Przygotowania do nowego sezonu

Już niebawem wrócimy do treningów oraz do długo wyczekiwanych rozgrywek ligowych. Po przemyśleniu wielu aspektów funkcjonowania naszej szkółki podjęliśmy kilka ważnych decyzji. Najważniejszą z nich jest rozdzielenie rocznika 2009/2010 do dwóch oddzielnych grup. Drugą jest przypisanie na stałe nowego trenera dla rocznika 2011.

Przyglądając się poszczególnym zawodnikom z rocznika 2009/10 podjęliśmy decyzję o przydzieleniu ich do grup odpowiednich ze względu na rok urodzenia do starszych i do rówieśników. Czyli zawodnicy urodzeni w 2009 roku od nowego sezonu trafią do grupy 2008/9 prowadzonej przez Trenera Marcina, a zawodnicy urodzeni w 2010 roku, a do tej pory trenujący w roczniku 2009 trafią do rocznika 2010 prowadzonego przez Trenera Patryka.

Przyglądając się zawodnikom urodzonym w roczniku 2009 jesteśmy przekonani, że awans do starszej o rok grupy da szansę na szybszy rozwój i większą motywację do pracy. Dodatkowo wpłynie to bardzo pozytywnie na pracę w roczniku 2008. Przed wakacjami oraz podczas obozu wielu zawodników z rocznika 2009 zostało sprawdzonych pod kątem gry w roczniku 2008 i niemal wszyscy wypadli dobrze lub bardzo dobrze. Z kolei chłopcy urodzeni w roku 2010 wyraźnie wzmocnią i tak już dobrze prezentującą się grupę z rocznika 2010 i dzięki temu wspólnie będą wstanie walczyć o wyższe cele. Tu też przyglądaliśmy się tej zmianie podczas obozu i nie mamy żadnych wątpliwości, że to rozwiązanie najlepsze z możliwych.

Natomiast chłopcom trenującym do tej pory w roczniku 2010 a urodzonym w roczniku 2011 zostanie zaproponowane przejście do rocznika 2011.

O wszystkich przesunięciach poszczególnych zawodników pomiędzy grupami poinformujemy poprzez maile wysłane bezpośrednio do zainteresowanych.

Do rocznika 2011 od nowego sezonu zostanie przypisany Trener Marcin, który dzięki swojemu doświadczeniu nie będzie miał problemu z wprowadzeniem tej grupy do rozgrywek ligowych i kontynuacji pracy wykonanej w ostatnich miesiącach. Rocznik ten będzie prowadzony przez dwóch trenerów, bowiem asystować w każdej wolnej chwili będzie Trener Filip. Ten system także miał już miejsce na obozie, również z pozytywnym efektem 🙂

Niebawem opublikujemy grafik zajęć w sierpniu. Przypominamy, że start zajęć zaplanowaliśmy na 18 lub 19 sierpnia, a więc już za kilka dni. Pierwsze mecze ligowe także już w sierpniu, ale to akurat dotyczy tylko najstarszej grupy, czyli rocznika 2007. Szczegóły w oddzielnym wpisie.