g. 22:10 Kolejny remis w sparingu 2011

Kolejny mecz sparingowy za nami. Ponownie wystąpił rocznik 2011. Poprzednio grając przeciwko Piłkarskim Nadziejom z Cmolasu zremisowaliśmy 4:4. Dziś emocje stały na równie wysokim poziomie, a mecz ponownie skończył się remisem, tyle że 3:3. Był to jeden z najlepszych występów tego rocznika.

Od pierwszej minuty widać było, że mecz do łatwych nie będzie należał. Rywal wysoko zawiesił poprzeczkę, ale nasi zawodnicy nie zamierzali odpuszczać i choć pierwsza połowa była w naszym wykonaniu najsłabsza to skończyła się bezbramkowym remisem.

Od drugiej kwarty graliśmy znacznie lepiej, waleczniej, ambitniej i z chęcią rozgrywania piłki a nie szybkiego pozbywania się jej. I co prawda straciliśmy bramkę już w 17 minucie, ale  już  w 21 minucie ponownie był remis. Gola zdobył Oskar Waliszczak po podaniu Dominika Lipskiego. Najważniejsze jednak, że w tej części meczu coraz wyraźniej zaznaczała się nasza przewaga.

W trzeciej kwarcie nadal graliśmy dobrze, ale popełniliśmy też kilka błędów w defensywie, które przeciwnik zdołał wykorzystać. Mimo, że tę część meczu przegraliśmy 2:0 w statystykach oddanych strzałów wyraźnie górowaliśmy. Znów chłopcy otrzymali masę pochwał, rozegrali kilka pięknych akcji, brakowało tylko skuteczności i szczęścia.

Na czwartą kwartę wyszliśmy zmotywowani jeszcze bardziej. Ruszyliśmy do ataku i ostrzeliwaliśmy bramkę rywala niemiłosiernie. Nawet Trener gości nazwał grę swojej drużyny ‘Obroną Częstochowy’ 🙂 . Długo jednak nie udawało nam się pokonać rosłego bramkarza Błękitnych Siedlanka. Nikt nie zamierzał się jednak poddawać i szliśmy po swoje. Wreszcie w 50 minucie meczu Kuba Woda wypuścił Dominika Lipskiego, który w sytuacji sam na sam huknął w okienko bramki przeciwników.

To był moment i szansa, której nie mogliśmy wypuścić z rąk. Już minutę później był remis. Na lewym skrzydle powalczył o piłkę Oskar Waliszczak, ta w końcu trafiła do Antka Drózd, który strzałem prawą nogą doprowadził do remisu. Na zwycięstwo zabrakło jedynie czasu, ale schodziliśmy z boiska z poczuciem dobrze wykonanej pracy i z zadowoleniem.

Kolejny raz chłopcy byli w stanie odwrócić losy meczu w ostatnich minutach.

Wyróżnionymi zawodnikami zostali wybrani Dominik Lipski, Antek Drózd, Kuba Komorowski, Kuba Woda i Antek Tokarski