Kolejny sezon ligowy

Kolejny sezon ligowy przed nami. Już niebawem po raz 11-ty przystąpimy do rozgrywek organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Football Talents zadebiutowało w tych rozgrywkach dokładnie 4.09.2010 roku zwycięskim (4:2) meczem rocznika 2000 z UKS Łady. Teraz nasi wychowankowie mają już … 20 lat.

Ale nie o tym. W najbliższym sezonie naszą szkółkę reprezentować będą 4 roczniki. Rocznik 2007/8, rocznik 2008/9, rocznik 2010 i rocznik 2011.

Jako pierwsi zagrają najstarsi i będzie to prawdziwy maraton meczowy, który spotkać można tylko w profesjonalnych zespołach z najwyższej półki, które łączyć muszą grę w rozgrywkach krajowych z rozgrywkami pucharowymi. W ciągu 16 dni rocznik 2007 rozegra aż 6 spotkań. Start już w najbliższy czwartek 27.08, następnie 29.08, 02.09, 06.09, 09.09 i 12.09

Pozostałe roczniki z rozgrywkami ruszają 5/6 września. Wszystkie tabele i terminarze znajdą Państwo w zakładce LIGI MZPN. Cześć terminów już tam jest. Pozostałe będziemy wpisywać tuż po ustaleniu poszczególnych dat, najpóźniej z wyprzedzeniem 2 tygodni.

Formalności:

Każdy zawodnik aby mógł być zgłoszony do rozgrywek ligowych musi podpisać deklarację gry w sezonie 2020/2021. Deklaracje rozdajemy podczas treningów sierpniowych, lub możemy wysłać drogą elektroniczną. Najmłodsi, dla których będzie to pierwszy sezon ligowy muszą też wypełnić formularz zgłoszeniowy do rozgrywek ligowych.

Przypominamy, że na każdy mecz zawodnicy muszą mieć białe i niebieskie getry FT, ochraniacze, legitymację lub inny dokument ze zdjęciem. Zawodnicy powinni mieć też koszulki Polo FT. Zbiórki przed meczowe najczęściej zaplanowane będą godzinę przed startem. Mecze dla roczników 2010 i 2011 będą trwały 4x 15 minut, mecze rocznika 2008 2×30 minut, a mecze rocznika 2007 2×35 minut.

Szacunek do sędziów, przeciwników, trenerów i kibiców

Bardzo prosimy by rodzice obserwowali mecze w spokoju 🙂 nie instruując zawodników podczas gry. Mile widziane jest dopingowanie drużyny. Rodzice mają zakaz komentowania decyzji sędziów. Prosimy pamiętać, że sędziowie muszą mieć miejsce by nauczyć się swojego zawodu i nie dziwi fakt, że najmniej doświadczeni arbitrzy kierowani są do rozgrywek najmłodszych zawodników. Siłą rzeczy więc popełniają wiele błędów, tak jak i zawodnicy czy trenerzy 🙂

Jesteśmy szkółką, której bardzo zależy na nauce wartości życia społecznego, które w naszym przekonaniu są znacznie ważniejsze niż wygranie poszczególnych meczów. Te wartości zostają z naszymi wychowankami na całe życie. Dlatego prosimy o wzajemny szacunek wobec kibiców rywali, do ich trenerów i zawodników. Z trybun dajmy dobry przykład naszym dzieciom. Tylko w atmosferze wzajemnego szacunku rozgrywki ligowe mają sens.