salski, Marek Świstak – gol, Mateusz Gracz – gol i asysta, Igor Elwartowski – gol, Jasiek Siek

Antek Derda – gol, Staś Zych – bramkarz I, II i III kwarta, Staś Leszkowicz, Mateusz Warnawin – gol , Mateusz Marczuk, Michał Chomuntowski, Borys Redeł, Rysio Woda – gol, Jasiek Siek – bramkarz IV kwarta

Zawodnikiem meczu zostaje Michał Jaroszewicz, który zdobył dwie bramki i zaliczył wspaniałą asystę.  Wyróżniony z kolei z drużyny przeciwnej zostaje Mateusz Warnawin, który również strzelił dwie bramki i ciągnął ofensywę rocznika starszego.

W meczu 2010 z 2011/2012 było trochę więcej emocji i do ostatniej kwarty nie było wiadomo kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Pierwsza kwarta i gra rocznika starszego nie zwiastowała niczego konkretnego i optymistycznego, a w dodatku w 10 minucie Dominik Lipski został obsłużony dobrym podaniem przez Kubę Komorowskiego i „Domino” zdobył bramkę na 1:0.

W drugiej kwarcie starsi zawodnicy FT nieco się obudzili i wykorzystali błąd obrony młodszych kolegów, którzy zagrali niedokładnie do środka, a piłkę w siatce umieścił Dawid Nowak.

Trzecia kwarta obfitowała w bramki, a zobaczyliśmy ich aż 5. Strzelanie rozpoczęli młodsi koledzy wychodząc na prowadzenie. Później trzy bramki zdobyli starsi i strzelanie zakończyli znowu młodsi, na tablicy widniał wynik 4:3. Sprawa zwycięstwa wciąż była otwarta.

Ostatnie 15 minut było decydujące, a strzelanie w 4 minucie ostatniej kwarty rozpoczął Filip Chwesiuk, potem odpowiedział Komorowski Kubuś i młodsi znowu złapali kontakt. Niestety młodsi zawodnicy FT pod koniec opadli z sił i w 3 minuty stracili trzy bramki więc finalnie ulegli starszym kolegom w tej rywalizacji przegrywając 4:8.

Zawodnikiem meczu zostaje Borys Małecki, który popisał się hat trickiem i grał cały mecz nie schodząc z boiska choćby na minutę. Na wyróżnienie zasługuje Kuba Woda, który zdobył jedną bramkę i pokazał wszystkim zgromadzonym na boisku i poza nim, że nie trzeba być starszym czy też wyższym, wystarczy mnóstwo motywacji, zacięcia do gry i chęć osiągania lepszych wyników.

W meczu 2010 – 2011/2012 FT reprezentowali:

Olek Jędrysiak – bramkarz II i IV kwarta, Igor Makowski – bramkarz I i III kwarta, Filip Chwesiuk – 2 gole, Borys Małecki – 3 gole, Dawid Nowak – 2 gole, Olaf Twarowski – gol, Bartek Majer, Michał Klonowski, Marek Świstak, Mikołaj Rutkowski

Marcin Słysz – bramkarz I, II i III kwarta, Antek Drózd – bramkarz IV kwarta, Maks Łukaszewski, Jaś Pyzel – gol, Kuba Komorowski – gol i asysta, Kuba Woda – gol, Dominik Lipski – gol, Stefan Słoniewski, Wojtek Woźniak, Staś Malik, Wojtek Ciećwierz, Antek Kubicki, Antek Tokarski