g. 15.25 Relacje z meczów r.2010 i 2007

Wczoraj odbyły się dwa mecze.

W sobotę rano rocznik 2010 rozegrał sparingowe spotkanie z drużyną Stali Mielec z którą mierzyliśmy się rok temu na obozie i ulegliśmy dotkliwie 22:1. W tym wyszliśmy skoncentrowani, zmotywowani do gry i bogatsi o nowe doświadczenia, oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o respekcie do rywala, którego zabrakło nam w poprzednim spotkaniu.

Pierwsza kwarta wskazywała na to, że mecz będzie wyrównany, a nawet że możemy go wygrać, mieliśmy mnóstwo sytuacji, kilka sytuacji sam na sam, poprzeczkę i słupek, a mimo to po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 3:0, a przeciwnicy oddali tylko 3 strzały.

Druga kwarta z naszej strony była dużo słabsza, a straciliśmy w niej tylko jedną bramkę, a przeciwnicy już grali nieco pewniej. W trzeciej kwarcie nasza mentalność strasznie spadła, wzajemne pretensje do siebie, brak komunikacji i niepewność w drużynie sprawiła, że straciliśmy aż 5 bramek, a znowu mieliśmy kilka sytuacji i nic nie udało się wykorzystać, a bramkarz Stali Mielec był nie do przejścia i bronił jak natchniony. Czwarta kwarta była wyrównana, strzeliliśmy jedną bramkę, potem drugą i finalnie w ostatnie półtorej minuty spotkania straciliśmy 3 bramki w odstępach 30 sekund i w ostatniej kwarcie ulegliśmy 2:3. Mecz przegraliśmy 12:2 ale nie byliśmy drużyną dużo słabszą, gdyż pierwsza kwarta była najlepsza w naszym wykonaniu jaką kiedykolwiek mieliśmy okazje oglądać ? Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Igor Elwartowski, a asystentami byli Olaf Twarowski oraz Mateusz Gracz.

Zawodnikiem spotkania zostaje Igor Elwartowski, czyli strzelec obydwu bramek dla naszego zespołu, a na wyróżnienie zasługuje Igor Makowski, którego było wszędzie pełno na boisku, Igor oddał kilka groźnych strzałów i stworzył kilka sytuacji dla swoich kolegów z drużyny.

14. Bartek Majer

Popołudniu rocznik 2007 rozegrał spotkanie wewnętrzne wspomagając się zawodnikami z rocznika 2008, aby uzyskać pełne dwie jedenastki. Zawodnicy biali na boisko wyszli bardziej zmotywowani, od początku byli bardziej poukładani, a indywidualności robiły różnice, które były widoczne gołym okiem.

Gra toczyła się głównie na połowie drużyny niebieskich, a gdy już Ci dostawali się pod bramkę przeciwnika to biali z zimną krwią zażegnywali niebezpieczeństwo. Dużą różnicę w pierwszej połowie zrobił Kuba Musialik, który wywalczył karnego dla swojej drużyny, a jedenastkę na bramkę zamienił „Kazik”. Kuba oprócz tego zdobył dwie bramki, przy jednej asystował mu Igor Wydmański, a drugą zdobył po indywidualnym rajdzie.

W drugiej połowie niebiescy wyglądali nieco lepiej i w pierwszych minutach zdobyli bramkę po błędzie obrony białych. Strzelcem gola był Mikołaj Warnawin. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska i nikt nie był w stanie zdobyć bramki ani doprowadzić do stuprocentowej sytuacji. Po 15 minutach drużyna białych wyszła z kontratakiem lewą stroną boiska, gdzie Mikołaj Brela wywalczył rzut karny dla swojej ekipy, a na bramkę drugą jedenastkę zamienił Wojtek Budzyński. Kilka minut później Tymek Najdzik asystował przy bramce Szymona Wolaka, który minął dwóch zawodników i umieścił piłkę w bramce. Ostatni cios wyprowadziła para ‘Wolak – Kazik’, rozegrali akcję od połowy boiska we dwójkę, ‘Wolaczek’ dograł piłkę przy sam na sam z bramkarzem do Kazika, a ten drugi umieścił piłkę w siatce.

Pierwsza połowa była zdecydowanie na korzyść białych, w drugiej połowie mecz się nieco wyrównał, a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla białych. Zawodnikiem meczu zostaje Wojtek Budzyński, a na wyróżnienie zasłużył Bartek Kowalczyk.

Drużynę białych reprezentowali:

I.Kyrcz, W. Budzyński – gol, Ł.Sadowski, M.Brela – asysta , F.Wrotecki, T.Najdzik – asysta , J.Musialik – 2 gole i asysta, S.Wolak – gol, M.Maciąg, Wydmański – asysta, S.Kazana – 2 gole, N.Salski

Drużynę niebieskich reprezentowali:

F.Tkaczyk, J.Sveen, B.Świdnicki, J.Kusyk, S. Kyrcz, T.Pilarek, K.Klimek, B.Kowalczyk, J.Zdunek, M.Warnawin – gol J.Janus