g. 0.20 Rocznik 2009 wygrywa zasłużenie

Głównym “daniem” obozowej środy był kontrolny mecz zawodników z rocznika 2009, wspomaganych kilkoma kolegami z rocznika 2010. Nasi chłopcy na boisku zaprezentowali się bardzo dobrze czego efektem było przekonywujące i osiągnięte w dobrym stylu zwycięstwo 🙂

Z powodu dość wysokiej temperatury mecz został podzielony na dwie 25-minutowe połowy. Mimo szybko osiągniętej przewagi i częstego przebywania na połowie Kolbuszowianki nasz zespół nie potrafił długo znaleźć drogi do bramki rywala. Bardzo aktywny Michał Jaroszewicz czy świetnie kierujący grą naszego zespołu Igor Makowski wykonywali na boisku mnóstwo dobrej pracy, ale w okolicach pola karnego nie byliśmy w stanie tego wykorzystać. Kilka razy groźnie było po rzutach rożnych, kilkukrotnie piłka krążyła jak po sznurku lecz ostatecznie brakowało dobrego strzału czy dokładnego podania. Wreszcie, w samej końcówce pierwszej połowy, prowadzenie FT dał Staś Leszkowicz który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do bramki.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał, choć w szeregach naszego zespołu dochodziło do coraz większej ilości zmian. Jednak każdy zawodnik pojawiający się na boisku zdecydowanie równał do poziomu obecnych już na nim kolegów, co sprawiało że przeciwnik rzadko przekraczał linię środkową – nie mówiąc już o stwarzaniu zagrożenia pod naszą bramką. Tego sporo za to było w polu karnym Kolbuszowianki. Kluczowe dla wyniku spotkania okazały się minuty między 34 a 39, kiedy to nasz zespół trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Najpierw do bramki trafił Mateusz Gracz, potem pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Olek Jędrysiak a na koniec precyzyjnym strzałem futbolówkę w siatce umieścił Michał Jaroszewicz. Co prawda przeciwnicy zdołali w ostatniej minucie raz pokonać naszego bramkarza, ale nie mogło to zmienić faktu że tego dnia byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym który pewnie sięgnął w tym spotkaniu po zwycięstwo.

Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się w nim bardzo dobrze i choć nie zawsze wszystko się udawało, to na poziom naszej gry narzekać nie możemy. Kolejne ważne doświadczenia zebrane, czas na kolejne ważne jednostki treningowe 🙂

W tym spotkaniu najbardziej podobało się nam dwóch zawodników, a byli to Michał Jaroszewicz oraz Igor Makowski. Na wyróżnienie zasłużył Mateusz Gracz.