Współpraca z Wydawnictwem Muchomor

Z wielką radością informujemy, że Szkółka Piłkarska Football Talents zawarła kolejną umowę o współpracy, tym razem z Wydawnictwem książek dla dzieci „Muchomor”. Wszyscy nasi zawodnicy, ze specjalnym kodem otrzymają aż 25% rabatu na wszystkie książki w sklepie na www.muchomor.pl

Zainteresowanym osobom wyślemy kod rabatowy drogą elektroniczną.

Czas kwarantanny to idealny czas by czytać książki, szczególnie dzieciom. Dlatego bardzo cieszymy się, że szczegóły naszej współpracy ‚dopięliśmy’ właśnie w teraz.  Muchomor oferuje mądre i ładnie wydane książki dla dzieci w różnym wieku, od tych najmłodszych począwszy, aż do 15 latków.

Muchomor od 18 lat wydaje książki dla dzieci dbając o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski. Współpracujemy z najlepszymi autorami, ilustratorami i grafikami, a nasze książki otrzymują najwyższe wyróżnienia (Bologna Ragazzi Award, Złote Jabłko, Ksiązka Roku IBBY). Udało się nam wydać niepublikowany dotychczas tekst profesora Leszka Kołakowskiego „Debata królika z Dudkiem o Sprawiedliwości” (nominowany do nagrody IBBY) a także ocenzurowaną bajkę którą profesor pisał dla córki „Kto z Was chciałby rozweselić Wesołego Nosorożca” (wyróżnienie w konkursie IBBY). Jako pierwsze wprowadziłyśmy na rynek książki dla dzieci o filozofii. „Bajki Filozoficzne” Michela Piquemala z ilustracjami Agnieszki Malmon zostały wpisane przez Fundacje Cała Polska Czyta Dzieciom do kanonu literatury dziecięcej. Zgodnie z zasadą „Uczyć bawiąc” stawiamy na edukację od najmłodszych lat. „ PKP czyli Poczet Królów Polskich” Grzegorza Wasowskiego (tekst) i Bohdana Butenki (ilustracje i opracowanie graficzne) to dowcipnie wierszowana historia Polski. Otrzymała Nagrodę Główną w Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, organizowanym przez Muzeum Książki Dziecięcej i została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Dla szkół podstawowych proponujemy serię biograficzną. „Trylogia Gdańska” pióra znanej gdańskiej autorki Anny Czerwińskiej-Rydel z ilustracjami Agaty Dudek przywołuje postacie znanych Gdańszczan: Jana Heweliusza, Daniela Fahrenheita i Artura Schopehauera. Opowieść „Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem” otrzymała prestiżową nagrodę Książka Roku 2011 w konkursie IBBY (nagroda została przyznana w kategorii ilustracja). „Halicz” Roksany Jędrzejewskiej Wróbel z ilustracjami Ewy Poklewskiej oraz „Mały Powstaniec” Szymona Sławińskiego z ilustracjami Doroty Łoskot- Cichockiej to niezwykłe historie młodych powstańców warszawskich. Zostały opowiedziane na podstawie wspomnień bohaterów. Książki są bogato ilustrowane zdjęciami i dokumentami z czasów Powstania Warszawskiego (wydane przy współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego). „Solidarność 1980-86” Szymona Sławińskiego to zapis historii dwojga opozycjonistów Konrada Bielińskiego i Ewy Kulik. Dzięki nim młodzież poznaje czas Solidarności i stanu wojennego. Od 10 lat niezmiennie proponujemy wysmakowane bajki dla najmłodszych. Wiele z nich otrzymało prestiżowe nagrody. „Historyjki o Alicji która zawsze wpadała w kłopoty” Gianniego Rodariego  z ilustracjami Pawła Pawlaka (Ksiązka roku 2003 w konkursie IBBY) przetłumaczył znakomity tłumacz, poeta i dziennikarz Jarosław Mikołajewski, a tłumaczenie zostało wpisane na listę im. Jana Chrystiana Andersena. „Jajuńciek” Pawła Pawlaka zyskał uznanie jury podczas Biennale Ilustracji w Bratysławie i zdobył Złote Jabłko. Słoniątko Adama Jaromira z ilustracjami Gabrieli Cichowskiej otrzymało wyróżnienie na Bologna Ragazzi Award. Kilka naszych tytułów doczekało się edycji we Francji, Austrii, Niemczech a nawet w RPA.